Priateľ.....

Príspevok v téme: Priateľ.....
MIRKAmirga

Ahojte, chcem sa poradiť s dosť vážnou vecou. Mám dlhé roky priateľa, skvelý človek ochotný pomôcť, dať, rozdá aj posledné. Skvelá povaha, nikdy nepovie nikomu nie. Pomáha všetkým naokolo ako sa len dá, aj na ukor seba. Lenže, dozvedela som sa náhodou, nečakane, nechcene.... Má dlhy..... Vychádza to cca reálne, vážne 1.000.000.-Eur pre mňa babu ktorá zarobí cca 1.000 e mesačne je to obrovské číslo, ktoré on nadobudol za pár rokov podnikania.... Úprimne neviem či s nim ostať a veriť že sa mu zadari, alebo ísť ďalej. Som vo veku že by dom pristála už aj dieťa, lenže za týchto podmienok to nepripadá do úvahy. Skrýval to niekoľko rokov, nič som si nevšimla. Nikto ho neuhana, nikto nerobí nátlak, úprimne neviem ani ako to rieši. Pravdu mi čo sa týka tohto nepovie.... Neviem čo ďalej....

pravdajelenjedna

zbytočne stresuješ pokiaľ nevieš o čo ide ... aj ja som mal dlh 150 000€ keď som si požičal od jedného známeho a bolo to úplne v pohode dohodnuté a všetko som vrátil ako bolo uvedené na zmluve ... to že má niekto dlh neznamená že je doslovne v dlžobe

vandula

fúúúha, tak toto je dosť vážna situácia. isto by som sa s ním porozprávala a pritlačila ho, aby mi o tom všetko povedal!

Alien29

Dlhy sú u jedného podnikateľa, žiadne banky, žiadne inštitúcie.... Vyzerá to tak ze už raz milión splatil, požičal mu znovu. Lenže mne nejde do hlavy ako niekto dokáže investovať milión, nakoľko mna osobne do toho neťahá, žijeme normálny život, žiadne znaky nedostatku financií, nikto neklepe na dvere, len mam strach ze je to len do času, čo ak raz podnikanie nevyjde.... Nerozumiem, nechápem, mám strach

ahjajjaj

ahoj, môj bratranec je súkromný podnikateľ a má vyše 20 miliónové pôžičky. Darí sa mu dobre, a postupne spláca....a naďalej investuje.
Keď človek začína podnikať potrebuje totiž nejaký vklad do toho, aby sa mu podnikanie rozbehlo.
Bolo by dobré sa dozvedieť, aký čistý zisk z podnikania Tvoj priateľ má, a v akých splátkach spláca hypotéky. Ďalej je otázka, či dlhuje banke, alebo súkromným osobám. Ak by to boli súkromné osoby, skôr by to bolo na poplach. Ešte snáď toľko, či sú tie súkromné osoby vlastná rodina, alebo či kamaráti alebo iní podnikatelia.

La

Ahoj,

je mi ľúto, že si sa dozvedela takúto informáciu, ale na druhej strane je dobré, že to vieš.

Mne sa nezdá, že by mal až takú skvelú povahu - rozdá aj posledné; nikdy nepovie nikomu nie; skrýva pred tebou pravdu. Mne sa zdá jeho povaha ako komplikovaná, taká nepriebojná a nevhodná na podnikanie. Prečo má dlhy a prečo má až také veľké dlhy? Neviem, ale asi to nebude otázka len momentálnej podnikateľskej situácie...

Keby si sa to náhodou, nečakane, nechcene nedozvedela, tak dokedy by to pred tebou tajil? Veď to je dosť závažné. Keby ste sa vzali, bude to aj tvoj dlh. Potom ho budeš splácať aj ty (a možno len ty) a nie preto, že by si chcela, ale preto, že budeš nútená.

Čo ešte pred tebou tají? To je ďalšia otázka, ktorá mi napadla. Nepovie ti pravdu? - prepáč, ale to som nahnevaná aj za teba...

Váš vzťah zdá sa nie je úprimný a dôverný a on nebude ani zďaleka taká skvelá povaha.