Priateľ.....

Príspevok v téme: Priateľ.....
MIRKAmirga

Ahojte, chcem sa poradiť s dosť vážnou vecou. Mám dlhé roky priateľa, skvelý človek ochotný pomôcť, dať, rozdá aj posledné. Skvelá povaha, nikdy nepovie nikomu nie. Pomáha všetkým naokolo ako sa len dá, aj na ukor seba. Lenže, dozvedela som sa náhodou, nečakane, nechcene.... Má dlhy..... Vychádza to cca reálne, vážne 1.000.000.-Eur pre mňa babu ktorá zarobí cca 1.000 e mesačne je to obrovské číslo, ktoré on nadobudol za pár rokov podnikania.... Úprimne neviem či s nim ostať a veriť že sa mu zadari, alebo ísť ďalej. Som vo veku že by dom pristála už aj dieťa, lenže za týchto podmienok to nepripadá do úvahy. Skrýval to niekoľko rokov, nič som si nevšimla. Nikto ho neuhana, nikto nerobí nátlak, úprimne neviem ani ako to rieši. Pravdu mi čo sa týka tohto nepovie.... Neviem čo ďalej....

slobodnemaciatko

Milujucu zenu by viac malo trapit, ze moze prist o neho a nie o to vsetko. Zijete si nadstandardne...z coho asi vznikli tie dlhy??

ahjajjaj

na rozšírenie firmy a zavedenie ďalších služieb pre zákazníkov potreboval bratranec priestory a musel kúpiť pozemky a platiť za stavbu tých objektov, a aj na ich úpravu. Ešte musí na ne prijať zamestnancov a vhodné zariadenia do nich, čo sú ďalšie výdavky. Korona mu neuškodila, patrí k tomu druhu poskytovania služieb, ktoré je nepostrádateľné aj v čase krízy.

Alien29

Financie čo sa týka domácnosti sú ok. Kúpil nám bývanie, všetky mesačne výdavky sú v jeho réžii, darčeky sú vždy na sviatok, nič mimo. Čiže toto beriem v pohode. Občas niečím prekvapí, myslím ze na dnešné pomery si žijeme nadsadartne, dovolenky v lete v zime, výlety, toto všetko funguje. Lenže jedným zlým rozhodnutím sa to môže skončiť a prídeme o vsetko..... Z toho mám strach.... Nevidím to pozadia podnikania a po pravde ja som rafovy zamestnanec, čiže sa ani extra do toho nevyznám.

ahjajjaj

Alien, podnikanie je vždy trochu riziko. Ale o tom je to, že vybaviť si živnosť nie je nič extra finančne náročné, a keď sa Ti podarí a prospievaš, neskôr investuješ do toho viac a zriadiš si s.r. o.
Požičať si od iného podnikateľa financie býva dosť dobrá voľba pre menšieho podnikateľa aj vzhľadom na to, že úroky sú menšie ako v banke.
Neviem, ako dlho ste spolu. Miliónový dlh nemusí automaticky znamenať, že by ste mali žiť skromnejšie. Sústreď sa na to, na čo odchádza najviac jeho peňazí. Ako často chodíte na finančne náročné akcie? Aké dary od neho dostávaš? Zdá sa Ti, že peniaze zbytočne rozhadzuje? Ešte ďalšie: drogy, stávky nie sú v hre?
Keď nie, pokúšala by som sa ho v podnikaní podporovať. A keby sa mu nepošťastilo, tak stáť pri ňom tiež, veď o tom je život.

ahjajjaj

áno, on spáva v pohode. Ale aj maká v práci, keď treba. Jeho firma sa rozrastá, prijíma nových zamestnancov. Dlhy platí zo ziskov svojej funkčnej rozrastajúcej sa firmy.

snejty

Prvy problem je to, ze ti o tom nechce viac povedat. Pretoze to je problem vo vztahu a teda problem vas oboch.Dlhy su momentalne len jeho problem.