nikdy necítim hlad

Príspevok v téme: nikdy necítim hlad
ladyinblack

Dobré ráno, mám taký problém, že vôbec nikdy necítim hlad, ani ráno ani cez deň ani keď už od posledného jedla uplynie veľa hodín (napr. 7 hodín...) možno to mám preto, že už vyše 20 rokov mám poruchy príjmu potravy, tohto času sú však stabilizované, mám teraz normálnu hmotnosť 50 - 51 kg...neviete mi prosím poradiť, čo by som mala robiť aby som cítila hlad? Potom by mi aj viac chutilo jesť keby som bola hladná, takto jem len preto lebo musím (vzhľadom na moju diagnózu). Ďakujem...

Elaa

ahoj mam rovnaku chorbu ako ty a priblizne rovnaku dobu...tiez som uz v stabilizovanom stave, ale ja mam zaroven aj depresiu a tak,..no a poznam to, bude to psychicke, myslim, ja to mam havne ked som v strese, vtedy sa necitim hladna a mam k jedlu az odpor ked mam nervy..podla mna to moze byt aj tym, ze tvoje telo bolo roky zvyknute malo jest a zvkylo si na hlad, tak znecitilivelo..aj to to moze byt...a co pomoze?...mozno dake bylinkove caje a sladene vody....a vela pij, nech to rychlo stravi

ahjajjaj

Lady, je fajn, že máš v poriadku a pravidelnú menštruáciu. Ak si ju aj udržíš, budeš môcť mať v živote dieťatko. Dovtedy riadne papaj, aj keď necítiš hlad, aby si nabrala aj trochu tukov, aby Tvoje telo uživilo bábätko, keď na to príde čas. Máš priateľa? Chystáte sa založiť si rodinu?

ladyinblack

ahoj daniela2, áno, menzes mám už pravidelný a nie som už ani anemická...ale bola som, lebo som bola 18 rokov vegetariánka, ale už jem aj mäso...

daniela2

ahoj, ak nie si chudokrvná, a predsa necítiš hlad, je to psychického pôvodu a dané Tvojou diagnózou. Urob si v stravovaní systém, napr. ješ spolu s ostatnými členmi rodiny, alebo v určitom čase a podobne. Menštruáciu máš už v poriadku?