Modré svetlo, z PC

Príspevok v téme: Modré svetlo, z PC
Lakish

Ahojte,
stretol sa aj tu už niekto s tým, že ho bolí hlava, nedá sa mu spať, vníma veci inak keď je nejaký čas na PC?
Ja to tak mám, aj zo smartfónov..
Mám okuliare ktoré odrážajú modrú zložku svetla..
Aj filter na telefóne, noťasi..

Ale aj tak môžem byť len chvíľu na pc..

Keď cestujem vlakom a hoci mám okuliare, som niekedy taká akoby bez emócií..

Vraj to ničí ten melatonín..
Ja vtedy veľminecítim svoje pocity..
Akoby ma to vzďaluje od seba..

Mám to potvrdené od ľudí, čo su vo výskume. Ale rada budem vedieť že nie som sama, priamo od ľudí, prípadne ak máte aj rady ako s tým vynaložiť, aby to bolo lepšie pre zdravie..

Vraj to môže ničiť oči..
Mne sa to nedeje..
Len mám vtedy taký pocit akoby som nič nevnímala ako predtým..
A ťažko spím, ak vôbec a ak tak sa veľa budím..alebo mi len idú myšlienky..hoci bol deň fajn..večer nemôžem byť za pc..ani s okuliarmi.. vnímam to, tým mozgom.

pr. mala som rada prírodu.. ale keď sa na ňu po pozretí niečoho na pc pozriem, idem tam..už nemám tú radosť..
Toto sa mi stalo ešte dávno..
Teraz si dávam pozor..

Kedysi som vážne ani spať nemohla, budila som sa jednu noc hoci aj 50x.. len som si nasilu lahla a snažila sa spať

marcka_64

Ja strašne žmúrim na monitor, myslím, že to by mi pomohli na to okuliare s tou ochranou proti modrému svetlu? Akože oči ma nebolia ale.

radoslavka

mna napriklad az kolegyna inspirovala ku kupe takych okuliarov, ze setrit zrak a neviem co a je to ovela lepsie lebo na konci dna nemam taky pocit ze mi idu oci vyskocit :)

lma633593

ja mam na pc stiahnuty dost jas aby mi to netahalo oci ale bez okuliarov proti modremu svetlu sa aj tak nezaobidem

hellkazuza

tiez mam uz teraz vsade kde sa da nastavene take zlte ziarenie alebo ako to mam nazvat :D jednoducho to setrnejsie.

Elizabet22

Mna kedysi velmi bolievala hlava, ked som travila vela casu za PC ako hold je to robota ale aj tak, a mozem povedat ze mne okuliare pomahaju. Pri mobile ich uz nemam ale ked sedim za pocitacom tak ano :)

llnzzda

ako podľa mňa je ok si chrániť zrak, lebo celý deň či už za PC alebo mobil a všetko toto, sa namáha a veru keď budeme starší budeme ľutovať, že sme pre to nerobili niečo viac.

Majjra

Tiež som mala rovnaký problém, plus mám operované oči, takže som sa rozhodla si zrak chrániť aj okuliarmi proti takémuto vyžarovaniu.

zzita587

ja som mala dost velky problem s tymto modrym svetlom ale ako som si kupila okuliare z luxbryle proti modremu svetlu problem je prec