Modré svetlo, z PC

Príspevok v téme: Modré svetlo, z PC
Lakish

Ahojte,
stretol sa aj tu už niekto s tým, že ho bolí hlava, nedá sa mu spať, vníma veci inak keď je nejaký čas na PC?
Ja to tak mám, aj zo smartfónov..
Mám okuliare ktoré odrážajú modrú zložku svetla..
Aj filter na telefóne, noťasi..

Ale aj tak môžem byť len chvíľu na pc..

Keď cestujem vlakom a hoci mám okuliare, som niekedy taká akoby bez emócií..

Vraj to ničí ten melatonín..
Ja vtedy veľminecítim svoje pocity..
Akoby ma to vzďaluje od seba..

Mám to potvrdené od ľudí, čo su vo výskume. Ale rada budem vedieť že nie som sama, priamo od ľudí, prípadne ak máte aj rady ako s tým vynaložiť, aby to bolo lepšie pre zdravie..

Vraj to môže ničiť oči..
Mne sa to nedeje..
Len mám vtedy taký pocit akoby som nič nevnímala ako predtým..
A ťažko spím, ak vôbec a ak tak sa veľa budím..alebo mi len idú myšlienky..hoci bol deň fajn..večer nemôžem byť za pc..ani s okuliarmi.. vnímam to, tým mozgom.

pr. mala som rada prírodu.. ale keď sa na ňu po pozretí niečoho na pc pozriem, idem tam..už nemám tú radosť..
Toto sa mi stalo ešte dávno..
Teraz si dávam pozor..

Kedysi som vážne ani spať nemohla, budila som sa jednu noc hoci aj 50x.. len som si nasilu lahla a snažila sa spať

Edisia

Hej aj ja to tak mám ale iba keď je vonku šero, pokiaľ svieti krásne slnko tak to znovu prepínam na klasický jas na monitore :D

martinaZV

No aktualne testujem zlte svetlo aj na mobile aj na PC, zatial nezvyk ale ak je to setrnejsie na oci tak preco nie :)

stromo_kocúr

tak to by som tym okuliarom, co kupis za pat eur vobec neveril. moznoze su tam nejake dioptrie, ale vsak aj ine hodnoty sa meraju a sleduju, ked sa riesia okuliare. toto je take nudzove riesenie, ale dlhodobo by som taketo okuliare nenosil, mozu narobit viacej skody ako uzitku.