Neprijemne stavy

Príspevok v téme: Neprijemne stavy
aerzob331

Zdravim..mam tak problem posledne dni ma trapia urcite priznaky ..pocit ze mam slabe ruky nohy a ako by som mal tazke ruky a ako by ma neposluchali zle sa mi nimi hybe a takisto aj ori chodzi mam problemy mam nestabilitu a obcas zavraty..vcera som bol na pohotovosti tam mi spravili ekg , ct mozgu , odber krvi a vysetrila ma neurologicka nic nenasli . ct bolo v poriadku ..moze to byt z nedostatku horcika? Tak istom som nedavno prestal brat lieky na uzkost Serlift..ale posledne dni mam tazke nohy ruky a ked nimi chcem hybat tak akoby nasilu som musel..chcem sa aj spytat keby ze to je daco vazne ct by to ukazalo? Dakujem

ondrej5555

Daj vediet. Ja si myslim ze tetania to bude tetaniou. Mne sa prvy krat tetania prejavila strasnou dychavicnostou. Vecer v posteli som nevedel lapat po dychu. Potom som mal akoby nieco v krku ze som nevedel ani prehltat. Strpli mi svaly okolo ust a nevedel som pomaly rozpravat. Isiel som vystraseny na pohotovist a dali mi infuzie a ukludnilo sa to. Potom som mal kadejake podobne stavy velakrat. Teraz uz viacmenej vacsinou sklbanie svalov v lytkach ale toto su zase nove veci ktore dufam tiez mam z tetanie. Ozaj na ct mozgu ti vylzcia vsetko zle. Neurolog nepotrebuje ani ct mozgu a podla priznakov vie rozpoznat ze nieco by mohlo byt zle. Teda tak mi povedala neurologicka. Ct len potvrdi domienku a magneticka rezonancia v pripade nalezu na ct len blyzsie identifikuje problem. Mne nasli na ct nejake zvacsene cievy na mozgu ale ze to nema suvis s mojimi stavmi a problemami. MR ko len potvrdilo ze nie je to nic zhubne alebo ze by som mal mat nejaku chorobu. Daj vediet kedy ides k neurologovi. Ja idrm este za zaludkarom ci to nema suvis s drazdivym crevom a zlym strebavanim mineralov.

fonte

Crevo chlapci, crevo, test na sibo, test na histamin, na parazity, plesne, crevnym mikrobiom(drahe v sukrmonych zariadeniach)
Tetania, panicka porucha, podobne "Diagnozy" su na predaj antidepresiv.
Ak ti je lepsie, ked nejes, je jasne, kde mas problem.
Take sibo, co je bakerialne prerastaniev v creve moze sposobit cely rad neurorologickych priznakov, to iste histaminova intolerancia, ale ta sa tazko dokazuje a nasi lekari su sto rokov za opicami, to je moderna medicina, skuste vysledovat, ci vam nevadi nejake jedlo, nemusi byt ani traviaca tazkost po nom, su rozne moznosti prejavov.
Diagnotika je tazka, je to tu na velmi slabej urovni....

aerzob331

No to by bol este ten lepsi pripad..ale jednoznacne za neurologom ist ci to neni daco vazne..ved skoro ani chodit nemozem tak zle sa mi chodi .. Kupil som v lekarni tablety Magnerot neviem ci to pomoze

ondrej5555

Tak to mas podla mna s tetanie. A vertigo z chrbtice. Pred tym nez som zacal drzat dietu som mal prvy krat v zivote vertigo. Predchadzalo tomu 3 hodinove pozeranie netflixu pred spanim. O jednej rano som ani nedopozeral nakolko ma bolela krna chrbtica a zaspal som. O druhej v noci som sa zobudil a tocil sa mi cely svet akoby som vypil liter paleneho. Ked som sa posadil bolo to celkom fajn ale akonahle som si lahol znovu tocaky. Nejak sa mi nad ranom podarilo zaspat a po prebudeni som bol v pohode. Aj poreto som zacal s dietou lebo takyto stav som nikdy nemal. Teraz vertigo nemam ale ta stabilita je divna.

aerzob331

Praveže som nedržal dietu..mimo toho mi bolo povedane ze to moze byt tetania vertigo a uzkostna porucha zaroven..lieky na uzkost som bral 2 mesiace ale prestal som brat kedze bol som z nich jak nafetovany.. Ale tieto stavy teraz tu dost zvlastne..strasne problemy pri chodzi problem s rovnovahou ,busi mi srdce dost casto ,zavraty obcaa,a pocit tazkych ruk noh a necitlivosti .okrem toho mam alergicku astmu cize je to hroza ..plus mam strasne krivy chrbat akoby aj zablokovany neviem ci aj s tym to nesuvi a tiez problem s rozpravanim artikulaciou..je toho viacej

alzbetiena

ono to môže mať viacero dôvodov. Ale na ich odhalenie treba viac ako ctčko. Treba ísť na tú neurológiu. Keď tam vylúčia všetko tak potom treba začať zvažovať psychické problém

ondrej5555

A este mi neurolog na pohotovosti povedal ze mam tetaniu. A este som aj dost hnackoval lebo mam aj dlhodobo diagnostikovane drazdive crevo. Do vtedy kym som drzal dietu som normalne cvicil behal na eliptickom trenazery a mal som po zime slzsnu kondicku napriek tomu ze som mal 114 kg.

ondrej5555

No mam nieco podobne uz 4 mesiace. Zacalo to ked som zacal drzat tvrdu dietu. Zacalo ma motat akoby som nevedel udrzat rovnovahu. Pocit slabych noh a ruk ma uz nici. Na pohotovosti neurolog ma vysetril a povedal ze to bude asi dosledok diety. Ale uz dlhodobo neviem cyriesit tento stav. Niekedy lepsie niekedy horsie ale najhorsie je ked dlho nic nejem a som hladny. Schudol som pri diete 7 kg. Zastavil som sa na 107 kg a stale neviem fungovat normalne. Idem este za gastroenterologom co mi povie. A neurologa sukromneho mam az v septembri. Nedrzal si dietu pred tym.?

aerzob331

ufff tak to bude asi ta myotonia som si isty.. lebo priznaky mi sedia na to.. tak zajtra zbehnem k doktorke nech ma posle na tu neurologiu dakujem

ahjajjaj

ahoj, neurológ by Ťa mal poslať na EMG vyšetrenie. Podľa uvedených príznakov by si mohol mať myotóniu, čo je ochorenie svalov. Do akej miery to je vážne, sa zistí po vyšetrení. Okrem EMG by si mal mať aj odber krvi na minerály. Napr. nedostatok draslíka môže takéto stavy tiež vyvolávať, rovnako aj nedostatok horčíka.