Prosím poraďte ako ďalej-život,láska, problémy

Príspevok v téme: Prosím poraďte ako ďalej-život,láska, problémy
Fitnessman

Ahojte, som 27 ročný chlap. Celý život som nemal ľahký, šikana od 13 rokov do 17, 3x som skončil na psych.liecebni, som uznaný ako polovičný invalid (stredne ťažká depresia a úzkosti), žijem s rodičmi, prácu nemám.
Neviem čo robiť, ale takto žiť nechcem. Neviem prečo ale veľmi túžim po žene, rodine a deťoch. Neviem ale ako z toho kolotoča von, kde si nájsť prácu, kde bývať, či vôbec mám šancu splniť si sen. Kontakt so ženami nulový, vždy mám v hlave len pochybnosti. Inak som celkom fesak, športujem, behavam, som dobrý, milý človek, mám rád prechádzky, prírodu, knižky, lásku.
No neviem ako z tejto bubliny von a žiť plnohodnotný život.
Čas beží, roky pribúdajú, mám aj pozvanie na rande, no neviem čo robiť, neviem kde pracovať, bývať, čo robiť. Je to tak všetko ťažké že občas som fakt smutný.

Clovek Neznamy

Majushinqa22: Pridávam sa do partie :D Ja som na čiastočnom invaldiinom - a zdravotné problémy (prevažne neurologické) mam tak nastavené, že som veľmi ale fest veľmi ťažko zamestnateľný, no zároveň mi dali jasne na javo, že max na čo mam narok je čiastočný invalidiný dôchodok...... Niči neprida viac na spokojnosti ako to, keď maš 33 a stale musiš žiť s rodičmi atd...

mamibs

neber mu nadej, doktor rozhodne, ci to je alebo nie je riesitelne. podla mna je vacsina problemov riesitelnych. a mozno sa nedaju odstranit uplne, ale niekedy postaci ak sa podari aspon zmiernit priebeh. potom nastava pre cloveka ako-taka ulava. treba za kazdu cenu na sebe pracovat, rozvijat svoje schopnosti, skusit precitat nejake motivacne knihy a hlavne sa vyhybat pesimisticky naladenym ludom - tych treba "ignorovat", inak ta budu tahat smerom dole.

miki25

Ahoj, Alan ono nie je to také jednoduché. Čo keď autor príspevku nemôže ešte pracovať? Tie problémy, čo má autor sú pre ľudí s duševnou poruchou pomerne bežné. Stýkam sa s ľuďmi, čo majú duševné problémy a tie problémy sú dosť rovnaké. Z vlastnej skúsenosti viem, že sú neriešiteľné. Hlavne spomínaná práca je problém, na ľudí so ZŤP sa díva ako keby mali mor. U mňa neprichádza do úvahy ani chránená dielňa na polovičný úväzok… Ja som urobil už isté kroky, ale nikde ma nezobrali, lebo nemajú miesto alebo neberú duševne chorých.

mamibs

niekedy sa zamyslam, ci by nabozenstvo nevedelo zatocit s depresiami. je tam vela mudrosti. moja oblubena veta je: "Ak je Boh za nás, kto je proti nám?"

Alan89

Cau Fitnessman,ako tak citam tvoj prispevok prisiel som nato ze tvoje problemy nie su az tak velke(prosim citaj dalej),jediny problem je ze ti depresia zastiera moznosti.Ak si napisal ze si docela fesak,sportujes a si mily tak to si magnet na zeny a ani otom nevies.A 27 rocny chlap si nevie najst pracu?Naozaj v dnesnej dobe su MOZNOSTI VELKE(vlastna skusenost).Tak pekne zapni profesiu.sk a hladaj!
Len nedovol depresii aby ti vsetko vzala-moznosti,nadej,silu.Zatni zuby,vzchop sa a spln si to po com tuzis!

hartak

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

Tažka energia tvojho otca...