mam toho dost, manzel vela pomaha kamaratom, potom su spolu na rybach a v mesiaci nie je doma 15 noci

Príspevok v téme: mam toho dost, manzel vela pomaha kamaratom, potom su spolu na rybach a v mesiaci nie je doma 15 noci
stacilo

sme spolu 30 rokov, ale to, co sa deje poslednych 5 rokov ma vyhana zo vztahu. Manzel vela pracovne pomaha kamaratom (rozne stavby, vsetko okolo domu), nasledne sa zacal venovat rybackam, a rokmi sa to vystupnovalo do stadia, ze cez den pracuje u kamaratov na stavbach a po nociach chodia spolu na ryby. Uz mam toho dost. V mesiaci je 15-20 noci prec. V minulosti som si myslela, ze ked budeme mat po 50-ke, deti budu samostatne, ze sa budeme venovat spolocnym zalubam. Manzel si vsak nasiel konicka, do ktoreho nepatrim, lebo si tam nasiel novych kamaratov, s ktorymi sa citi dobre, a ja by som ima tam zavadzala, a vyhovara sa na pracu, kedze stale niekomu ide nieco pomoct pracovne spravit a spoja to s rybami. Citim, ze chcem od neho odist, ale mam strach, asi zo samoty. No sama som tak ci tak. Nic z neho nemam, cas venuje praci, kamaratom, ja z jeho penazi vobec nic nevidim, peniaze mi nedava, spolocnych kamaratov nemame, stale ma nieco dolezite na praci, nemame spolocne uspory ani ucty, a cuduje sa, ze som nervozna, ak si on chce vyjst s kamaratmi na ryby, alebo pracovat pre nich v noci, pripadne s nimi oslavit ich sviatky. Mne na 50-ku nedal vobec nic, iba rano pusu k narodeninam, no novym kamaratom kupuje k sviatkom darceky - flasky, a spolu to oslavuju na rybach. Nechcem takto dalej zit, a rozhovory nevedu nikam, iba tara nezmysli, ze som hysterka, ze ostatne manzelky to toleruju, a ze on nic zle nerobi, iba pomaha, pretoze tiez tito kamarati pomahaju pracovne jemu, tak im nesmie odmietnut. ako mam nabrat odvahu a odist? takyto zivot ma nici, ja ho milujem, chyba mi, ale jeho sposob zivota ma zranuje, a nechcem takto zit

pravdajelenjedna

Zakomplexovany starý homoš, stale len s kamošmi, neprekvapilo by ma keby to je volič ĽSNS, tam sú takéto žumpy bežné.

Jarunka12

Tu ti podľa mňa môžeme poradiť iba to čo už vieš, jednoducho sa treba o tom rozprávať veľa a povedať mu, že ti to vadí, že s ním chceš tráviť viac času, niekedy ak sa ti dá tak choď aj s ním, lebo zase nemôžeš čakať, že sa prestane stretávať s kamarátmi. Všetko treba s mierou

isabellawampire

Fúha, tak to ti verím, že ťa takýto život nebaví. Veď to fakt si s nim vôbec neni a si len sama doma. Pohroz sa mu rozvodom! Zatiaľ ťa očividne neberie vážne

Sugardady

Snubka, ak si si dobre s porozumenim precitala, co pisem, tak som pisal, ze chlapi su VACSINOU taki, nie ze taki su vsetci. Ano najdu sa vynimky aj medzi nami, ale su to ojedinele vynimky. Kolko chlapov po 30 rokoch manzelstva takych poznas, ,e sa k zene spravaju rovnako ako na zaciatku vztahu a kolkych poznas, ze sa tak nespravaju? Pisal som v dobrom, to co radim je mensie zlo, ako odist od chlapa a rozviest sa. Asi sa bojis, ze to iste caka po case aj teba a toto je tvoj sposob obrany. Pisem to iba z pohladu beznych vacsinovych muzov, vy zeny mate citove rozmyslanie, nikdy nebudete chapat myslenie chlapov. Chlapi bohuzial napr. bojovali vo vojnach, zabijali a keby mali take to citovo v sebe ako vy, tak by to nikdy nerobili - dufam, ze spravne pochopis, co ti tym chcem povedat. Poradil som najlepsie, ako som vedel, ze by to mohlo pomoct autorke temy. Neurazam nikoho ako ty hned v tvojej emotivnej reakcii, iba som sa snazil ukazat VACSINOVE myslenie chlapov a opakujem, ano nie sme vsetci rovnaki, ale tych podla vas dokonalych je len minimum. Neprajem ti nic zle, ani ta nebudem urazat, nech ti vyjde tvoj zivot uplne podla tvojich predstav. Zi a nechaj zit, ludia neziju podla tvojej sablony...

Sugardady

Necuduj sa, chlapi su vacsinou taki, koho bavi vlastna zena pp 30 rokoch, inak rozmyslate a citite. Pamatas si, ake to s nim bolo na zaciatku, kym si ho bavila? Ako ti venoval pozornost, lasku, mal zaujem o sex... A chces to este zazit? Tak si najdi milenca a uzivaj si, kym je on na rybach, mas uplne idealne podmienky. Zena si najde razdva bez problemov, staci jeden inzerat a mozes si vyberat. Naco od neho odides? Co tym realne dosiahnes? Budes rovnako nestastna a sama. Milenca, ktory bude mat o teba zaujem najdes lahko, chlapa, ktory by chcel v tvojom veku s tebou zostarnut, len tazko a navyse hrozi, ze mu tiez zovsednies.

stacilo

nechala som vychladnut hlavu, ale je to este horsie, zase bol 3 noci cez vikend na rybach, cez den pracoval, v pondelok prisiel o 1 rano z roboty, lebo pomahal este kamaratom. Vzdala som to, povedala som mu, nech si robi, co chce, ze uz nemam o co bojovat. rozohnil sa a vulgarne mi zacal nadavat, (stara k..a, a podobne), zacal sa mi agresivne vyhrazat, a ze ked nechcem byt normalna, mam odist k sestre, ze on nebude s takou p..ou, co mu robi problemy, ked on nic zle predsa nerobi, a dokonca do mna sotil, ostala som uplne soknuta, vysperkoval to uplne, nespoznavala som ho, nezmohla som sa na slovo, bola som ticho, vo vnutri ma to velmi bolelo, jemu som len povedala, ze si sam vybral, co je pre neho dolezite, a prestala som s nim uplne komunikovat, neviem, ako sa odstrihnut, ako cez den byt v praci, kde robim s klientmi, ako s tym utat, ako co najrychlejsie odist ku sestre, neviem, ako to zvladnem, potrebujem silu, asi preto sa tu zverujem

chamomile

stacilo, daj tomu este cas, nerob nic s horucou hlavou, mozno rano zacnes vidiet veci inac. skus sa na vsetko pozriet aj jeho ocami.

stacilo

zial, jeho sucasne agresivne prejavy a podrazy ma presvedcili, ze nestoji za zachranu vztahu, kamarati a peniaze su mu prednejsie, a ja potrebujem pokoj a klud, zacinam nim pohrdat, aj ked v srdci ho mam stale z cias, kym si nezvolil kamaratov za prioritu, ale dnes to uz nie je on, je mi z neho zle

ahjajjaj

ahoj, máš tri možnosti. Jedna je tá, že sa vykašleš na to, kde je a čo robí, a nájdeš si program sama, bez ohľadu naňho. Môžeš navštíviť na pár dní sestru, pár dní u detí a podobne. Polovica nasporených peňazí, ktoré Ti on nedáva síce, ale sú na jeho účte pripadá Tebe, keďže ich nadobudol počas manželstva. Takže až tak bezmajetná nie si.
Druhá možnosť je, že odídeš a budeš rovnako sama ako predtým. Nepíšeš, aké sú spoločné dovolenky. Či máte spoločný program, alebo si každý robí svoje. Či sa vtedy necítiš lepšie. Nepíšeš nič o Tvojich záľubách, ktorým by si sa mala venovať či už v spoločnej domácnosti s ním, alebo osamote. Nečakaj od neho spásu, on sa nezmení. Spýtala by som sa aj detí, aký majú názor.
Tretia možnosť je tá, že budeš naďalej trpieť, vyčítať, vyvádzať, hysteričiť, a on bude doma ešte menej, už aj preto, aby nemusel tie výčitky počúvať. Jedna možnosť by bola ešte, kebyže sa ho spýtaš, čo a ako bolo, ako sa kamaráti majú, čo sa im podarilo rybárčiť, čo presne robili, či tam boli aj ženy a podobne. Ak tam boli aj ženy, tak by si sa mohla aj pridať k nim. Kým manžel rybárči, Ty si zoberieš časopis, či knihu a čítaš.