Mám pocit, že priateľ veľa pije

Príspevok v téme: Mám pocit, že priateľ veľa pije
Lily24

Nikdy som si nemyslela, že niečo také budem riešiť, ale som tu. Mám priateľa, ktorý podľa mňa veľa pije. Nemá prácu doma, ale v zahraničí, takže niekedy je doma aj 3 mesiace, potom je 3 týždne preč a týždeň doma, strieda sa to. Tvrdí mi, že keď je v zahraničí, tak nepije, že si dá len pivo večer po práci, to mi ani tak nevadí. Pivo mi nikdy nevadilo, aj keď z jeho úst som veľakrát počula, že celý deň od rána myslel len na pivo a večer sa už teší, ako si ho dá (o mne tak nikdy nevravel, že na mňa myslí celý deň). Keď je doma, sám, dá si tiež len pivo. Problém je asi jeho partia, pretože s ňou chodí veľmi často. To znamená, že sa pije v piatok aj v sobotu pálenka a v nedeľu si dá len pivo. Niekedy pije aj cez týždeň, raz sa stalo že o 12 na obed v stredu si dal už tri pivá a dve poldeci k tomu. Cez deň, keď mi tvrdil, že je doma, tak som semtam zistila, že sedí v krčme. Potom som sa stalo viackrát, že sme boli dohodnutí, že napríklad v sobotu pôjdeme na výlet a v piatok večer sa opil tak veľmi, že nemohol šoférovať a už vôbec so mnou nemohol byť, lebo celý deň prespal (niekedy pil od večera do rána, keď už som sa ja zobúdzala). Toľkokrát som ho prosila, aby ten alkohol obmedzil, aby bol viac so mnou, viac sa mi venoval. Nikdy som mu nezakazovala, len keď som už videla, že to preháňa, skôr som ho prosila, aby nepil, aby si nedal ďalší. Aj tak si dal. Aj keď sme sedeli na pive spolu a niekto z kamarátov mu poslal poldeci pálenky, vypil to, aj keď mi sľúbil, že v ten večer nebude piť. Pivo som mu kúpila aj sama, keď bol u mňa, aby bol spokojný, ale naozaj ma nebavilo každý piatok chlastať do rána, pozerať sa naňho ako nevie ani artikulovať a umývať po ňom zvratky na podlahe (dobre, to sa stalo raz). Keď som mu naznačila, že má problém s alkoholom, urazil sa. Veľakrát mi sľúbil, že sa zmení, že prestane, pár týždňov vydržal byť „čistý“ a potom prišla tzv. fáza opustenia sa, ako to on nazýval, keď pil 3 dni vkuse od večera do rána, bez sprchy, trochu sa len vyspal a ráno pokračoval. Po týchto troch dňoch za mnou prišiel s prosíkom, že ho to mrzí, že sa potreboval len tak odviazať a už je v pohode, už je pri mne. Som z neho naozaj už v strese, reagujem podráždene, nie som ten typ ženy, čo drží chlapa nakrátko, preto mi je proti srsti povedať mu, že dnes nejdeš von, tu budeš so mnou. Lebo aj keď sme boli spolu a on mi povedal, že by rád išiel s chlapcami na pivo, tak ja som odišla domov, aby mohol ísť, okej nahnevalo ma to, celú cestu domov (bývala som tak hodinku cesty od neho) som plakala, že uprednostnil ich pred večerom so mnou, ale chcela som, aby bol šťastný. Musím poznamenať, že sa vídame tak 3x za mesiac na pár dní, takže s kamarátmi trávi omnoho viac času ako so mnou. Nemám preto pocit, že ho dusím, ale on mi to vyčíta, že ho nenechám dýchať, že má pri mne dosť priestoru a uvedomuje si to, ale potrebuje ho viac. Naši spoloční kamaráti mi o ňom vraveli na začiatku, že veľa pije, ale nevedela som, že to bude také. Keď má niekto narodeniny alebo je nejaký sviatok (Vianoce, Veľká noc) chytá ma už panika, čo to zase bude. Zo začiatku, keď bol opitý, šepkal mi pekné veci, ako ma miluje, ako vidí budúcnosť so mnou.. neskôr po pár mesiacoch vzťahu, keď bol opitý, urážal ma. Povedal mi už veľa škaredých vecí, ktoré potom oľutoval, keď vytriezvel. Vraj nevie, prečo to povedal. Naozaj už neviem, čo mám robiť.

petulienka12

Niekedy je lepšie to skôr skončiť ako keď už bude neskoro. Podľa toho čo píšeš, tak áno, má problém s alkoholom. A buď ho bude riešiť alebo sa s ním radšej rozíď

envelin

V malých dávkach a sporadicky myslím, že je to relatívne fajn. Ale keď je to každý deň a viacej to už je cez, alkohol je vec, ktorú by som nebola schopná tolerovať.

chamomile

Nevyzrety jedinec, uplny blbec, bud rada, ze si stratila len par mesiacov. Takto vztah urcite nema vyzerat. Do statnic sa motivuj sama, urcite nie si jedina, co ma osobne problemy a musi sa ucit. Polep si pred seba nejake pekne obrazky alebo citaty, nieco, co ta udrzi v harmonii. V tomto sa uz nevrtaj, len ti to ubera energiu. Lepsie by bolo byt v kontakte so spoluziakmi a riesit ucenie, nech si to v hlave prestavias. Alebo si kup kvetinky, nejake letnicky, s tvojou oblubenou farbou, co ti dodaju energiu. Drz sa.

Soli

Pretože ženy priťahujú takýto "gangsteríkovia" čo chodia po baroch a hrajú drsňákov a potom tu takto vyplakávajú že priateľ veľa pije alebo priateľ mi dal facku.
Najlepšie je že aj po rozchode sa vôbec nepoučia a spravidla si nájdu zasa vždy veľmi podobného.
A slušní muži ostávajú dlhodobo nezadaní...
Som mal takého poloznámeho čo na rovinu hovoril že žene treba raz za čas drbnúť a potom doniesť kvety a líškať sa, že oni len na to čakajú. A nikdy nemal núdzu o ženy takže na tom asi niečo bude.

janofero

Na takýchto prípadoch ma fascinuje jedna vec.
A síce to, ako sa tí ľudia dali vôbec dokopy?
Veď ten priateľ musel piť už predtým, alebo začal až potom čo ste začali spolu chodiť?
A ak stále pil a bol viac s kamarátmi ako s tebou, ako je možné, že si sa do neho zamilovala? To asi naozaj stačí ak je niekto pekný, zamorí sa nám v gatiach a už odpúšťame všetky chyby?
Nerozumiem? !

ahjajjaj

Lily, ani my Ťa nedokážeme ohľadne štátnic inak podržať, len tým, že Ti želáme veľa úspechov. V každom prípade si ohľadne expriateľa o skúsenosť múdrejšia, ak sa niekto neozve 3 týždne, nech je kdekoľvek, ak Ťa nepodrží, keď to potrebuješ, keď ide na chatu s kamošmi bez Teba, tak Ťa môže mať rád, ale Ťa nemiluje a nejde o perspektívny vzťah. Ty si teraz vo veku, kedy si po škole budeš hľadať prácu a musíš si aj vytvoriť okruh kamarátov, či kamarátiek a zoznámiť sa s niekým normálnym, ktorý nepije, alebo keď pije, nie toľko, aby sa opil. Ako sa má správať k Tebe je jasné. To chcenie vidieť Ťa, tráviť s Tebou čas, bude priam nonstop, ak bude do Teba zaľúbený.

Lily24

Ďakujem :) ja som práve v poslednom ročníku na výške a bolo to pre mňa naozaj ťažké všetko popritom zvládať, záverečnú prácu, učenie, stres z neho, o pár dní mám štátnice. Nikdy ma ani nedokázal podržať, myslel si, že ak mi napíše správu, že to zvládnem, tak tým ma podporil. Vyčítala som mu aj to, že keď bol 3 týždne v zahraničí, ani raz mi za ten čas nezavolal. Bola som s ním, ale v podstate som bola aj tak na všetko sama. Teraz cítim presne to, že potrebujem byť sama, sústrediť sa na seba a nájsť opäť samú seba. Tie štátnice mi dúfam vyjdú, aj keď na učenie som teraz nemala veľmi priestor..