Mám pocit, že priateľ veľa pije

Príspevok v téme: Mám pocit, že priateľ veľa pije
Lily24

Nikdy som si nemyslela, že niečo také budem riešiť, ale som tu. Mám priateľa, ktorý podľa mňa veľa pije. Nemá prácu doma, ale v zahraničí, takže niekedy je doma aj 3 mesiace, potom je 3 týždne preč a týždeň doma, strieda sa to. Tvrdí mi, že keď je v zahraničí, tak nepije, že si dá len pivo večer po práci, to mi ani tak nevadí. Pivo mi nikdy nevadilo, aj keď z jeho úst som veľakrát počula, že celý deň od rána myslel len na pivo a večer sa už teší, ako si ho dá (o mne tak nikdy nevravel, že na mňa myslí celý deň). Keď je doma, sám, dá si tiež len pivo. Problém je asi jeho partia, pretože s ňou chodí veľmi často. To znamená, že sa pije v piatok aj v sobotu pálenka a v nedeľu si dá len pivo. Niekedy pije aj cez týždeň, raz sa stalo že o 12 na obed v stredu si dal už tri pivá a dve poldeci k tomu. Cez deň, keď mi tvrdil, že je doma, tak som semtam zistila, že sedí v krčme. Potom som sa stalo viackrát, že sme boli dohodnutí, že napríklad v sobotu pôjdeme na výlet a v piatok večer sa opil tak veľmi, že nemohol šoférovať a už vôbec so mnou nemohol byť, lebo celý deň prespal (niekedy pil od večera do rána, keď už som sa ja zobúdzala). Toľkokrát som ho prosila, aby ten alkohol obmedzil, aby bol viac so mnou, viac sa mi venoval. Nikdy som mu nezakazovala, len keď som už videla, že to preháňa, skôr som ho prosila, aby nepil, aby si nedal ďalší. Aj tak si dal. Aj keď sme sedeli na pive spolu a niekto z kamarátov mu poslal poldeci pálenky, vypil to, aj keď mi sľúbil, že v ten večer nebude piť. Pivo som mu kúpila aj sama, keď bol u mňa, aby bol spokojný, ale naozaj ma nebavilo každý piatok chlastať do rána, pozerať sa naňho ako nevie ani artikulovať a umývať po ňom zvratky na podlahe (dobre, to sa stalo raz). Keď som mu naznačila, že má problém s alkoholom, urazil sa. Veľakrát mi sľúbil, že sa zmení, že prestane, pár týždňov vydržal byť „čistý“ a potom prišla tzv. fáza opustenia sa, ako to on nazýval, keď pil 3 dni vkuse od večera do rána, bez sprchy, trochu sa len vyspal a ráno pokračoval. Po týchto troch dňoch za mnou prišiel s prosíkom, že ho to mrzí, že sa potreboval len tak odviazať a už je v pohode, už je pri mne. Som z neho naozaj už v strese, reagujem podráždene, nie som ten typ ženy, čo drží chlapa nakrátko, preto mi je proti srsti povedať mu, že dnes nejdeš von, tu budeš so mnou. Lebo aj keď sme boli spolu a on mi povedal, že by rád išiel s chlapcami na pivo, tak ja som odišla domov, aby mohol ísť, okej nahnevalo ma to, celú cestu domov (bývala som tak hodinku cesty od neho) som plakala, že uprednostnil ich pred večerom so mnou, ale chcela som, aby bol šťastný. Musím poznamenať, že sa vídame tak 3x za mesiac na pár dní, takže s kamarátmi trávi omnoho viac času ako so mnou. Nemám preto pocit, že ho dusím, ale on mi to vyčíta, že ho nenechám dýchať, že má pri mne dosť priestoru a uvedomuje si to, ale potrebuje ho viac. Naši spoloční kamaráti mi o ňom vraveli na začiatku, že veľa pije, ale nevedela som, že to bude také. Keď má niekto narodeniny alebo je nejaký sviatok (Vianoce, Veľká noc) chytá ma už panika, čo to zase bude. Zo začiatku, keď bol opitý, šepkal mi pekné veci, ako ma miluje, ako vidí budúcnosť so mnou.. neskôr po pár mesiacoch vzťahu, keď bol opitý, urážal ma. Povedal mi už veľa škaredých vecí, ktoré potom oľutoval, keď vytriezvel. Vraj nevie, prečo to povedal. Naozaj už neviem, čo mám robiť.

Maysha

Uz nech ta netrapi kto s kym sa rozisiel, alebo co o tebe bude hovorit. Takmer vzdy po rozchodoch byvali partneri o sebe nehovoria najlepsie.. uz neries co bolo, co by bolo keby atd. On uz je vo vaznom vztahu-ale s alkoholom. Takyto clovek by nemal ani zacinat vztahy a namotavat baby ked potrebuje vysedavat po baroch alebo jednoducho alkohol mu je prednejsi nez vsetko ostatne. Teraz uz vies aky vztah nechces, tak sa zameraj na seba, popracuj na svojom sebavedomi, najdi si nejaku zalubu alebo akokolvek zamestnavaj ruky, hlavu, nech nanho uz nemyslis. ono to preboli a uvidis ked budes pripravena, ten pravy sa objavi ani nevies ako. Prajem ti to

Lily24

ahjajjaj, tvoje príspevky mi ozaj pomáhajú :) máš pravdu, len mi bude asi chvíľu trvať, kým sa z toho spamätám. Nechala som sa príliš dlho ponižovať, ale je to ozaj tým, že som ho milovala. Veď ešte pri rozchode som bola tak emočne vypätá, že som ho nechcela nechať odísť, aj keď som sama povedala, že by sme sa mali rozísť. Niečo ma pri ňom stále držalo. Povedal mi, že som rozdvojená, že neviem, čo chcem. Ale som si istá, že som v poriadku (je to jediný človek v celom mojom živote, kto mi povedal toľko zlých vecí), len som bola pri ňom zmätená a reagovala vzhľadom na situácie, do ktorých ma dostával.

ahjajjaj

Lily, keď niekoho ozaj miluješ, tak ho miluješ takého ako je. Aj s tou jeho pijatikou a chatovými pobytmi a podobne. Ty si ho takéhoto logicky nevedela prijať. On Ti zrejme nechcel ubližovať, ale z toho čo Ti hovoril, že necíti potrebu s Tebou byť stále, je zrejmé, že Ťa nemiloval tak, aby z toho mohol byť perspektívny vzťah.
Je úplne jedno, ktorý z Vás sa rozišiel. Inak, veľa napovedá o nejakom chlapovi aj to, ako sa vyjadruje o bývalom vzťahu. Ak hovorí o niekom zle, je to dôvod na nedôveru. Zrejme by s niekým nechodil, kto bol až tak zlý a nemá ani najmenšie právo ho po rozchode zhadzovať a ponižovať sprostými rečami.

Lily24

Dlhší čas predo mnou nemal nikoho, ale predtým mal jeden vzťah asi rok aj niečo, lenže o tejto som počúvala stále aká bola psychopatka, žiarlivá, hlúpa a podobne, že konečne má normálnu ženu (mňa, ale to len na začiatku).. teraz bude rozprávať asi aj o mne zlé veci. My sme mali našťastie krátky vzťah, len niekoľko mesiacov, dlhšie by som už asi ani ja nevydržala. Ako som písala, párkrát som ho už nechala, keď mi už rozum vravel "odíď", ale nedokázala som nakoniec odísť, asi zo strachu a stále som ho milovala. Ten posledný krok urobil nakoniec on, viem, že mi tým pomohol a zbavil ma trápenia. Ale mrzí ma, že som nebola dostatočne silná, aby som odišla sama.

Lily24

Ďakujem za vaše povzbudzujúce slová. On si, žiaľ, asi neuvedomuje nič. Teda pri rozchode mi povedal, že si zaslúžim lepšieho, že ma nie je hoden a podobné reči. Povedal, že už necíti potrebu so mnou byť a neuvedomuje si, že by sa správal ku mne zle, len ho nebaví každý druhý deň počúvať ako mi ubližuje a aký je ku mne zlý. Takže nakoniec ešte ja budem za tú hysterku a zlú, netolerantnú ženu. Viem, že som urobila pár chýb, teda, že som reagovala na jeho správanie asi prehnane, ale myslím si, že mi na to dal milión dôvodov a ja som odjakživa veľmi citlivá, takže on ma dokázal zraniť tak veľmi, že som to nedokázala už v sebe udržať a vybuchla som. On zrejme potrebuje niekoho, kto mu nebude odporovať, nebude mu nič vyčítať, aby si mohol pokojne robiť, čo ho baví (piť, hrať hry a byť s kamarátmi), ale doma ho bude čakať poslušná žena. Ja naopak potrebujem niekoho, kto si ma bude vážiť a dá mi najavo, že za to stojím. Len on moje sebavedomie podkopal za celý vzťah toľkokrát, že už si asi ani sama neuvedomujem svoju hodnotu, povedal mi napríklad, že nič v živote nedosiahnem, lebo sa rozplačem hneď, keď na mňa niekto zvýši hlas (čo nie je pravda), že som emočne labilná, pomstychtivá (to usúdil podľa toho, že sa mi neozval celý deň, vypol si mobil a nevedela som, kde je, čo s ním je, večer sa ozval, že bol na chate.. tak som povedala, že nabudúce mu to urobím ja, či mu to bude príjemné = tak som pomstychtivá hysterka), manipulátorka, čo ani neviem prečo, ja som len chcela, aby so mnou trávil viac času a urobil si pre mňa väčšie miesto vo svojom živote.. no a to je len ukážka toho, čo mi dokázal povedať.. za veľa z toho sa mi potom ospravedlnil, že to tak nemyslel a aj pri rozchode povedal, že som úžasná žena...

stanienka

pokial ti to uz teraz vadi, tak bud s nim vztah skoncuj alebo mu daj podmienku, ze nech sa ide liecit. lebo ked uz ma teraz taketo problemy, tak to bude cim dalej tym horsie.