Priateľka miluje alkohol

Príspevok v téme: Priateľka miluje alkohol
majdy

Ahojte.
Mam tu mensi problem vo vztahu. Moja priatelka miluje alkohol. Ma ho rada, rada si vypije, ale castokrat to uz podla mna prekracuje vsetky medze. Nemozem povedat ze by pila na dennom poriadku, alebo ze by sa opijala x krat do tyzdna. Ale ked uz pride moznost co to si dat, tak so vzdy stoji za to. Teda pre nu, pre mna to az take super nie je lebo sa bojim aby nieco zle neurobila, alebo aby ma nepodviedla. Ja som chalan ktory nejak alkohol nemusi, keby na tomto svete nie je tak sa mi nic nestane a ani nijako niesom ukrateny. Len vzdy ked to niekto s mojho okolia prezenie, tak sa vynoria spomienky, ktore naozaj niesu prijemne. A myslim si ze na veci typu baba a flaska v ruke je cas, a s tou flaskou v ruke to myslim doslova. Je predsa stale baba, dama, a mala by sa tak podla mna aj spravat. Je vo vsetkom skvela, len toto ma velmi mrzi, a alkohol je velmi zly. Aspon z mojho uhla pohladu, beriem sem tam si dat, s merou, ale ked uz to parkrat prezeniete u cloveka sa dovera cim dalej tym straca. Je mi z toho smutno lebo mi naozaj na nej velmi zalezi a viem ze k tomu aka je super moze byt este viac super keby taketo veci nerobi. Hovorim nie je to az take strasne ale viem ze sa to moze stat kedykolvek do buducnosti. Budem rad za kazdu radu akoby ste takyto problem riesili.

Len podotknem ze ja to vidim troska na nieco ine nez len v zivote pit.

majdy

Snubka, áno máš pravdu. Možno len naivne zakrývam to že ona chce piť, tak pije a zvaľujem vinu na niekoho iného. Asi to bude preto lebo ju mám naozaj veľmi rád, asi až príliš. Ona má predstavu o rodine, a tajne dúfam že nedovolí aby alkohol ovplyvnil náš spoločný budúci život.

soplik2020, jasné že aj chlapi si môžu vyberať. Ja som si vyberal tiež, vybral som si ju. Uvidíme ako to do budúcnosti bude vyzerať. V kútiku duše si dúfam že to čo si napísal nebude pravda. Ale ja mám pocit že v mojom vzťahu patrí "Za dobrotu na žobrotu."

soplik2020

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

soplik2020

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

majdy

Snubka, jasne ze som jej to povedal. Ja niesom typ cloveka ktory bude ticho ked mu nieco vadi, ja problemy riesim komunikaciou a nie tym ze sa budem urazat a budem ticho. Dostal som nedavno slub ze uz sa nieco take nestane a ze si bude davat pozor, povedala mi ze nezije len pre alkohol tak uvidime ako sa to prejavi do buducnosti. Ja nechcem aby bolo ze z nej robim alkoholicku. Nie je to zatial na takej urovni, a snad to ani nikdy nebude. Ja osobne nemam pocit ze by mala nejake problemy, a myslim si ze keby ich ma tak mi ich povie. Rada chodievala na akcie, tam pila jedna radost ale to sme este neboli spolu. V nasom vztahu sa to uz ale parkrat stalo ze som sa o nu velmi bal. Ona ma uspokoji tym ze ona je s kamaratkami a tie nedovolia aby sa jej nieco stalo, neviem no.

A ako sme sa dali dokopy ? Bola to asi otazka polroka. Bavili sme sa spolu, ako dobry kamarati, ja som o takychto veciach nevedel ze nieco take robi, a potom som sa nejako namotal viac. Az som sa zamiloval. Ja ju naozaj milujem, pretoze viem ze nie je taka zla, ale partia robi divy, ja to viem. Snad ma miluje natolko ze to kvoli mne dokaze zmenit. Budem len rad, ak by to pretrvavalo tak s tym nieco urcite spravim.

majdy

Carie, keby je to uz v takom stave tak nevaham ani chvilu a ukoncim to. Velmi ju milujem, naozaj az tak ze by som bol schopny svoj zivot obetovat, ale sprosteho zo seba urcite robit nemienim. Zial aj za tu cenu ze by nas vztah mal skoncit, aj ked viem ze je o niecom inom ako ine vztahy.

Bestt3, tak ja medzi nich urcite nepatrim. Ja si radsej pojdem zacvicit, alebo urobit nieco produktivne, ako sa znicit zakazdym ked mam moznost pit na prach. Nie naozaj to nie je moj styl, a ani vlastne uz neviem preco mam taky odpor k alkoholu. Az takyto.

stanienka, urcite sa tym budem velmi trapit. Pretoze viem ze v nasom vztahu je to nieco hlbsie, ale pokial s tym neprestane a stale bude toto robit, a bude sa to opakovat tak aspon budem vediet ze jej za to nestojim. Ale poznam sa viem, ze na chlapa som az prilis citlivy, a prezivat to urcite budem..

stanienka

problemy s alkohol to nie je sranda, aj ked to teraz nie je kazdy den tak to tak rychlo moze skoncit a potom bude este tazsie prestat. povedz jej, ze sa ti to nepaci a ak s tym neprestane tak jednoducho koniec. ak neprestane tak sa tym netrap a najdi si niekoho kto chce v zivote dosiahnut nieco viac ako ty

Carie

Co vsetko uz navyvadzala ked bola opita? Lepi sa vtedy na chlapov? Tancuje na stole a robi striptiz? Je alkohol najdolezitejsia sucast jej zivota a zije hlavne pren?