Može zato všetko corona virus?

Príspevok v téme: Može zato všetko corona virus?
2Hy7eliz

Podla zisteni za poslednych dni v Cine stupol pocet rozchodov a ziadosti o rozvod.
Podla socialogov a psychologov zato moze corona virus a nasledne opatrenia spojene s niekolkotyzdnovou izolaciou zdravych od chorych ci niekolkotyzdnovou karantenou oboch partnerov v jednej domacnosti.
Vraj bud k rozchodu prispel dlhodoby pobyt oboch a tym nasledna ponorkova choroba alebo dlhodoba izolacia a tym vzajomne odvyknutie si od seba.
Co vas nazor?
Hrozi nam to iste ak sa situacia zhorsi?

ZdravyUsudok

Ti co sa maju rozist sa rozidu, vsetko je asi tak ako ma byt. Aj dvaja boli spolu do prichodu Korony z nejakych inych dovodov ako su peniaze, majektove pomery, spolocenske postavenie a pod. tak je jasne ze tam to dlho nevydrzi ked pride kriza a skuska. Aspon sa ukazala prava tvar tych dvoch.
Aj to co sa deje teraz vo svete, sa deje z urciteho dovodu, niecomu nas to ma priucit, nieco si mame z toho vziat na ponaucenie, zacat si vazit co sme si doteraz nevazili a brali ako samozrejmost ..

Carie

Ja si myslim ze to hrozi aj tu. Dnes je taka doba ze partneri ci manzelia spolu su len v dobrom a ked pride prva kriza alebo problem idu od seba. Nechcu pracovat na vztahu, nechcu davat ale len brat a ked nieco nejde tak ako si to predstavovali partnera opustaju a najdu si takeho s ktorym bude zase vsetko zaliate slnkom, az dokym zas nepride prvy problem. Podla mna u nas to bude este horsie ako v Cine. Myslim teda nielen na SK ale v celej Europe. Tu su ludia este vacsi sebci.

2Hy7eliz

Aj ja si myslim ze skutocne milovat niekoho, je o tom, vydrzat spolu v dobrom aj v zlom ..tak ako to snubenci slubia Bohu pred oltarom v den svadby.

Ale mozno je problem v tom, ze ti manzelia sa nebrali z lasky a zalubene pary neboli spolu tiez kvoli skutocnej laske ale vsetci boli spolu z rozumu ..ze peniaze, spol. postavenie, majetok a krasa tela tam hrala hlavnu rolu ..teda vypocitavost ...ja mam z teba vyhody aj ty mas ...ale laska a oddanost tomu druhemu tam chybala.
Je to skuska, zivot nas skusa co vydrzime a ci obstojime po boku toho druheho aj za takychto zlozitych situaciach. Tolko moj nazor na vec.

ahjajjaj

niektoré manželské páry sa rozvádzajú po letnej dovolenke, lebo to spolu nezvládli. Myslím, že človek by nemal v takejto záležitosti konať unáhlene, a niekoľko mesiacov krízy by nemal byť dôvodom k rozvodu.