Otázky na korona vírus. A sars

Príspevok v téme: Otázky na korona vírus. A sars
anria 44

Zdravím. Chcem sa opytat na niektoré veci. Najskôr sa chcem opytat na SARS. Neviem ktorý rok to bolo keď vypukol vo svete. A netýkal sa nás. A bol ďaleko nebezpečnejší. A je pritom podobný. Ako je možné že to sa nás nedotklo. A toto áno ? Nad tým stále rozmýšľam. Ďalej. Absolútne sa neviem dopátrať. Koľko je naozaj ! Zistená inkubacna doba korony! Všade to píšu inak. Najskôr to bolo 28 dni. Potom 14 dni. 11 dni. Teraz najnovší poznatok 5,1 deň ! Ďalej. Poznatok. Vírus môže mat človek v sebe. A nevie o tom a roznáša to ! Teda že človek má v sebe vírus a neprejaví sa ! To akože človek je nakazený , ďalej to roznasa a nikdy na to nepríde ? Že bol nosičom ? To čo akože robí ten agresívny vírus v tele človeka ? Si zakempuje a spi ? A len tak rozprávaním si vyskakuje do sveta ? A nemá záujem sa prejaviť ? Prosím naozaj odpovede. Dakuje.

tempname

pozrite sa, cim dlhsie bude telo odolavat coronavirusu bez priznakov ,tým budete odolnejsi. Mozno by to chcelo z takeho jedinca spravit vakcinu ak sa da... ved ako funguje ockovanie ??? problem je ze tento virus odfajci vam pluca a dovidenia .. "teda si telo ani nestihne spravit imunitu" bo bude .... moj nazor

Cariboo

Anria, nevidis to, lebo ze tvoje telo moze dobre zvladat boj s chorobou. napr pri niektorych pohl.chorobach su nosici muzi, nic im nie je ,ale partnerka si to odskace. je to individualne, kazdy clovek je trochu iny a preto to inak zvladne.

!!! hlavne je, presne DODRZIVAT nariadenia ktore nam vlada stanovi !!!!
ja osobne idem prikladom aj okoliu a snazim sa dodrziavat to i nad ramec.

Almarinos, ludom to este nedochadza, ale nase zivotu budu obmedzene este nevedno ako dlho. Myslim, ze by na to mali verejnost pripravit, aby za dva tyzdne nezacali hufne vyhadzovat ruska do kosa a celkovo sa na to pripravili

Almarinos

Aria - tu ide o to pozerať sa na veci očami vedy. Očami človeka, ktorý ovláda medicínu.a vie pochopiť určité biologické súvislosti. Nie je to ľahké ako matematika. Ale viem, že aj na SVK je dosť takýchto ľudí. Nepochopia to. Nevedia sa pozrieť viac pod povrch.

Je dost možné, že masky budeme nosiť celý rok.

A môžesš byť rada, že tu máme také poznatky aké máme. Vírusy sú najmenšie infekčné častice a ťažko sa študujú a predvída ich vývoj.

Môžem ti poradiť - keď to nechápeš, ber to tak ako to je.

anria 44

Predstavte si ten scenár. Ešte pred tým sko dali tieto opatrenia. Ktoré ľudia vôbec neriešili. Bývate v paneláku. Idete do výťahu. Ide niekto s vami. O kom sa dozviete. Že bol v Japonsku. Cca okolo 7 marca. Opatrenia a vážnosť situácie prišli okolo 11 marca. Dovtedy sme žili bežne životy.takze odvtedy z toho výťahu bol človek s kým prišlo. A teraz akože má človek zomierať od strachu či sa mi o mesiac objavia príznaky ? Ak je to takto tak sme pekne v riti. Lebo takto so to pochopila. A chcem sa prikláňať k poznatku že je to 5 až 6 dni. Nevem si predstaviť žiť v takomto strachu. Lebo test neurobía pokial sú príznaky. Pripadam si ako v sci-fi filme. Chrípka sa aspoň ukáže do 3 dni. Toto je riadny vychcanec vírus.

anria 44

Teraz som prečítala jeden článok a hlava mi to neberie. Človek môže byt nakazený a nevie o tom. Prosím vás ! Ako sa to dá ? Ako sa dá byt Skoro smrtelne chorý a nevedieť o tom. Ja vôbec nechápem ako to myslia. Mne to normálne cele príde. Stretla som kamosku z italy. na ceste a pozdravila má a preskočil na mna vírus. O ktorom neviem že ho mám a šírim ho ďalej. A nikdy to ani vedieť nebudem. To čo je ? Ďalej ak aj príznaky prídu tak o mesiac. ??????? Či o 2 týždne ? Či o 3 týždne ? Veď toto je ako nejaký sci-fi scenár.

petranella

velmi tazko povedat ako to pojde, podla mna sa toho ako uz nikdy nezbavime, len sa staneme odolnejsimi, neviem si proste predstavit, ze za par mesiacov, tu proste nebude uz ani jeden pripad