Velká nadváha-Jak začít hubnout?

Príspevok v téme: Velká nadváha-Jak začít hubnout?
Katka98

Ahoj, vůbec si nevím rady, hrozně jsem po škole přibrala a vůbec nevim co s tím dělat a čím bych měla začít. Dost se za to stydím protože jsem dost mladá a vypadám fakt hrozně. Na střední jsem aktivně hrála volejbal ale po maturitě pro mě sport absolutně skončil. Nejhorší na tom je, že jsem hubnutí a celkově životosprávu tak dlouho zanedbavala a nechala to zajít tak daleko, že jít si třeba zaběhat je pro mě skoro nepředstavitelné kvůli nadváze. Jak začít tak aby to mělo smysl a abych to po pár dnech nevzala? :( pro představu přidávám foto postavy

buducamamina

Najlepsie by bolo, keby si oslovila nejakeho trenera, ktory by ti vypracoval treningovy aj jedalny plan, ktory by si dodrzovala a taktiez by si s nim chodila cvicit...Verim, ze pri tejto tvoje nadvahe sa ti tazko hybe, ale musis to prekonat...Drzim ti palce!

marek1251487

@ chamomile
ja som platieval 10€-12€ za hodinu. neviem, po koľko idú teraz. niektorí majú balíčky a výjde to aj lacnejšie. ak chceš kvalitného trénera, tak najlepšie ísť do nejakého značkového fitka. ako g0lem a pod. tam berú trénerov len so školami a skúsenosťami. a keby sa ti aj nepozdával, môžeš ho z hodiny na hodinu vymeniť :) podstatné je, aby si sa po celý čas dobre cítila, aby veci fungovali, aby si sa na neho tešila. tomu môjmu nosili baby zdravé koláče a bola o neho bitka. myslím o hodiny. mne tiež perfektne naštartoval život a zdravie. jedno z naj rozhodnutí v mojom živote.

skupinové cvičenia sú tiež super.. jednak ich tiež robí vždy niekto kto tomu rozumie a jednak tam nájdeš kopec kámošiek a navzájom sa budete ťahať.. ono to je jedno. základom je pravidelnosť a vytrvalosť. nič iné..

a ohľadom tej stravy, ako som písal. aj kolega nižšie odporúča na raňajky ovsenné vločky. neodporúčam.. vločky sa trávia aj 6 hodín. a za tú dobu telo chudnúť nebude. taktiež vyberať potraviny. tiež zle. chudnutie nie je totiž o tom že ČO zješ a KOĽKO. ale KEDY! preto som hneď písal, že sa ľudia majú vyvarovať takýchto fór a rád. jediná cesta je naozaj ten osobný tréner. oni stravovanie ŠTUDOVALI a neprečítali si to na internete..

prieskumnicka

- chamomile - Krabickova dieta stoji nejakych 260 euro na mesiac, aspon podla toho, co som ja pozerala, co som si ja chcela objednat.

chamomile

Kamoska je ovela silnejsia ako ty a dala sa na nejaku krabickovu stravu, netusim, co to znamena, ak niekto vie, tak napiste, ale vyzera taka namotivovana.
Marek, prosim ta, kolko je taka normalna cena za trenera a za fitko? A da sa zistit, ci je ten trener dobry? A co hovoris na skupinove treningy, niekam sa zapisat? Dakujem.

DoktorExitus

Najideálnejšie je fitko a osobný tréner. Základom chudnutia je aby výdaj kalorii bol nižší ako ich príjem. Takže na začiatok určite vyvážený jedálniček kde zaradíš dusene/varené mäso, prílohy ako je zelenia, quinoa, bulgur a podobne, na ranajky napríklad ovsenu kašu atď. a čo je podstatné tak pohyb. Neviem aké máš možnosti ale môžeš napríklad začať chodiť peši po schodoch, začať chodiť na bike a potom postupne aj behanie. Nezačni hlavne hladovať lebo efekt bude síce rýchly ale z dlhodobeho hladiska to nie je dobre ako pre telo tak aj pre udržanie váhy. Inšpiráciu môžeš nájsť aj na kaloricketabulky.cz

marek1251487

Mohli by sme ti tu napísať kopec rád. Na druhej strane dávaj pozor na tieto rady. Tu si na amatérskom fóre a tie rady ti môžu ublížiť. Neodporúčam ti nič iné, ako si nájsť osobného trénera. Dnes už v každom fitku nejakí pôsobia. Stačí sa opýtať na recepcii. Len osobný tréner ťa v zdraví privedie k peknému telu. Okrem cvičenia ti poradí aj ohľadom stravy. Jemu neplatíš, len za tú hodinu cvičenia, ale za množstvo rád a informácií, ku ktorým by si sa nikdy nedostala. A to je na nezaplatenie a práve tá zdravá skratka k peknej, zdravej postave. Áno, bude to niečo stáť, ale takisto niečo stálo vypapkať toto telo. Preto by ti nemalo byť ľúto ani haliera, ktorý vydáš na osobného trénera. Bude ťa ťahať, motivovať. Stane sa tvojím najlepším priateľom a ak ho budeš počúvať, budeš mu do konca života vďačná.

A priamu odpoveď? Kardio. 35 minút pohybu tak, aby si mala pulz 130 úderov za minútu. Ak to nezvládaš, tak aspoň 120. 3x týždenne. po mesiaci-dvoch už zbadáš výsledok. Dobrá správa je, že to pôjde na začiatku veľmi rýchlo, takže budeš motivovaná. Aké kardio? Bicykel, plávanie. Osobný tréner ti naordinuje kruhový tréning. Bez pohybu to naozaj nepôjde. A hlavne to nie je od-do. Ak sa nechceš celý život trápiť s takou postavou, tak TOTO bude tvoj nový život-životný štýl. A tým nemyslím fotky na instagram a jesť len brokolicu. Osobný tréner ti život nastaví tak, aby si mala z jedla a pohybu radosť a chcela si sa hýbať. A nová strava ti bude chutiť tiež.

Bez úpravy stravy to samozrejme nepôjde. Lenže o strave ti nikto tu vo fóre na takom úzkom priestore neporadí. A na internete to ani neskúšaj. Toľko zaručených rád a informácii, ktoré nefungujú..

Čiže jednoznačne osobný tréner. Nikto nepovedal, že s ním musíš byť roky. postačí aj niekoľko mesiacov. Naučí ťa hýbať sa, dá ti rady, zabehne ťa a potom môžeš všetko riešiť už len sama. Prípadne kedykoľvek si s ním znova dať hodinku-dve. To je celé..