Neviem co mi je

Príspevok v téme: Neviem co mi je
Lenuska456

Ahojte uz som sem pisala prispevok ohladom zmyslu cloveka a naco je toto vsetko co robime atd.. Poslednu dobu (cca 2 roky) ma tato tema dost zaujima ale zas snazim sa neprehanat to tak ako aj v inych smeroch. Obcas precitam nejaku knihu na tuto temu obcas sa stane ze aj najdem nejaku odpoved na moje otazky ale k veci. Poslednych par mesiacov mam pocit ze pre mna je zivot bezneho smrtelnika uplne bezvyznamny. Nemam z nicoho dlhodobejsiu radost. Dalo by sa povedat ze na dnesne pomery sa nemam zle. Po materialnej stranke mi nic take nechyba nemam zlu robotu mam dobry zarobok mam kde byvat toto su otazky ktore trapia vacsinu ludi ale mna nie. Som si vedoma ze materialne veci potrebujeme k zivotu ale nehladam v nich zmysel a potesenie ako ostatni. Su nejake veci v rodine ktore ma trapia ale to je uz dlho a zmenit sa to neda takze sa s tym pomalicky uplne zmierujem. V tom by som tiez az taku zavadu nevidela a v osobnom zivote tiez nie je ziadny vacsi problem.. Mam konicky ktorym sa venujem pravidelne ale takisto je to len chvilkove potesenie potom znova prepadnem do toho stavu "nenaplnenia." Mozno aj viem co a ako a preco a ze tie veci ktore ma stvu mozno obcas na inych a na povrchu si nosim v sebe. Mozno aj tusim kvoli comu sa to deje a vracia sa to pravidelne akurat ze neviem co s tym. Nikto nema stale dobru naladu a nie je pozitivny bez zlych dni. No u mna tie zle momentalne prevladaju. Odraza sa to na tom ze som nespokojna vo vztahu v rodine v praci ini ludia mi idu na nervy cely tento system na svete mi pride sialeny a nezvratny. Stale mam chut a pocitujem potrebu vymanit sa z chapadiel toho vsetkeho a viest uplne iny zivot. Len neviem vobec ako a co s tym. Mam rada samotu ale nie som uplny samotar asi by som ani nedokazala zit niekde mimo civilizacie a pritom vo velkej skupine ludi sa citim nesvoja. Nemam uz ani poriadne potrebu chodit do spolocnosti a celkovo robit to co bezne ini ludia robia. Je to tu vsetko pre mna take umele ludia mi pripadaju velmi naivni a preto nemam vela x chut ci potrebu konverzovat s ostatnymi. Proste nenachadzam dlhodobejsiu spokojnost absolutne v nicom co robim co sa okolo mna deje a pod.

Van-ness

Myslim, ze mas taku krizu existencie alebo ako by som to nazvala. Proste hladas sa. Nevies co robit so zivotom. Neries to tak, zase pride nieco co ta nadchne a co budes robit s radostou

1994ka

Hej poznám to, často sa s tým sám stretávam, že mi niekto vyhodí na oči, že mám len strednú školu..aj keď to takto priamo nepovie, naznačujú to. Ale kašli na to...tieto teórie a komplexy sa odohrávajú v ich hlavách čiže je to ich problém - oni by sa zrejme zrutili ak by tu skolu nemali. A peniaze sa podľa mňa tak intenzívne riešia, pretože ich má naša spoločnosť menej než by bolo zdrave..a potom keď je niekto úspešný tak ho pokladajú pomaly dobre že nie za sväteho...ale napr. v takom Nemecku ludia neriesia kto ma ake auto, aky pekny dom, aky velky byt, aku drahu pračku...tam to nemaju zapotreby, pretože sa vacsina ludi vie zariadiť tak ako im to vyhovuje.
Každopadne nerieš to..spoločnosť nezmenis, bud ju prijmes alebo utecies. Ber ju s rezervou, tam vonku nikto nie je sam sebou...občas je to na zaplakanie, občas je to smiech.

Lenuska456

Presne si to vystihol. Vsetci musime hrat nejake divadielko nejaku smiesnu hru a mne to proste nesedi. Ludia sa porovnavaju a ctia podla vysky konta v banke a majetku uspech sa meria dosiahnutym vzdelanim karierou materialnymi vecami krasou atd..Pride mi to chore sialene a hlavne nemam sa o tom s kym porozpravat lebo ostatnym to tak neprekaza alebo sa tak aspon tvaria a ja som pre nich divna. Nie je to mozno ani tym zeby som vela nad tym rozmyslala praveze skor niekde v sebe citim tu nespokojnost a potrebu oddelit sa a neist s davom. Pritom nechcem nic extra chcem len proste viest jednoduchy zivot a nehrat divadlo ako vsetci. Stastie je dnes pretvarka a je to akoby mozno aj celokolektivne citit ze ti ludia nie su naozaj stastni. Ja sa snazim zit si podla seba no nie v kazdom smere je to mozne momentalne pre mna. Nepovedala by som ze pocitujem k inym ludom nenavist ale citim voci nim krivdu kam sme to az dospeli nevedomostou a pokracuje to nikto nechce vidiet ze to vlastne nie je dobro ako sa nam to pokusaju nahovorit. Nicime sami seba za cenu nejakych smiesnych papierikov. Aj preto sa citim lepsie medzi zvieratami tie nesudia nepotrebuju riesit hluposti ako ludia. Najlepsie sa citim v spolocnosti napr psa. Je to pre mna inteligentnejsia spolocnost ako clovek. Mozno pre niekoho vtipne ale tak to je. Dakujem za tvoje slova kazdopadne :-)

1994ka

Ahoj,

napísala si paradoxne podla mna jednu z najzmyselnejsich uvah ake som tu za poslednu dobu čital.
Myslím si, že ti prekáža v spoločnosti spôsob akým sa v rámci nej treba realizovať. Je to tak - nie je to nič iné len pretvárka, medzi ľudmi je naozaj málokto sám sebou. Málokto dáva najavo svoje pravé emócie, pravé myšlienky. To si ľudia nechávajú na svoje osobné chvíľky alebo keď sú s najbližšími. Sčasti je to logické, určitú sebareflexiu a základy slušnosti mať musíme. Ale tie spoločenské "pravidlá", čo sa patrí, čo sa nepatrí sú podľa mňa príliš striktné a tiež mi to často lezie na nervy a je mi na grc z toho.
Tvoja potreba nebyť súčasťou celého tohto je pochopiteľná. Ale skús to brať ináč - všetci to hráme, hraj aj ty..nie nadarmo sa hovorí, že život je hra..tak sa spoločnosti zúčastňuj toľko koľko je pre teba znesiteľné, hlavne sa prosím kvôli tomuto netýraj :) Rob si svoje hobby, miluj svojho partnera a budeš OK. :)