Vylúčenie cukru a pečiva zo stravy

Príspevok v téme: Vylúčenie cukru a pečiva zo stravy
Lucia-35

Ahojte, o dva týždne idem na oslavu a mám jedne krásne šaty ktoré sú mi teraz dosť úzke, potrebujem zhodiť aspoň 2-3kg. Chcela by som skúsiť vylúčiť všetko pečivo a sladké samozrejme, a nejesť po 18tej. Máte nejaké pozitívne ohlasy, koľko sa vám podarilo schudnúť vylúčením sladkého aj pečiva a za akú dobu.nechcem nic extra drastické aby som nedostala Jojo efekt

EV365

Stačí chodiť na turistiku a tých kalórií spálite viac ako dokážete zjesť. Až bude teplejšie môžete aj behať pár km denne.

Byorn

Pokial vypiješ za den 500ml nejakého sladeného nápoja, dostaneš do seba cca 900 kJ potom si dáš poobede 90g čokoládky - 2100kJ. Na to aby si spálila túto energiu by si musela bežať cca 75 minút rýchlosťou 8,8km/h. A to nehovorím o ďaľších negatívnych účinkoch jednoduchých cukrov na náš organizmus. Nech ai ale každý vyberie svoju cestu, no ja mám v tomto celkom jasno

EV365

Súhlasím s marek1251487. Diéty ničia organizmus. Treba pohyb. Doplním, že treba aj pokoj. Ľudia sa prejedajú zo stresu čo majú v práci alebo doma. Potrebujete viac voľného času na prechádzky, vlastný život, bežnú prácu. Potrebujete zmenu životného štýlu.

blueberryNN

Prestala som jest cukor uz pred skoro dvomi rokmi zo dna na den a nic sa mi nestalo a ani som odvtedy nezjedla jedinu sladkost ci kolac hoci predtym som musela mat svoju davku kazdy den. Nerobila som to kvoli chudnutiu ale kvoli zdraviu. Schudla som asi 7 kil, z toho za prve dva mesiace asi 4-5, pricom som uz vtedy bola stihla. Naspat som nepribrala, lebo okrem vylucenia sladkosti som zacala jest kvanta zeleniny. Pecivo som nevylucila, ale myslim, ze pri tych mnozstvach zdravych jedal uz na pecivo nezostalo miesto. Na ranajky ovsene vlocky s ovocim a orechami, pocas dna po kuskoch ovocia (desiata) a dalsie orechy (olovrant), na obed ryza/zemiaky so zeleninou a masom alebo iba so zeleninou,na veceru kopec zeleniny (mrazena zelenina tepelne upravena). Takze smelo do toho. Tvojmu telu z toho urcite nepreskoci a ani tebe. Zaklad je poriadne si nalozit. Ja tych ovsenych vlociek zjem naozaj vela rano. A na veceru tej zeleniny tak pol kila, plus k tomu pridam vajicka napriklad. Pripadne si uvar strukoviny so zeleninou. Ale nerobila by som to kvoli chudnutiu a uz vobec nie kvoli satom. Urob to kvoli zdraviu.

nikola.stein

Mne nepomohlo napríklad, keď som prestala jesť pečivo, lebo nikdy som ho v nejakej veľkej miere nejedla. Ale niekomu kto ho je na kvantá to môže prospieť

Tomass 12345

Sladké nemusíš vylúčiť, stačí vylúčiť pečivo respektíve jedlá z múky. No vysadzuj to postupne a nie zo dna na den. Tvoje telo je totižto na mucne jedla už navyknute, pretože predpokladám že ich jedávaš skoro každý den.