27 a stále nechcem dieťa

Príspevok v téme: 27 a stále nechcem dieťa
Peggie26

Moja otázka smeruje hlavne na ženy. Mám 27 rokov a stále netúžim po dieťati ani trošičku. Nikdy som nemala k deťom vzťah nikdy som sa snimi nevedela hrať ani nič. Manžel je na tom rovnako. Okolie ma do toho tlačí. Čo sa týka zdravia bola by to ideálna doba ale ja mam k tomu priam odpor. Nie je to že by som chcela uprednostniť svoje záujmy ale jednoducho nemám žiadnu potrebu-nič. Bojím sa že keby som to dieťa mala nasilu že by nastala nejaká chyba a napríklad by som mohla dostať depresiu alebo by som nemala to dieťa rada. Ja som mala hrozných rodičov hrozné detstvo a možno to je ta chyba. Ja nechcem nikoho trápiť. Myslíte baby že to ešte príde? veľa mojich rovesníčiek ešte nemá dieťa niektoré ani manžela. Kamarát mi povedal že som bezcitná keď nechcem dieťa. Bojím sa že urobím chybu a z druhej strany že keď časom budem mať tu potrebu už to nepôjde. Stresuje ma aj nátlak okolia a večné otázky.

nada5

Ahoj to je uplne v poriadku ze nechceš. Ono to príde alebo mozno nečakane, raz.. A to je to najkrajsie co moze byt, byt tehotná. Byt mamou ?v dnesnej dobe po 30ke mavaju normalne zeny prve dieťa.

irga85

pokiaľ to máš takto, tak sa do dieťaťa v žiadnom prípade nehrň. ono to príde, ak teda to má byť tak, že budeš mať deti. niektoré ženy žijú celý život s tým, že dieťa nemajú a v pohode.