27 a stále nechcem dieťa

Príspevok v téme: 27 a stále nechcem dieťa
Peggie26

Moja otázka smeruje hlavne na ženy. Mám 27 rokov a stále netúžim po dieťati ani trošičku. Nikdy som nemala k deťom vzťah nikdy som sa snimi nevedela hrať ani nič. Manžel je na tom rovnako. Okolie ma do toho tlačí. Čo sa týka zdravia bola by to ideálna doba ale ja mam k tomu priam odpor. Nie je to že by som chcela uprednostniť svoje záujmy ale jednoducho nemám žiadnu potrebu-nič. Bojím sa že keby som to dieťa mala nasilu že by nastala nejaká chyba a napríklad by som mohla dostať depresiu alebo by som nemala to dieťa rada. Ja som mala hrozných rodičov hrozné detstvo a možno to je ta chyba. Ja nechcem nikoho trápiť. Myslíte baby že to ešte príde? veľa mojich rovesníčiek ešte nemá dieťa niektoré ani manžela. Kamarát mi povedal že som bezcitná keď nechcem dieťa. Bojím sa že urobím chybu a z druhej strany že keď časom budem mať tu potrebu už to nepôjde. Stresuje ma aj nátlak okolia a večné otázky.

mjanik

už teraz je neskoro a potom už bude úplne neskoro,lebo dieťa už nebudeš mať.Prjjdu roky a ostaneš sama,ani čaj ti nebude mať kto uvariť

jamicka

Každý to inak cíti, ja napríklad si myslím, že ideál je tých 26 na dieťa, ale keď sa na to žena necíti, tak nesiliť to :)

Peggie26

ďakujem moc :) áno musím sa obrniť, áno nátlak je preto lebo som žena robia zo mňa pomaly ako keby som to nemala v hlave v poriadku...teraz keď sa nad tým zamýšľam príde mi skôr strašne v akom stave sú niektoré rodiny, vidím páry čo si spravia deti po roku čo sú spolu potom sa rozvedú deti trpia, alebo nemajú na deti čas alebo sa im nevenujú len im nadávajú lebo sú nervózny z práce, u nás to bolo tak že obaja rodičia boli alkoholici nemali sme peniaze ani na plavareň, nemali ani čas, hádky... všetci si robia deti ako keby to bolo nič ani sa nad tým nezamyslia na čo to je. ja chcem dať raz svojmu dieťaťu všetko aby vo mne videlo silnú osobnosť aby som ho vedela podporiť v čom len bude chcieť nie aby sa muselo liečiť z vlastného detstva... :) vidím prípady keď si aj ženy pripútali mužov k sebe týmto spôsobom, načo to je? ten pár potom nemá žiadny vzťah medzi sebou a čo to dieťa zasa len vidí..... je to smutné ..... a viem že chcem dieťa aj keby som si ho mala raz adoptovať ale ešte asi dlho nie možno aj 10 rokov... teší ma že mi tak rozumiete baby :D lebo pri názore ostatných som sa citila ako nejaký vadný kus :D

Keita

Bezcitny je akurat tvoj kamarat, nie ty. Nie si povinna mat dieta len preto, ze to tak ma podla niekoho byt. Ja mam 34 a nic. Pozri sa na Sklenarikovu, Judinyovu a ine zeny, ktore rodia daleko po 40, ked ani ty po 40 nebudes citit, ze chces dieta, vtedy to je definitivne. Ak dieta nechces, nemaj ho, nie je to tvoja povinnost.

stanienka

tak netuzis a co? musis mat dieta len preto, ze si zena? niektore zeny proste po detoch netuzia cely zivot. nie je to ziadna katastrofa akurat sa musis trosku obrnit voci okoliu, ktore ti isto bude nahovarat, ze raz sa to isto zmeni a musis mat deti ze si zena. a mozno sa aj zmeni ale kazdy meni nazor, neries to

Hhah

Ahoj Peggie, Tvoj kamarát vie o živote a citoch človeka mālo, keď Ti to povedal. Bezcitného sú skôr ženy, ktoré si pôsobia deti pre svoj vlastný účel, dávky, alebo priviazanie muža. Tvoj prípad to nie je. A ešte k tomu, keď nad týmto problémom premýšľaš a nie je Ti to jedno, vidieť, že máš dāvku citu.

Okolie si nevšímaj, jeho námietky a postrehy, my samy totižto žijeme svoj život a nie život iných. Veľmi často ako ľudia dávame na to, čo iní povedia. Áno, tlačiť nás to môže, ale nedaj na nich a neriaď sa podľa nich. Rob rozhodnutia podľa seba. .. Keď to tak necítiš, tak netlač na pílu však sama vieš, že tlačiť sám seba do niečoho v čom nemám city, nie je dobré. Zaujmi postoj asertivity voči sebe. Čo bude v budúcnosti to často nevieme. Môžeš ísť nezáväzne pozrieť kamarātku, čo má deti.