Zle stavy po kave

Príspevok v téme: Zle stavy po kave
Barbora2310

Ahojte, rada by som sa poradila. Poslednu dobu som si na sebe vsimla, ze konzumacia kavy mi nerobi dobre. Mam 23 rokov a kavu pijem cca od 17 rokov a nikdy mi nerobila zle. Boli obdobia, kedy som denne vypila kludne aj 3-4 kavy (ziadne instantne, ale z kavovaru alebo posledne obdobie z moka potu) a nic to so mnou nerobilo. Ani mi to nikdy nedodavalo nejaku extra energiu, ale kava mi chutila a rada som si ju davala rano k ranajkam alebo som nou zabijala cas pocas prestavok na VS. Posledne tyzdne sa mi ale stava, ze vzdy po jej konzumacii u mna nastanu strasne zle stavy. Zrazu pocitujem busenie srdca, trasenie prstov na rukach, silny naval stresu a uzkosti, pocit akoby ste mali pred dolezitou skuskou a pod. a pritom sa nic nedeje. Takisto sa citim trosku malatne a zacne ma prehanat. Posledny rok mam naozaj stresove obdobie, studujem a do toho pracujem a staram sa financne o seba uplne sama, mam menej spanku, moc sa nevenujem cviceniu (co ma kedysi velmi bavilo a naplnalo), takze som si najprv myslela, ze tieto stavy mozu byt nasledkom vycerpania, ale vsimla som si, ze sa najcastejsie dostavuju prave po tej kave. Nikdy v zivote som sa nestretla s niekym, komu by kava takto skodila, takze o tom neviem vela. Myslite, ze s tym moze mat kofein naozaj co docinenia? Dakujem za kazdu radu a prajem krasny zvysok dna!

mili2000

Káva je ťažká na žalúdok. Môžeš ho mať slabší. Nemala by si ju piť nalačno, príp. s cigaretou. Ak je Ti po nej zle, skús ju nejaký čas obmedziť a potom piť menej a len ráno. Nie s mliekom ani cukrom. Pripravuj si ju napr. french press., koťogo. Kávovary tiež môžu byť riziko.

swistica

Pripadne, kedze sa ti to deje len par tyzdnov, mozes mat pokazene balenie kavy, alebo plesen v kavovaroch a pod.

Tomaas 12345

Môže ísť aj o histaminovu intoleranciu ktorá u človeka vznikne v priebehu života a ktorá sa u teba mohla prejaviť len nedávno.

jarica21

Tvoj organizmus možno reaguje takto aj na to všetko, čo aktuálne prežívaš, tiež toto kamoška mala, tá napokon prestala úplne kávu piť a začala čaje, to jej začalo robiť dobre, cítila sa lepšie, pokojnejšie, a nemala takéto stavy