Debata - uzákoniť alebo nie právo na eutanáziu?

Príspevok v téme: Debata - uzákoniť alebo nie právo na eutanáziu?
Ute

Eutanázia je milosrdná smrť, smrť z milosrdenstva, je to umelé ukončenie ťažkého chorobného smrteľného stavu. Odporcovia
eutanázie zdôvodňujú svoj postoj tým, že sú za život. Lenže je to naozaj život, ten stav, v ktorom sa nachádza ťažko smrteľne chorý človek? Skôr je to iba existencia.

Všetci odporcovia eutanázie a fanúšikovia života ťažko smrteľne chorých ľudí rozhodujú o živote a smrti ťažko smrteľne chorých ľudí, ale nezaujíma ich už v akých podmienkach každodenne ťažko smrteľne chorý človek existuje. Nerobia nič preto, aby sa zlepšila starostlivosť o takto chorých ľudí, aby aspoň existovali ako-tak dôstojne.

Eutanázia nie je povinnosť. Je to právo. Eutanázia neznamená, že keď som ťažko smrteľne chorý, tak by ma mali usmrtiť.
Možnosť eutanázie je charakteristikou vyspelých krajín. Keďže je to právo jednotlivého človeka, tak prečo o živote alebo smrti neveriaceho človeka rozhoduje kresťanská viera?

Že sa eutanázia môže zneužiť? A to nie je zneužitie, keď bežne chorý človek sa vinou zanedbania, dokonca zámerneho zanedbania
zdravotnej starostlivosti dostane do fázy ťažkého smrteľného ochorenia? Kde sú pri tomto procese tí odporcovia eutanázie a
fanúšikovia života ťažko smrteľne chorých ľudí, čo práve robia?

Ľudia, nedovoľte zo svojich životov dať urobiť výnosný biznis s utrpením a existenciou pre určité kruhy, tým, že sa zrieknete uzákonenia práva na eutanáziu v krajine, v ktorej žijete.
Biznis nemá nič spoločné s vôľou Boha, ktorého vôľa je život. Život áno, ale asi nie existencia. 

Ute

Ja som za uzákonenie práva na eutanáziu v tejto krajine. A dovolím si tvrdiť, že k tomu už dávno malo dôjsť.

Chcela by som, aby sem napísali svoje poznatky ľudia, ktorí majú priamu skúsenosť s ťažkou beznádejnou smrteľnou chorobou, ktorí vedia o čom tieto stavy sú.

Zatiaľ sa vyjadrili iba tí, ktorí nemajú priamu skúsenosť. Napísali iba svoje predstavy o tejto téme, ale aj tak im ďakujem.
Prekvapuje ma, ako žalostne málo je ľudí, ktorých táto téma oslovila.
Ale aj táto skutočnosť má zreteľnú výpovednú hodnotu.

Ute

Ja som za uzákonenie práva na eutanáziu v tejto krajine. A dovolím si tvrdiť, že k tomu už dávno malo dôjsť.

Chcela by som, aby sem napísali svoje poznatky ľudia, ktorí majú priamu skúsenosť s ťažkou beznádejnou smrteľnou chorobou, ktorí vedia o čom tieto stavy sú.

Zatiaľ sa vyjadrili iba tí, ktorí nemajú priamu skúsenosť. Napísali iba svoje predstavy o tejto téme, ale aj tak im ďakujem.
Prekvapuje ma, ako žalostne málo je ľudí, ktorých táto téma oslovila.
Ale aj táto skutočnosť má zreteľnú výpovednú hodnotu.

Tomaas 12345

Som proti eutanázii. Ono aj prípady ktoré sú lekármi označené za beznádejne majú šancu na vyliečenie - štatistiky uvádzajú že 1% pacientov sa vylieči aj napriek tomu že im lekári nádej na vyliečenie nedávali.

Ak aj pacient veľmi trpí stále sa môže umiestniť do umelého spánku a v ňom bezbolestne pretrvať až do doby dokiaľ sa jeho stav nezlepší.

Medicína kde dopredu a prelomový liek sa môže objaviť v priebehu pár rokov alebo doslova zo dňa na deň.

Charles Bukowski

Ked ma niekto nevyliecitelnu chorobu, alebo ma take bolesti, ze uz ani morfium nepomoze a len trpí v nemocnici a caka na smrt, ktora stale neprichádza, tak by mala byt moznost eutanazie.

Hhah

Aké stavy máš na mysli?

Ja som proti eutanázii. Smrť je zlá, je to trest za hriech. No niektorí ľudia predsa umrú rýchlo. Infarkt a je. Takú smrť by som chcela mať.

Ale nemalo by sa predbežne dávať eutanáziu, radšej silné lieky proti bolesti. Kto má právo vziať život? Je to iba Boh. On je Pánom života a smrti. Čo ak chce ešte tesne pred smrťou zachrániť od toho, aby išiel do pekla? Ako to urobil s lotrom, ktorý vysel na kríži? .... No veruže, On si ale príde po svojho až na kraj sveta, takže Mu v tom nezabráni nic. Vždy v pravý čas.

Vieš, dosť veľká otázka je, že čo je po smrti. Väčšina verí, že nič alebo peklo či nebo. .. Ja by som chcela dať takému umierajúcemu človeku nádej, aby mu Boh ešte povzbudil myseľ, aby bol schopný počuť evanjelium a sa obrátil. ..

Ute

ahjajjaj: Nie je jednoduché zhodnotiť stav pacienta. Ale toto neznamená, že také prípady, keď je "život" neúnosné bremeno nie sú.
A ako vravím nádej dávno zhasla.

ahjajjaj

a o tom, že život je neúnosné bremeno rozhoduje kto? lebo ak pacient, tak potrebuje antidepresíva. Ak ich užíva 3 mesiace, a stále si to myslí, tak súhlasím s odpojením od prístrojov, ktoré ho nasilu udržiavajú pri živote.