Debata - uzákoniť alebo nie právo na eutanáziu?

Príspevok v téme: Debata - uzákoniť alebo nie právo na eutanáziu?
Ute

Eutanázia je milosrdná smrť, smrť z milosrdenstva, je to umelé ukončenie ťažkého chorobného smrteľného stavu. Odporcovia
eutanázie zdôvodňujú svoj postoj tým, že sú za život. Lenže je to naozaj život, ten stav, v ktorom sa nachádza ťažko smrteľne chorý človek? Skôr je to iba existencia.

Všetci odporcovia eutanázie a fanúšikovia života ťažko smrteľne chorých ľudí rozhodujú o živote a smrti ťažko smrteľne chorých ľudí, ale nezaujíma ich už v akých podmienkach každodenne ťažko smrteľne chorý človek existuje. Nerobia nič preto, aby sa zlepšila starostlivosť o takto chorých ľudí, aby aspoň existovali ako-tak dôstojne.

Eutanázia nie je povinnosť. Je to právo. Eutanázia neznamená, že keď som ťažko smrteľne chorý, tak by ma mali usmrtiť.
Možnosť eutanázie je charakteristikou vyspelých krajín. Keďže je to právo jednotlivého človeka, tak prečo o živote alebo smrti neveriaceho človeka rozhoduje kresťanská viera?

Že sa eutanázia môže zneužiť? A to nie je zneužitie, keď bežne chorý človek sa vinou zanedbania, dokonca zámerneho zanedbania
zdravotnej starostlivosti dostane do fázy ťažkého smrteľného ochorenia? Kde sú pri tomto procese tí odporcovia eutanázie a
fanúšikovia života ťažko smrteľne chorých ľudí, čo práve robia?

Ľudia, nedovoľte zo svojich životov dať urobiť výnosný biznis s utrpením a existenciou pre určité kruhy, tým, že sa zrieknete uzákonenia práva na eutanáziu v krajine, v ktorej žijete.
Biznis nemá nič spoločné s vôľou Boha, ktorého vôľa je život. Život áno, ale asi nie existencia. 

Ute

Ďakujem za názor ahjajjaj.
Ja mám na mysli prípady, kedy je "život" neúnosné bremeno a nádej dávno neexistuje.

ahjajjaj

Ute, je to široká téma. V rámci eutanázie nechali neviem kde to bolo zomrieť človeka, ktorého odpojili od infúzií, ktoré mu dávali živiny a tekutiny. Vraj bol po mozgovej smrti. Príbuzní však hovorili, že keď mu povedali, že mu chcú vziať infúzie a pod, aby mohol pokojne umrieť, mal vraj slzy v očiach. Potom ho odpojili a dávali mu nejaké narkotiká. V podstate zomrel od smädu a umieral 5 dní. No ďakujem pekne takáto smrť.
Myslím, že keď človek žije, vždy existuje nádej. Možno lekári niečo objavia, vymyslia. Vieš ako vznikol cisársky rez? Tak, že vedeli, že matke nepomôžu, ale chceli aspoň zachrániť dieťa. Matky pri tom umierali. A deti väčšinou tiež, až potom sa to začalo robiť stále lepšie a lepšie a dnes je to takmer bežný spôsob pôrodu.

Ute

Nezaujímavé? Nezmyselná téma?
Nikto sa nevie k téme vyjadriť?

Ľudia nedajte robiť zo svojich životov výnosný biznis s utrpením a existenciou pre určité kruhy. Myslíte si, že to nie je pravda? Že neexistujú?