Nedokaze pracovat

Príspevok v téme: Nedokaze pracovat
Qwentyna

Zeny ja uz nevladzem pracovat. Nie fyzicky,ale mentalne,psychicky som znicena,vyprahnuta. Mam 36 rokov, od 15 rokov som brigadovala, po vyske som si nasla pracu. Praca ma velmi bavila,stres som zvladala lavou zadnou,mali sme toho vela,ale cim viacej toho bolo,tym viac ma praca nakopla. V praci sa znizovali stavy a posledny styria prijati, sme museli odist. Stravila som tam 6 rokov. Nevedela som si najst pracu v odbore,tak som si nasla nieco podobne za mizerny plat,ale hovorila som si,ze skusenosti sa zidu. Casom som isla do inej sfery. Tiez platovo nie dobre. Ani nastupny plat po skole som nemala taky nizky. A tu je kamen urazu. V praci su nenormalne tlaky na vykon, zisky a navyse neblaha atmosfera. Denno denny krik sefov, hadky, nadavky. Niekedy mam pocit,ze sa pozabijaju,tak sa hadaju. Na nas zamestnancov tlacia na zisky,riesia s nami svoje konflikty,zatahuju nas do vsetkeho. Vyzuria sa na nas. Vdaka tomu je aj medzi zamestnancami nevraziva atmosfera. Keby sme boli aspon oddeleny,ale su dvaja spolocnici a kazdy z nich ma u seba v kancli dvoch zamestnancov. Navrhli sme,ze by sme zamestnanci sedeli spolu,nesuhlasili. Robim tu piaty rok a idem sa zrutit. Cele sviatky som preplakala. Nedokazem sa tam vratit.

swistica

Tomas vzhladom na to, ze tvojim zivotnym cielom (ako si uz mnohokrat spomenul) je evanjelizovat a popritom zrejme i radit a pomahat ludom na forach, odporucam ti nastudovat si aspon nieco z oblasti psychologie, najma z oblasti komunikacia s ludmi. Pripadne si aspon vsimaj akym sposobom radia ludia na internete a ci sa dockaju pozitivnej alebo negativnej reakcie. Na tomto fore ti davam za priklad achjajaj, alebo v minulosti sem este velmi pekne pisala Petronetta. Ptetoze ak toto je naozaj tvojim poslanim a naplnenim, treba na sebe popracovat. Ved sam vidis, ze ludia na teba reaguju dost zle, hoci ty chces pomoct. Vsetko je to o sposobe akym to podas a to co si napisal sem bol extremne zly priklad. Dalej nevidim dovod zostavat v praci, ktora cloveka ubija. Nie je to jedina moznost a urcite sa da najst nieco lepsie. Zdravie je dolezitejsie.

Tomaas 12345

Nighthawk :

Nebudem ju lutovať, lebo tým by som jej len ublížil a pričom ona nemá dovod na depresiu, čím skor si to uvedomí tým pre nu lepšie. Ak by som ju lutoval tak by som ju len utvrdil v tom že jej problém je hodný depresie, ale to pritom nie je pravda. Stačí preto aby zmenila myslenie a ked si svoju prácu porovná s prácami ktoré som uviedol zistí že jej práca je vlastne celkom fajn.

swistica03 :

práveže pomože a nie rozčúli ale skor upokojí. Takto si dotočná uvedomí že jej práca je vlastne v porovnaní s danými prácami celkom fajn. Kebyže jej začneš hovoriť o tom ako majú ostatní lepšie práce tak by začala závidieť a bolo by jej ešte horšie pretože závisť človeka ničí.

Ak by som ju začal lutovať priznal by som tým že jej práca je hodná depresie, to však ale nie je pravda. Stačí ak zmení myslenie a danú prácu psychicky i fyzicky zvládne.

Nighthawk

treba zmeniť prácu.u mňa je to tiež niekedy také že na palicu ale
keby som nemal Boha a psychickú podporu by som sa zbláznil.
už som mal chuť to skončiť a hľadať niečo nové ale zatiaľ ostávam
lebo by som len precestoval a zabil čas v doprave.
a bez práce to nič moc a peňazí.
Tomáš chýba ti kus empatie.prestaň ľudí poučovať a moralizovať,lebo si ich odpudíš od seba a každý sa ťa bude strániť,aj keď to možno myslíš dobre ale zbytočne si robíš nepriateľov.

swistica

Pomerne casto sa stava, ze ludia sa zo zahranicia vratia s psychickymi problemami, ktore vyzadaju liecbu psychiatra.
I tu v znamom prostredi zmena prace sposobuje zataz na psychiku. A to ma clovek pri sebe rodinu, kamaratov, nema jazykovu barieru. Takze do zahranicia by sa mal clovek vystahovat az vtedy, ked sa da po psychickej stranke do poriadku.

Keita

Stres? Stres je na Slovensku. Tak hnusnych ludi ako doma som nestretla nikde. A na SK nalozia jednemu robotu pre dvoch. Vraj stres. A nikto nepisal nech ide sama.

swistica

Keita - ja naopak zahranicie neodporucam. V takomto psychickom rozpolozeni jej stres, cudzie prostredie a samota v cudzej krajine na psychickej pohode nepridaju.

swistica

Tomas - asi ti este nikto nepovedal, ze hovorit cloveku ktory ma velky problem, ze niekto ma este väcsi, mu velmi nepomoze a este ho to aj rozculi.

Tomaas 12345

Pozri sa na to takto, ľudia pred stovkami rokov pracovali ako otroci, pracovali pre svojich nadriadených ťažko na púšti a boli pritom bičovani.Iný boli posielaní pracovať ťažko do kamenolomu alebo bojovali v aréne ako gladiátorov na život a na smrť. Bola to ťažká doba, no zvládli to, tak o čo viac by si to mala zvládnuť ty ktorá máš neporovnateľne krát lepšiu prácu.

swistica

Je moznost vypisat sa na PN zo psychiatrickych dovodov (vyhorenie). Ja by som to vsak asi neurobila, lebo uz to bude zaznamena v zdravotnej dokumentacii a bohuzial system funguje tak, ze potom uz budu lekari skoro kazdy zdravotny problem pripisova psychike. Je aj moznost vypisat sa na PN z inych dovodov - ved kazdy daco ma - chrbtica, klby, odstranenie znamienok atd., skratka doriesit si zdravie.
No a potom je moznost dat vypoved a z uradu prace si vycerpat podporu na ktoru mas narok. Vsimam si, ze to robi coraz viac ludi a volaju to sabatikal.
Tretia moznost je ist na matersku a rodicovsku dovolenku - a mas prakticky tri roky pokoj.