Nedokaze pracovat

Príspevok v téme: Nedokaze pracovat
Qwentyna

Zeny ja uz nevladzem pracovat. Nie fyzicky,ale mentalne,psychicky som znicena,vyprahnuta. Mam 36 rokov, od 15 rokov som brigadovala, po vyske som si nasla pracu. Praca ma velmi bavila,stres som zvladala lavou zadnou,mali sme toho vela,ale cim viacej toho bolo,tym viac ma praca nakopla. V praci sa znizovali stavy a posledny styria prijati, sme museli odist. Stravila som tam 6 rokov. Nevedela som si najst pracu v odbore,tak som si nasla nieco podobne za mizerny plat,ale hovorila som si,ze skusenosti sa zidu. Casom som isla do inej sfery. Tiez platovo nie dobre. Ani nastupny plat po skole som nemala taky nizky. A tu je kamen urazu. V praci su nenormalne tlaky na vykon, zisky a navyse neblaha atmosfera. Denno denny krik sefov, hadky, nadavky. Niekedy mam pocit,ze sa pozabijaju,tak sa hadaju. Na nas zamestnancov tlacia na zisky,riesia s nami svoje konflikty,zatahuju nas do vsetkeho. Vyzuria sa na nas. Vdaka tomu je aj medzi zamestnancami nevraziva atmosfera. Keby sme boli aspon oddeleny,ale su dvaja spolocnici a kazdy z nich ma u seba v kancli dvoch zamestnancov. Navrhli sme,ze by sme zamestnanci sedeli spolu,nesuhlasili. Robim tu piaty rok a idem sa zrutit. Cele sviatky som preplakala. Nedokazem sa tam vratit.

stanienka

nadriadeni to nejako nechcu riesit? alebo proste sa porozpravajte normalne bez nejakeho stekania a uvidis, ak sa to vyriesit aspon do nejakeho kludneho stavu, nemusite byt vsetci kamosi ale, ze nebude tak dusno tak to bude kompromis. nemyslim, ze by to aj im robilo dobre takto fungovat

lukco85

JE TO NEPRIJEMNE MAT TAKUTO ATMOSFERU V PRACI ALE NEMOZES PRED TYM UTEKAT. MUSI SA TO NEJAKO VYRIESIT. A AK TO NEJDE TAK PROSTE ZMENIT PRACU AJ KED TA SAMOTNA TI MOZNO NEVADI

Hhah

Jo Tomáš, prirovnávať autorkynin problém ku problému otrokov je nereálny. Otroci nemali na výber a veľmi trpeli na tele a aj na duši, tá práca ich svojim spôsobom zabíjala. A tak ich pánovia išli proti prikázaniu nezabiješ, ak boli krutí. ..

My ale v takej dobe neexistujeme.

Ozaj je niekedy na mieste popremýšľať, či nezmeniť robotu.

...

No jo, mal by si si Tomáš premyslieť aké dôsledky to môže mať na ľudí ktorým radíš, ak majú pravdu tí, čo Ti chcú otvoriť oči. V dobrom myslím.

Kamka2

Tomáš: nič v zlom, ale máš veľmi veľmi jednoduché, nazvala by som to až primitívne jednoduché, názory. Sú na kognitívnej úrovni asi tak žiaka piatej triedy základnej školy. Mal by si si vyhľadať význam anglického pojmu "invalidating", lebo to je presne to čo tu robíš. Invalidating je v psychológii škodlivý fenomén. A to čo ti tu niekto písal o absencii empatie z tvojej strany je pravda. Nemáš empatiu a porozumenie, znevažuješ objektívne problémy druhých, a pristupuješ k nim z nadradenej pozície moralistického sudcu a vykonávača trestov, nie z pozície dobromyseľného liečiteľa. Profesionálni terapeuti musia mať aj empatiu a schopnosť vcítiť sa do klienta a porozumieť jeho problému, ináč mu svojím konaním môžu skôr uškodiť ako pomôcť.

Tomaas 12345

swistica :

To ako na mňa reagujú ľudia nemá vôbec nič spoločné s tým či moja rada je pomocná alebo nie. Často krát sa stane že človek da pomocnú radu a napriek tomu na to okolie zareaguje zle. Každopádne kebyze sa dotyčná zariadi podľa rady ktorej som jej dal tak by sa jej zmenilo myslenie a prestala by svoju prácu brat za tak hrôzostrašnú.

Je finančná kríza, nemá zmysel len kvôli tomuto meniť prácu, skôr by sa autorka mala snažiť zmeniť svoje zmýšľanie.

Cherry

To má jediné riešenie - skús zmeniť prácu. Načo sa trápiť takto stále dokola niekde kde ťa to očividne ničí? To nemá vôbec význam

januska998

Keita presne ako pises v zahranici je stokrat lepsie ako doma slovaci su strasny na seba na pracoviskach autorka temy tu pomozelen zmena prace viem to lebo som to sama tak mala no ja som musela odist koli uplne hnusnej intrianske kolegyni ktora nonstop robila peklo. Dnes sa mam vyborne plat mam v zahranici niekolkonasobny a ludia su tu super nikto nikoho neriesi a neintriguje nestara sa.vam do zivota.