otehotnenie

Príspevok v téme: otehotnenie
sarka

mozem otehotnit,ak si sama do tela prstami dam spermie?a ako dlho zivu tie male potvorky?mna trapi to,ci sa da ptehotnie aj 10 mi po tom,ak urobim chlana,alebo ak ho i neurobim,ak mam na rukach iba tu tekutinu,ktora je pred ejakulatom.viete,po tom maznani je kazdy trocha rozruseny a ja osobne mam vo zvyku si napravit male pyska,lebo su tak nedobre,tak je to mozne???odpiste

ivna

chcem sa opytat ci zena moze otehotniet aj ked sa pri pohlavnom styku do nej chlap neurobi myslim tym teda ci je aj ina tekutina co obsahuje spermie pred tym ako sa uroby aj ked sa urobi uplne momo posvy

sionka

Spermie maju zivotnost zhruba 3 dni, v tom zmysle, ze ak mas pohlavny styk napriklad 2 dni pred ovulaciou, teda pocas neplodnych dni, mozes otehotniet, lebo spermie v tebe mozu prezit az do dna ovulacie. Ak si vsak len napravas vonkajsie pysky, musel by mat priatel zazracne spermie, ktore by sa ti cez vchod do posvy vysplhali az ku krcku maternice a tatial putovali dalej...je to prakticky nemozne,pozri sa niekedy na ejakulat - mas pocit, ze sa nejakou zavratnou rychlostou pohybuje? Beha ti po izbe??? Ano, spermie su pohyblive, ale k vajicku sa dostavaju hlavne vdaka rychlosti, ktoru sposobuje vyvrcholenie do posvy, a tam sa uz nejako primrvia k vajicku. Samozrejme, ze sa da otehotniet aj pri prerusovanej sulozi, ale tu ide o to, ze pri sulozi sa mozu uvolnit aj nejake spermie,lenze blizko krcka, a tak maju aku taku sancu dostat sa do ciela.
A predpokladam, ze si pysky nenapravas s plnymi dlanami ejakulatu :) , tak otehotniet by si nemala. Ale ak mas obavy, skus antikoncepciu....ma aj ine pozitivne ucinky, ako napr. pravidelna menstruacia bez bolesti,zlepsenie pokozky,mensi vyskyt rakoviny...