Bakteriálna vaginóza

Príspevok v téme: Bakteriálna vaginóza
Ifca78

Zdravím, mám problém s týmto už vyše roka.
Gynekologička mi vždy predpíše antibiotikum Entizol, lenže počas užívania dostanem vždy mykózu aj napriek tomu, že beriem probiotika ktoré majú dvojaký účinok. Skúšala som už rôzne laktobacily na vkladanie, napr. gynolact, alebo gély multigyn actigel, no nič mi z toho nijako nepomohlo. Po dobratí antibiotík potrebujem obnoviť normálnu floru a to sa mi nikdy nepodarí. Máte nejaké skúsenosti s nejakými kvalitnými laktobacilmi, kludne aj drahšie... alebo čo vám pomohlo pri týchto problémoch...

Ifca78

akinom007 ďakujem za príspevok, probiotika ustne uživam dlhodobo, tiež striedam, zatial beriem tretí deň entizol, uvidím čo bude dalej, ale snáď sa tentokrát mykoza neobjaví,, kupila som si vitagyn c ktory použijem po dobratí , multygyn mám kúpený tiež ale bohužial vyhodené peniaze pre mňa, nepomohol vôbec, raz som používala aj tabletky gynolact na vkladanie a po troch tabletkach som dostala mykozu, tiež to ale bolo tyžden po douživani entizolu, neviem či to má súvis ale odvtedy sa ich bojím "doužívať". výplachy som si nikdy nerobila, zrejme skúsim aj to.. už mám toho všetkého dosť..

zena

Akimon, ak si si nevšimla, ja sa do tvojej diagnózy, ani do liečby tvojho lekára nestarám a ani ju nijako nekomentujem. Radila som autorke a či na mňa zareaguje, príp. využije moje rady je len na nej. PLATÍ to, čo som o liečbe už napísala, a síce, že na liečbu sa používajú DVE účinné látky: Metronidazal a Klindamycin. A platí aj to, že liek, ktorý vyvoláva mykózu jedincovi aj vtedy, ak užíval pre a probiotiká, sa mu predpisovať ďalej NEsmie!
Viem, že Entizol je o.i. antiparazitikum, predpisuje sa hlavne na jednu pohlavnú chorobu, čomu som sa chcela vyhnúť, a tak som napísala "iné ATB", čo Clindamycin je. Stačí ti to takto?

akinom007

zena/ nemala som Gardanellu 1x ale vela x aj s partnerom... moj gyn. povedal ze nic ucinejsie nie je ako entizol, ze moze skusat kadejake ine sirokospektralne cipky, ale nemusi to zabrat tak ako entizol, detto pre muza... moj gyn. robi ster zakazdym a zaroven po liecbe musim prist na kontrolny a to vzdy. NIkdy mi nepredpisal nieco bez kultivacie a nielen klasickej ale zakazdym aj medzibunkovy ster na ureaplazmy , mycoplazmy atd...mnohi gyn.to flakaju.... to je pravda....nerobia ster a predpisuju bez toho.....
zaklad ale je aby si preliecila partnera ak ma

akinom007

Entizol nie su antibiotika, avsak maju v letaku v neziaducich ucinok jeden s moznych aj mykozu, preto vzdy ked gyn.predpise Entizol sucastne dava napr Macmiror, avsak mne to nikdy nepomoze...
a zmenit antibiotika? to ako keby ti obvodna na nejaky problem napr anginu predpisala antibiotika a ty ich pojdes zmenit za to ze dostanes mykozu? ved mykoza je mozna po kazdych antibiotikach kto je na to nachylny .....

zena

Akimon, nie je pravda. Okrem metronidazalu sa na liečbu používa aj klindomycin. A robí sa to tak, že sa zoberie ster a ten sa odošle na aeróbnu kultiváciu a na citlivosť na ATB, z ktorých sa vyberú tie najvhodnejšie. V prípade sa záležitosť môže konzultovať aj s farmakológom, ktorý môže odporučiť ATB s inou ako horeuvedenou učinnou látkou.

zena

Entizol ti gynekologička NESMIE predpisovať v prípade, že zakaždým z neho dostaneš mykózu!!! Nahlásila si jej to? Tu ti NIČ nepomôže, ani svätená voda. Čo ti pomôže je NEužívať tento liek, ktorý je jej spúšťačom.