Bakteriálna vaginóza

Príspevok v téme: Bakteriálna vaginóza
Ifca78

Zdravím, mám problém s týmto už vyše roka.
Gynekologička mi vždy predpíše antibiotikum Entizol, lenže počas užívania dostanem vždy mykózu aj napriek tomu, že beriem probiotika ktoré majú dvojaký účinok. Skúšala som už rôzne laktobacily na vkladanie, napr. gynolact, alebo gély multigyn actigel, no nič mi z toho nijako nepomohlo. Po dobratí antibiotík potrebujem obnoviť normálnu floru a to sa mi nikdy nepodarí. Máte nejaké skúsenosti s nejakými kvalitnými laktobacilmi, kludne aj drahšie... alebo čo vám pomohlo pri týchto problémoch...

akinom007

Ja som mala s bakterialnou vaginozou dlhodobo problemy, bola som zufala vsade pisu rady ako predchadzat mykoze avsak o bakt.vag.-gardanelle nikde.
Zaklad zakladov je aby sa partner preliecil (ak mas partnera), ak pocitujes co i len may priznak ze to mas znova tak sex do vyliecenia len s kondomom, a znova sa musi liecit zakazdym. Ano Entizol ma pisane v neziaducich ucinkoch ze moze sposobit mykozu aj ja som ju vzdy dostala po Entizole.
Ako prevenciu mne povedal gyn. ze vzdy po menstruacii vyplach Clogym, a par dni cipky napr Vagilcat a detto uprostred cyklu aspon 2-3 cipky Vagilact alebo nieco podobne. Zaroven ustne probiotika ja uzivam uz rok v kuse najlepsi mi je Probiofix niektore su len vyhodene peniaze neupravuju crevnu floru ani nic.
Ako prevencia je namiesto tych cipkov co som pisala vhodne aj Multigynactigel a proste to menit.

ahjajjaj

ahoj, probiotiká užívaj dlhodobo a môžeš ich aj striedať. Okrem toho ražná káva a jogurty, kefír v strave, vitamíny skupín B a C, vitamín D na posilnenie imunity, kvasená kapusta, uhorky. Skôr myseľ si sústreď iným smerom, lebo je to aj o psychike. Umývaj sa iba čistou vodou, vlažnou, nie príliš teplou, bez mydla. Môžeš si zvonka dať na genitálie biely jogurt a nechať ho pôsobiť pár hodín.