Bolí vás chrbát? Týchto 9 cvikov od chiropraktika pomôže

Táto diskusia patrí k článku: Bolí vás chrbát? Týchto 9 cvikov od chiropraktika pomôže
Bolí vás chrbát? Týchto 9 cvikov od chiropraktika pomôže

Máte problémy s chrbticou, krkom, ramenami alebo skrátka iba potrebujete rozhýbať telo po celom dni v sedavej práci? Zacvičte si túto zostavu jednoduchých cvikov od skúseného chiropraktika Scotta Fullera. Vyskúšať ju môžete aj keď ste úplne zdraví, ako prevenciu.

elza_2322

vačšinou je to z nekvalitnej stoličky, na ktorej sedime v praci. Aj mna bolel chrbat, krčna chrbtica a preto som si kupila kvalitnu stoličku , začala som cvičit a bolesti sa zmiernili

lena33

Nie všetky cviky od chiropraktika pomôžu. Dávajte si pozor na to, ako vás chrbát bolí a vyhľadajte skôr odbornú pomoc a až potom sa dajte na cvičenie. Ja som mala bežné problémy a úplne mi postačili klasické masáže, neskôr thajské masáže v ThaiOase, ktoré síce zo začiatku booleli ale dopadli super. No moja kamoška napríklad ani cvičiť nemohla (a robila to, čo nakoniec dopadlo zle) ani masáže postupovať nemohla, pretože mala problémy s platničkou. Nevedela o tom, až kým to nevyustilo do takej bolesti, že musela isť na operáciu.

Perilka

tiež ma občas boli. Takže som si kupila kvalitny matrac, novu kancelarsku stoličku a cvičim. Je to ovela lepšie

ahjajjaj

ja mám ten druh, ktorý sa v súčasnosti volá balančná stolička, alebo zdravotná stolička. Vygoogli si. Je inak dosť drahá.

ahjajjaj

mám ergonomickú stoličku. Prečo pomáha? Je to pomoc najmä pre krížovú oblasť chrbtice. Stolička má pohyblivé sedadlo, takže sa pohybujú pri sedení svaly brucha a krížov, aby sa udržala rovnováha. Tým pádom sa tieto svaly, ktoré bývajú zoslabnuté pri problémoch s krížami vlastne posilňované. Toho času stála moja stolička 600 eúr - kúpila som si ju pred 7. rokmi a slúži v zachovalom stave, aj keď ju používam takmer denne.