Lepši vrabec v hrsti, ako holub na streche ?

Príspevok v téme: Lepši vrabec v hrsti, ako holub na streche ?
Loj

Zdravim, prosim Vás, potrebujem vediet nazor nezainteresovanych osob.
Sli by ste do manzelstva s niekym len cisto z rozumu? Teda len preto aby ste sa do buducna zabezpecili ze mate s kym zit, aby ste nezostali sami.
Teda aj ked milujete niekoho ineho a dotycna osoba vas ani nevzrusuje, nepritahuje, nemate az tak rovnake zaluby, nesedi vam celkom jeho/jej spravanie atd....ale viete ze so svojim zdravotnym stavom a vzhladom nemate sancu ziskat srdce milovanej osoby lebo vam to dala jasne najavo..
Cize aj ked ste zamilovany do inej osoby tak sa predsa rozhodnete zosobasit s tym kto je poruke len preto lebo Lepsi vrabec v hrsti ako hlun na streche?
Proste narovno povedane, beriem aspon to co sa mi nuka aj ked chcem nieco ine ale nemam sancu to mat ..ale nechcme ostat naprazdno a na stare kolena si vycitat ze aspon toho vrabca som brat mal/a
Aky je Vas pohlad na to vsetko?
Prosim neurazajte sa tu, rozumne argumentujte a oponujte si.
Dakujem za nazory a rady, bude. Vas citat a pripadne reagovat.
Prechadzam si momemtalne ni

Loj

To ze som pisal o vrabcovi a holubovi bolo len ako porekladlo
Lepsi vrabec v hrsti ako holub na streche
Ze ci je lepsie mat nieco co je kvazi to co by sme za normalnych okolnosti nechceli teda toho vrabca, je menej pekny, maly, nenasyti nas tak ale je to to co sa nam podarilo chytit, mame ho v hrsti ale mame ..ako holub ktory je sice krajsi, viac nas nasyti lebo je vacsi, je povabnejsi ako vrabec ale je pre nas tazko dosiahnutelny lebo je na streche a nemame istotu ci sme schopni na strechu vyjst a vcas ho chytit lebo nieje istota ci nam neodleti v diaľ.

ahjajjaj

bude lepšie ostať sama, ako byť s človekom, ktorého nemiluješ. Budeš sa chcieť od neho oslobodiť, a nebude sa Ti dať, budeš ako v klietke.

Loj

Pardon za preklepy, skoda ze mi to odoslalo skor nez sa dopisalo.
Cize dokoncim vetu
Prechadzam si niecim podobnym a neviem ktorym smerom sa vybrat a co robit.
Brat toho vrabca ci ufať na holuba?