Lepši vrabec v hrsti, ako holub na streche ?

Príspevok v téme: Lepši vrabec v hrsti, ako holub na streche ?
Loj

Zdravim, prosim Vás, potrebujem vediet nazor nezainteresovanych osob.
Sli by ste do manzelstva s niekym len cisto z rozumu? Teda len preto aby ste sa do buducna zabezpecili ze mate s kym zit, aby ste nezostali sami.
Teda aj ked milujete niekoho ineho a dotycna osoba vas ani nevzrusuje, nepritahuje, nemate az tak rovnake zaluby, nesedi vam celkom jeho/jej spravanie atd....ale viete ze so svojim zdravotnym stavom a vzhladom nemate sancu ziskat srdce milovanej osoby lebo vam to dala jasne najavo..
Cize aj ked ste zamilovany do inej osoby tak sa predsa rozhodnete zosobasit s tym kto je poruke len preto lebo Lepsi vrabec v hrsti ako hlun na streche?
Proste narovno povedane, beriem aspon to co sa mi nuka aj ked chcem nieco ine ale nemam sancu to mat ..ale nechcme ostat naprazdno a na stare kolena si vycitat ze aspon toho vrabca som brat mal/a
Aky je Vas pohlad na to vsetko?
Prosim neurazajte sa tu, rozumne argumentujte a oponujte si.
Dakujem za nazory a rady, bude. Vas citat a pripadne reagovat.
Prechadzam si momemtalne ni

bronicka

..ja si ani len taky vztah neviem predstavit..nieto este aby som dobrovolne isla do takeho manzelstva..to by som proste nedala..

blueberryNN

Uz tu mas jednu temu s touto otazkou. Zalezi na tebe, ci tvoj zivotny ciel je zabezpecenie. Ak ano, tak sa zabezpec. Ak ale chces od zivota aj cosi viac, rob, co citis,ze chces. Pre mna znie tvoje rozmyslanie dost desivo. Velmi obmedzene moznosti si davas.

Vidla

Pozri, to zalezi od mnoha faktorov. Niekto na to moze mat zaludok. Ak mas naozaj pocit, ze by ti to svojim sposobom takto vyhovovalo a ze by si to zvladla, ak ti naozaj zalezi na tom, mat proste len niekoho kto ta zabezpeci a ze nebudes sama, a ak privelmi neublizis a si ochotna sa z casti obetovat tym, ze budes sa snazit byt pre toho druheho dobrou partnerkou aj ked ho nelubis, tak potom chod do toho. Ale inak nie.

In blossom

No ja by som nemohla. Radsej byt sama, ako s niekym "len tak". Ja nezoberiem nic menej ako toho holuba, bud holub alebo nic. Preco sa ludia tak boja byt sami? Ved to ma obrovske vyhody. A ten pravy partnera sa objavi, preco si myslis, ze nie? A ked aj nie, tak co sa take stane? Radsej budes mat na krku niekoho, kto ta bude vlastne len zavazovat? A raz stretnes toho holuba a potom co, rozvedies sa? Je to blbost podla mna.

monster_energy

Toto ľudia robia a potom tu máte rozvody, hádky v manželstvách a to všetko sa prenáša na deti, ktoré to traumatizuje a potom takisto rovnako v budúcnosti nebudú schopné nadviazať plnohodnotný partnerský vzťah...

Podľa mňa nájsť niekoho len preto aby ste si mohli v živote odškrtnúť kolónku "vzťah" je veľmi neúctivé a urážlivé voči osobe s ktorou si ten vzťah začnete: za 1. - vôbec ho/ju nemilujete a robíte to len kvôli sebe, za 2. - znížili ste nároky a zobrali na "ľútosť" človeka, ktorého by ste si za iných okolností ani nevšimli, ale nemáte na výber tak aj on/ona je vám dobrý.

Chápem, že ťažko sa znáša myšlienka že zostanete sami, ale aj tak to neospravedlňuje to, čo tým spôsobujete tej druhej osobe, ktorá vás možno naozaj ľúbi, nehovoriac o tom, že to vypovedá o vašom charaktere - vypočítavý a bez chrbtovej kosti. V momente ako nájdete niekoho, kto vás zapáli vášeň okamžite opustíte svojho partnera, ktorý si možno budoval vzťah na tom že vám veril a miloval vás.

Zvyknem pozorovať, že chlapi toto robia hlavne kvôli sexu, nemajú do čoho pichnúť tak znížia nároky, nech majú "aspoň nejakú". A ženy toto zase robia že chcú dočasný vzťah než si nájdu niekoho "lepšieho".

Iná vec je, ak sa dvaja na tom dohodnú a vedia do čoho idú. Ak to tí ľudia dokážu, tak potom nech do toho idú. Ja by som to nedokázal a preto som radšej sám než niekomu dlhodobo klamať a zničiť mu/jej život.
To príslovie je super, ale je veľmi nevhodné aplikovať ho na partnerské vzťahy....

Loj

Mam babu, necitim k nej to co byvalej s ktorou som prezil len niekolko mesacny vasnivy vztah plny vasne, radosti a pocotu stastia.
Terajsia baba mi toto nedava, necitim k nej a ako vidim asi ani ona tu vasen, vzrusenie, radost a stastie. Beriem ju skor len ako kamaratku. Nedava mi to co byvala.
Da sa byt v manzelstve s niekym koho v podstate ani nemilujete len ho mate radi?
Ak by som aj z toho vycuval, nebudem lutovat ze mohol som mat aspon niekoho ako nikoho?

fonte

:DDD nie, vážne, ide zima, netreba prezúvať, sem-tam podkovičku vymeniť, nežerie to toľko, ako kdejaká benzínová potvora, odpadajú starosti so zamrznutými oknami ráno, kúri to hneď, ako by bača povedali win-win

antilooopa

nie je dobré brať si niekoho, kto ti už teraz začína vadiť, lebo tých rozčuľujúcich chýb bude stále viac..veď s tým človekom budeš musieť spávať, jesť, dýchať ten istý vzduch. Časom sa dostaneš do štádia, že budeš túžiť po slobode.