posadnutosť v rodine

Príspevok v téme: posadnutosť v rodine
Dominika8374883

Dobrý deň. Nikdy by ma nenapadlo, že budem musieť riešiť niečo takéto, avšak situácia je čoraz vážnejšia. Aby som bola konkrétnejšia, jedná sa o člena mojej rodiny, bratranca, ktorý ma už vážne svojim správaním a názormi nemilo prekvapuje a mám pocit, že je to s ním čoraz horšie. Ide o to, že pred pár rokmi začal čítať akúsi stránku, kde sú názory na tento svet trochu iné, a v podstate všetko, čo tam prečíta, je pre neho automaticky pravdou. Čo by mi ale až tak nevadilo, až do momentu, kedy sa jeho správanie stáva neznesiteľným. Dosť často k nám chodí na návštevy, čo je samozrejme milé a vôbec mi to neprekáža, avšak 90% konverzácie, ktorú on vedie, sú názory, ktoré má v hlave na základe čítania tej stránky. Zo začiatku mi nevadilo, že to hovorí, brala som to tak, že má svoj koníček a tak som mu názory nebrala, avšak pri posledných návštevach sme mali menšie nezhody, keďže som nesúhlasila s istými vecmi, ktoré spomínal. V podstate akonáhle človek prejaví nesúhlas alebo iný názor, začne Vás automaticky presviedčať o jeho pravde a len to, čo on povie, je realita. Aby som Vám skonkretizovala o akých veciach neustále, podotýkam neustále, hovorí; nepretržite spomína rasistické výroky, nenávidi každého, kto je inej rasy, ako bielej. A tu v podstate prišiel náš prvý konflikt, kedy som vyjadrila, že ľudí neposudzujem podľa farby pleti a je mi jedno, či je človek biely, čierny, fialový alebo hocijakej inej farby. A v tom sa rétorika jeho hlasu mení na agresívnejšiu, pretože podľa neho a jeho stránok, citujem “sú bieli ľudia jediní, ktorým patrí tento svet, a všetky iné rasy sú nam len poddané, a všetci by mali zomrieť.” samozrejme, je to choré a tak som mu povedala, aby sa spamätal. Dobre, rasizmus je len jedná z vecí. Ďalej tu máme to, že on sa psychicky aj fyzicky pripravuje na akýsi koniec, resp. začiatok novej éry, kedy na svete ostanú len ľudia bielej rasy. S kamennou tvárou a sebadôverou mi vravel, že to príde čoskoro, a keď to príde, mám zabarikádovať všetky okná, nikomu neotvárať dvere, pretože von budú akési “energie” alebo niečo tak, ktoré nás budú chcieť zničiť. Vraj to bude trvať minimálne tri dni, a blíži sa to rýchlosťou blesku, vraj možno koncom roka. Keď som sa na tom zasmiala, tak mi povedal, že ja zomriem hneď, pretože som hlúpa a naívna, a že to, čo on hovorí, je pravda a ja som zaslepená. Vraj príde úplne iná doba, a že len najsilnejší prežijú. Dokonca ma začal presviedčať, aby som nepodala prihlášky na vysoké školy, (som v maturitnom ročníku), vraj je to zbytočné, keďže všetko bude iné. So všetkým na vás ide psychologicky, donúti vás ho počúvať a akonáhle prejavite akýkoľvek nesúhlas, začne vás presviedčať o opaku. Veľa krát som sa ho spýtala či nieje náhodou jehovista, lebo toto je ich náplňou práce. Len sa na mňa pozeral ako na blázna. Okrem toho všetkého tvrdí, že my niesme slováci, a že sa nemám nazývať slovenkou ale slovienkou, pretože to sme my. Niektoré slová nazýva úplne inak, než sa nazývať majú, za posledné roky sa úplne zmenil. Momentálne je nezamestnaný a nebude pracovať ako “otrok”, a v podstate je to zbytočné, keďže príde nová éra. Všetky peniaze, ktoré si doposiaľ zarábal v prácach investoval do rôznych zariadení na prežitie, teda drahý stan, rôzne zásoby jedla na dlhé roky, atď,... Naposledy keď u nás bol, bola som len sama s ním a začal sa správať agresívne a neznesiteľne. Vždy má tendenciu držať v ruke nôž, ale teraz to bolo strašné... po veľa prejavoch nesúhlasu z mojej strany začal byť dosť nepríjemný, až som sa bála, že sa niečo stane. Samozrejme potom sa ukľudnil... asi je toto všetko, čo k tomu napíšem, mohla by som sa rozpísať na sto strán, ale tak som vám aspoň približila situáciu a tým sa vás vlastne chcem opýtať, ako by ste jednali vy? je mi jasné, že už to v hlave v poriadku nemá, ale ako ho presvedčiť aby vyhľadal pomoc? sám tam isto nepôjde pretože on je ten “múdry”, to my sme tí hlúpi a zaslepení. Naozaj sa to zhoršuje a neskutočne ma to deptá, po jeho poslednom prejave som to začala riešiť trochu razantnejšie a to tak, že som sa s tým zdôverila mame, ktorej samozrejme tiež tieto klišé hlúposti vraví, a tá mu dohovorila, aby sa ukľudnil. Vlastne, možno ja som ten blázon a on ten normálny :D ja už vážne neviem,.. už som s ním pomenej v kontakte, pretože sa mi zhnusil, samozrejme ma to mrzí, veď je to rodina.... a ešte dodám, že dokonca chodí na akési semináre, ktoré si platí, kde chodia rovnakí “jednotlivci” ako je on. Vrajže, podľa jeho slov, sa v Rusku už ľudia spamätávajú, a že sú rovnakí, ako on :D teda “prebudení”. V lete, hoc je aj štyridsať stupňov, tak vždy musí mať tričká s dlhým rukávom, takisto aj nohavice, pretože tá jeho “viera” vraví, že svoju kožu musí odhaľovať minimálne, vraj slnko berie človeku dosť energie, a on, ako správny človek (oprava, človiek), keďže v jeho slovníku je to spisovne takto, musí mať dostatočnú energiu na boj, ktorý vraj čoskoro prichádza. Aby som ešte nezabudla, v ten deň, kedy bol dosť nevyspytateľný, čo som v podstate začala neskôr “riešiť”, sa ma po dostatočnom množstve argumentov, ktoré nedávali zmysel, opýtal, či ma už bolí hlava. Ostala som len zaskočená, či toto všetko myslí vážne. Prosím, ak niekto máte podobné skúsenosti, alebo ak máte nejaké rady, budem za nich rada.. nechcem s ním úplne prerušiť kontakt, ale ak sa to nezmení, budem nútena...:/ nakoľko je to psychicky vyčerpávajúce,...

Peggie26

Pravdepodobne trpí bipolárnou poruchou... troška ma desí že to môže získať z neustáleho čítania stránky alebo skôr číta také stránke lebo má bipolárnu poruchu...takýchto ľudí sa nemôžete ako rodina zriecť práveže mu treba pomôcť urýchlene. psychiater a lieky sú už v tejto chvíli nevyhnutné.

January

drsny zajac, to, ze tu vladne zopar extra bohatych zidovskych rodin je fakt, ale nemam chut na tuto temu sa s niekym hadat alebo polemizovat alebo mu nieco dokazovat.

Dominika8374883

Marcelina, myslíš, že som mu ozaj nikdy nepovedala, že to počúvať nechcem? Robí to s nátlakom a presviedča ma že to, čo on vraví, je pravda, a tá sa zle počúva. Milión krát som prejavila že nemám záujem to počúvať a nezaujíma ma to. Lenže on sa tvári že je ten buditeľ a všetko čo sa tam dočíta je pravda. Nemyslím si, že to, čo on vraví súvisi s nevedomosťou, keďže vraví veci, ktoré nemajú hlavu ani pätu. Keby ich počujete, pochopíte.

marcelina78

Jeho stve ze 95% ludstva zije v hlbokej nevedomosti a nejak mu uz z toho prepina, inak by nerobil taketo tlaky. Aj ked mozno robis z komara somara ty, ktovie. Staci mu slusne povedat, ze nemas zaujem o tieto debaty a ak s tym neprestane, nemusi chodit. On ked je taky zasvateny a udajne vedomy, mal by pochopit zasadnu vec, ze kazdy tu mame slobodnu volu a nema pravo nikto nikomu nic vnucovat, nech si teda setri tu svoju energiu na tie horsie casy mu vysvetli a ak nepochopi, posli ho niekam, nech si zije svoje a ty svoje rodina , nerodina.

drsnyzajac

no fuha, to je ozaj tazky pripad. viem ze to nie je asi najlepsia cesta, ale toto je chore a ja by som s dotycnym prerusil vsetky styky. ja som inak bol tiez maniak do zbrani a robil som si furt nejake praky a kuše a hluposti ked som bol decko, ale nastastie ma to preslo. a ja teda chapem ako niekto lahko manipulovatelny do tohoto moze sklznut, ale teda z toho co pises bratranec je uplne hlboko v tom a totalne mimo. nakoniec mu prepne a niekoho zastreli. teda zelam si aby to tak nebolo ale cele mi to tak znie. a ako hovorim, izolacia okolia by ho len utvrdila v jeho presvedceni, ale ine vychodisko okrem velmi otvorenej komunikacie a podporou najblizsich asi nevidim. podla mna bude najlepsie sa spytat na nazor nejakeho odbornika psychologie alebo psychiatra ze ako sa toto riesi, lebo znie to fakt na nejaku sektu.

simuira56

to su ludia, ktori nevedia preberat informacie. proste slepo veria vsetkemu co pocuju ale precitaju od istych ludi, nesnazia sa tie informacie nejako analyzovat. lahko ovplyvnitelne typy by som povedala

Dominika8374883

Ahoj, drsnyzajac. Úplne to, čo si popísal je indetické s tým, o čom on melie. Áno, povedal, že tie informácie sú z Ruska alebo čo. Vrajže naši predkovia vládli svetu len prišla akási noc svaroga či čo,..... je mi z toho zle a áno je ľahko zmanipulovateľný. Kedysi Kotlebu podporoval, lenže zistil že všetko robí pre peniaze,.. ako všetci vo vláde, su sanatisti a ovládaju ich siváci alebo čo....

Dominika8374883

Ahoj, Zuzka. Áno, je pravdou, že som neveriaca a od akejkoľvek viery sa dištancujem, avšak viem, že tieto veci boli veľakrát nápomocné. Keď už sme pri viere, jedna z jeho neostálych tém je tiež názor proti cirkvi, resp. katolíkoch, neznáša a má k tomu obrovský odpor. Vždy mi spomína rôzne veci ohľadom toho.

A no neviem, myslíte, že by mu to pomohlo? Pretože on je ten, ktorý vie a je prebudený, on je ten ktorý vie všetko správne a všetko čo sa dočíta je bohužiaľ preňho pravdou. Zaručene viem povedať, že by si pomôcť od akekoľvek formy odbornej pomoci nenechal. Preňho je totiž pohľad na svet iný, ako ho majú ostatní. Dokonca včera sme opäť mali nezhodu, pretože ma obvinil z niečoho, čo on sám robieval. Tiež mi spomenul, že bol na nejakej očiste, a po nej sa cíti omnoho lepšie. Asi nebudem pripomínať, koľko stovák eur za to dal,.. čosi mi nerozumel, resp. porozumel zle a následne som mu povedala, že som mu povedala niečo úplne iné, čo neskôr využil v jeho prospech, že ja neviem čo hovorím. Povedala som mu, že mu tá očista nejak nepomohla, keď nerozumie, čo mu vravím, a to bol vlastne kameň úrazu, kedy sa urazil, odišiel a zabúchol dverami. Pretože on je ten múdry, ten najlepší. Popravde, nemá žiadnych kamarátov a ak aj áno, tak to sú rovnakí ľudia ako je on. Jeho nenávistne prejavy šíri ďalej a neraz mi spomenul, že “prebudil” už viacerých, a teda že mu za to sú vďační, že majú iný, pravdivý pohľad na tento svet. Premýšľala som, či nieje náhodou v nejakej fanatickej sekte. Viem, že už od mala bol nejaký zaostalejší, teda bavili ho len vojny, čo je samozrejme pekné, byť edukatívnejši v tomto smere, avšak bolo to zrejme jediné, s čím mal radosť sa zaoberať. Nonstop robil zvuky strieľania zbrane, ako dieťa mal rôzne hračkárske zbrane, kuše, meče, atď.. Neviem, mrzí ma, ako dopadol a že pomoc nedostal, ešte keď to nebolo tak “hrozné”. Vadí mi to, že sem chodí s týmito informáciami a deptá ma tým. Keď mu odporujem, vraví, že pravda sa ťažko počúva. On si je tým taký istý, že pre jeho svet je to naozaj skutočné a reálne, je tým doslova posadnutý. Čo som počula bol na milión pracovných stretnutiach, nikde spokojný nebol buď on alebo vedúci,.. vraj, za pár drobých pracovať nebude. Pracovníci zrejme neboli stotožnení a spokojní aj s jeho prejavom a výzorom. Vyzerá s bradou ako moslim, čo samozrejme neodsudzujem, avšak vieme, ako to dnes chodí..

drsnyzajac

aj ked mozno skor nez psycholog by pomohol uz psychiater. ved ak hovori o likvidacii ostatnych ludi, to uz je aj na ustavnu liečbu.

drsnyzajac

Ahoj Dominika. V prvom rade ta obdivujem, ze si pri niekom kto ma takto vymyty mozog (lebo tu uz iny vyraz pouzit nemozes) dokazala zachovat chladnu hlavu. Stranok s takymto obsahom ako presne popisujes je v poslednej dobe bohuzial naozaj vela a teda sledujem ze ich pocet za poslednych cca 6-7 rokov velmi vzrastol a myslim ze nebudem velmi prehanat ak poviem ze je to vysledok ruskej propagandy - ako pises, nehranicna adoracia k rusku a podobne. Kedysi (cca 10 rokov dozadu) boli "najhorsou" z takehoto typu ezo stranok vesmirnilide.cz ktori ale boli v podstate neskodni, az potom sa zacali objavovat stranky hovoriace o tom ako su slovania najstarsia "rasa" na svete, hlasajuce panslavisticke myslienky o velkej ruskej risi a podobne. Tipujem ze bratranec voli kotlebu alebo slovenske hnutie obrody ktorych clenovia maju podobne narativy a videnie fungovania sveta. A predpokladam ze ked mu nieco povies tak ty si ta vymleta ovca zmanipulovana mainstreamom co nic nevie. Bohuzial je to prave naopak a vela ludi je prave vdaka vzniku takychto stranok a rozsirovaniu tychto myslienok do spolocnosti ovplyvnenych velmi podobne (veria ze vsetko ovladaju nejaki zahadni "oni" co maju byt vacsinou nejaki bohati zidia ktori vsetko ovladaju a riadia). A toto je, vazeni priatelia, presne ciel, zneistit spolocnost, co najviac polarizovat ludi. Smutne je ze vela presne takych ludi ako tvoj bratranec sa lahko da ovplyvnit presne takymito strankami ktore na zlozite otazky sveta ponukaju jednoduche odpovede (vsetko ovladaju zidia, kondenzacne pasy po lietadlach su chemtrails a pod.). Bratranec je uz zjavne tazko v tom a ja mam presne z takychto ludi ohromny strach, lebo to uz znie tak ze by mohol byt nebezpecny aj pre seba aj pre spolocnost. Ja som sa az s takymto pripadom nastastie nestretol ale funguju aj slovenski branci a je takychto jedincov dost. najlepsie bude vyhladat asi psychologa.