Je moja stolica v poriadku?

Príspevok v téme: Je moja stolica v poriadku?
Landa20

Nechcem hneď strašiť doktora ale občas mám bolestu brucha a nevoľnosti po jedle alebo aj len tak a potom nemám chuť jest niekedy aj celý deň a vôbec mi to nechýba aj keď viem, že mám jesť jednoducho niesom hladný ... stolicu mám kúskovanú hnedú ale na rôznych miestach sú napovrchu žlté fľaky ako keby je stolica nimi posiata su také väčšie... niekedy mám aj hnačky... keď sa utriem tak papier je celý žltý... neviete poradiť?

zena

Landa, aj keď Penicilín a kys. acetylsalicylovú priamo neužívaš, aj tak ich do svojho tela dostávaš.
ATB sa nachádzajú ako skryté alergény v kravskom mlieku, vajciach, mäse, zelenine...
Salicytáty zasa v rôznych liekoch a potravinách - ako konzervačné látky, obsahujú ho žuvačky, ústne vody, zubné pasty, sušené a kandizované ovocie, čaj, víno, paradajky, citrusy...
Pri alergii na roztoče dochádza ku skríženej alergickej reakcii vtedy, ak sa konzumujú morské príšerky a pri trávach pri konzumácii pšenice a iných cereálii, arašidov, šošovice, paradajok, kiwi, melónov.
Tak si odsleduj, na čo reaguješ a snaž sa, aby si užíval čo najmenej liekov.

Landa20

Nie len na toto este na synteticky penicilin a kyselinu acetylsalicylovu ale tak samozrejme nic s tymto nepouzivam

Landa20

No doktor vravel ze si nemysli ze to je z lieku, ako celkvoo som.to.mal.dlhsie alebo su obdobia kedy je to ok a potom zas zle... hovoril.som.doktorovi aky mam problem a ten mi dal elenium na zaludocny nepokoj ze nech beriem a uvidim ci to bude lepsie to je vsetko

zena

Nie, tvoja stolica nie je v poriadku!
Ak si pred užívaním betablokátoru mal normálny tvar a farbu stolice, potom súčasne problémy ti spôsobil práve Betaloc tým, že ti narušil činnosť pečene. V tom prípade smer lekár, vyšetrenie pečene a zváženie výmeny lieku.
Ak si tieto problémy mal aj predtým, potom sa ozvi. Ak chceš pribrať, kúp si Nutridrinky.

Landa20

No jedavam hlavne banany a jablka banany skoro kazdy den teds vzdy nejake ovovie a biele pecivo tak 95% len biele... mam alergiu na pel travy, roztoce prach a tieto veci, tak mozno, 55kg mam uz stabilne 5 rokov cize no, minimalne odchylky kilo hore alebo dole ale to skor podla toho kolko jem cez tyzden a ako vsetko stiham

ahjajjaj

ako je to s príjmom ovocia? Jedávaš každý deň? Pečivo jedávaš biele alebo celozrnné? Ak máš kúskovanú stolicu, pravdepodobne prijímaš menej vlákniny. Pri problémoch so žalúdkom by bolo dobrá konzumovať často varenú mrkvu a zemiaky s trochou masla, potom by si si občas mohol kúpiť naklíčenú šošovicu a fazuľku, a pridať si ju k jedlu do šalátu, či pokvapkať trochou citrónu. Nájdi si na nete diétu šetriacu zažívacie ústrojenstvo. Inak bežne, povedz obvodnému, dajú Ti nádobku na vzorku stolice, ktorú Ti vyšetria, alergológ Ti spraví testy na alergiu. Pri alergii na peľ existuje tzv. zmiešaná potravinová alergia. Môže to byť aj problém s toleranciou laktózy, teda možností je veľa. Dôležitým faktorom je stres.
Ohľadne Tvojej váhy, ak je stabilná, a nechudneš, nič sa nedeje. Sú proste typy ľudí, ktorí sú štíhlejší a možno je to aj vekom a rýchlosťou metabolizmu.

Landa20

So stitnou som bol na ultrazvuk a mam v pohode aj na odber krvi, aj nadoblicky okej, aj cholesterol a mineraly...

Landa20

No neviem ja uz mam 5 rokov tu istu vahu, sportoval som dost ale teraz uz pomenej az vobec lebo beriem ten betaloc na vysoke tepy a tlak a uz sa aj bojim sportovat, ja jem aj mi chuti len to ze ked nieco zjem tak je zle... nikto s mojou vahou nic nerobi, kamosovi predpisala doktorka nejake mlieka ci co bral to 3 mesiace a pribral 6kg a drzi sa a mne nic proste a kazdy len dookola opakuje ze som chudy...

pravdajelenjedna

100% ku doktorovi, bud vedľajšak z lieku alebo problem so žltou... neprekvapilo by ma keby to mas z tak nizkeho kalorickeho prijmu