prečo rodičia lobujú pre deti?

Príspevok v téme: prečo rodičia lobujú pre deti?
SofiaElla

Dobrý deň, nedávno som sa stretla na fb s niečim, čo ma dosť šokovalo.
Bola vyhlásená súťaž medzi deťmi ZŠ v rámci celého Slovenska ,kto krajšie nakreslí, že v rodine sa nemá fajčiť..
Ja som ostala zarazená, keď doslova pre "najslabšie kresby" rodičia lobovali u fb kamarátov, nech podporia kresby ich deti.
Krásny príklad, ako ukazujú rodičia deťom, že netreba byť najlepší, dokonca ani dobrý, stačí, aby za nich niekto loboval..

A takto dodnes vyzerá naša krajina.
Ja chápem,že každý rodič má to najlepšie a najkrajšie a naj naj naj decko, ale spôsob lobovania a oligarchie nás doviedol až k vražde novinára.
Možno predtým, než si rodičia začnú myslieť, že to jeho decko je naj, najskôr by si s ním mohol úprimne pokecať a viesť to svoje dieťa k tomu, aby dokázalo pochopiť, že prehra je niekedy aj motivácia a naopak, že výhra je niekedy len súčet lobistických lajkov.

snazilkajulka

Myslim, ze to je medzi detmi uplne normalne a aj medzi rodicmi. Kazdy rodic chce, aby jeho dieta bolo najlespie a aby vyhravalo.

ahjajjaj

nie som na fb, a nikomu som nič nehovorila. Predsa dcérka vyhrala 2. miesto medzinárodne vyhlásenej súťaže v kreslení (zapojených asi 130 žiakov v jej kategórii), okrem oficiálnej ceny jej klikali plusy aj na fb, kde vystavil práce organizátor súťaže.