prečo rodičia lobujú pre deti?

Príspevok v téme: prečo rodičia lobujú pre deti?
SofiaElla

Dobrý deň, nedávno som sa stretla na fb s niečim, čo ma dosť šokovalo.
Bola vyhlásená súťaž medzi deťmi ZŠ v rámci celého Slovenska ,kto krajšie nakreslí, že v rodine sa nemá fajčiť..
Ja som ostala zarazená, keď doslova pre "najslabšie kresby" rodičia lobovali u fb kamarátov, nech podporia kresby ich deti.
Krásny príklad, ako ukazujú rodičia deťom, že netreba byť najlepší, dokonca ani dobrý, stačí, aby za nich niekto loboval..

A takto dodnes vyzerá naša krajina.
Ja chápem,že každý rodič má to najlepšie a najkrajšie a naj naj naj decko, ale spôsob lobovania a oligarchie nás doviedol až k vražde novinára.
Možno predtým, než si rodičia začnú myslieť, že to jeho decko je naj, najskôr by si s ním mohol úprimne pokecať a viesť to svoje dieťa k tomu, aby dokázalo pochopiť, že prehra je niekedy aj motivácia a naopak, že výhra je niekedy len súčet lobistických lajkov.

swistica

SofiaElla - ak by k vam do prace hladali noveho kolegu a ty by si vedela, ze tvoja kamaratka/sestra/sesternica/znama je na to miesto kvalifikovana, vobec by si za nu u sefa ,,nelobovala,, ak mam teda pouzit tvoj slovnik?

Carie

Je dobre ked rodicia lobuju pre deti, poznam aj takych rodicov co svoje deti ohovaraju. A spravodlivost ani ferovost vo svete neexistuje tak ked si na to deti budu zvykat od mala neuskodi im to. Rodicia maju detom pomahat a nie vsetci pomahaju.

mamita1

funguje to takto a myslím, že toto všetko čo je dnes si robíme samy, pre niekoho je to našťastie a pre iného bohužiaľ

SofiaElla

Očividne to tak funguje. Otázka je, prečo to do prdele tí rodičia robia? Mne to mozog neberie. Ak chcem mať schopné a múdre dieťa, nebudem ho predsa "učiť", že, keď zaňho budem lobovať/esemeskovať, podplácať, že niečo schopné z neho vzíde.
Pretože to bude koniec koncov rovnaký odpad ako ľudia, o ktorých sa dozvedáme, že sú dodnes vo vysokých funkciách, ale okrem pravdepodobného kradnutia a zahľaďovania trestných činov, nič iné pre nás, ako ľudí, neurobili.
Nerozumiem tomu, že keď toto rodičia vidia, stále zotrvávajú v tej aktivite voči deťom, že najlepší je lobizmus alebo podplácanie.
Chcela som aspoň jedno vysvetlenia takého rodiča, ale k tomu sa asi klasicky - nikto neprizná.

alicka87

U nás sa to bežne tak robí. Jednoducho sa vyhlási súťaž a hotovo už aj klikajú a zdieľajú a rozposielajú to rodine a známym. Ja som už dostala aj takú požiadavku aby som hlasovala smskou, ktorá stala 1,5 €, nech sa na mňa nikto nehnevá ale to už je moc podľa mňa

Charles Bukowski

V ideálnom svete by to mohlo byť tak ako vravíš. Ale nežijeme a nikdy nebudeme v idealnom svete. Takze je to nereálne. Takmer každý rodič chce, aby jeho decko vyhravalo.

Keita

Mna napadlo nieco ine...FB sutaze...kto nazbera na fotke viac lajkov ten vyhra...casto vyhravaju fotky, ktorym davaju lajky falosne profily...umelo nahnane...Aj toto odraza realitu ako to funguje...