pôrodnice a prístup sestričiek strach a hrôza

dadusik

ja som rodila pred dvoma rokmi v Banskej Stiavnici a mozem povedat, ze som sa tam nestretla ani s jednou neprijemnou sestrickou, skor sa prisli opytat ci nieco nepotrebujem alebo ci je vsetko v poriadku, Stiavnicu mozem jednoznacne odporucat kazdej buducej mamine

zuzik

mám tesne pred pôrodom, ale kôli vysokému TK som ležala dva týždne v KE v ,,Novej" na 17A posch. mamičky po pôrode ktoré boli so mnou na izbe mali 100% starostlivosť,veľmi milé a ochotné boli aj sestričky z novorodeneckého, ktoré chodievali detičky kontrolovať, prístup takmer celého personálu vrátane lekárov (aj pani upratovačky) bol tak super, že sa už neviem dočkať, kedy sa prihlási na svet naše bábo - viem že bude o mňa dobre postarané - na to že sú pracovníci tejto nemocnice v štrajkovej pohotovosti obdivujem ich a ďakujem, že kladú na prvé miesto zdravie budúcich mamičiek, mamičiek a ich bábätiek

moniqa87

a co porodnica v topolcanoch, ma tu niekto skusenosti aj odtila... vraj by to tam malo byt dobre a snazia sa tam ist dopredu, ale pocula som uz aj negativny zazitok, mozno bol ojedinely, ale aj tak by som rada pocula viac nazorov od zien ktore tam rodilo, nech sa mozem v buducnosti lepsie rozhodnut...

jaj

leila26
Ten den ,ked som prvýkrát chytila do rúk svoje dieťa bol NAJKRAJSIM v mojom živote, napriek bolesti čo som prežila.
môžeš o takom pocite len snívať...........

jaj

tak moja skúsenosť
ležala som dosť dlho pred pôrodom v nemocnici, tak som si už zvykla na celý personál. Pôrod bol rýchly a bez komplikácií. po 12 hodinách som vstala a odvtedy som mala dcérku už stale pri sebe, a hoci som bola strašne ubolená, aj tak som ju nedokázala odniesť preč. Brali ju len na kupanie a váženie. Všetci sa veľmi snažili, nezažila som nejaký negatívny prístup. Možno je to tým, že aj som sa riešila všetko pokojne. Myslím, že teraz sa pôrodnice bijú o pacientky, takže dobre zvážia svoj prístup. tak pa

71gloria

Jasne, že je to nepríjemné, keď sa človek stretne s nie práve najlepším prístupom a zvlášť v takej citlivej situácii ako pri narodení dieťaťa, hospitalizácii dieťaťa.Ale v každom odbore sa nájdu správni ľudia, aj tí ostatní.Je to aj o osobnom prístupe, ľudských kvalitách toho ktorého človeka.

Kachita

Ja som sa akurat vratila od lekara, je mi velmi smutno pri spomienke na nasich lekarov, ktori ti nic nepovedia, jednaju doslova poza tvoj chrbat, sestricky ti daju jasne pocitit, ze si im na obtiaz a zrejme im nesiahas po paty. Je tazko sa tvarit dostojne, ked si v nemocnici a mas pocit, ze odbija tvoja posledna hodina, no nie? A naopak tu vonku jednas s doktorom ako so znamym, ochotne ti vsetko vysvetli, ma na teba cas a hlavne necitis stres z toho, ze si u doktora. Klobuk dole. Avsak vraj pred 20 rokmi to aj tu bolo take, tak hadam sa aj Slovensko k tomu dopracuje, drzim palce.

denisa

ahojte ja som v zahranici a som tehotna 3 mesiace, tiez som sa bala pristupu v nemocnici, hlavne pre to, ze som cudzinka, ale mozem povedat, ze som este nikdy v zivote nestretla takych milych a obetavych lekarov a sestricky ako tu, je neuveritelne,ako sa o mna staraju, naozaj sa citim velmi dobre a neviem sa dockat, kedy pojdem na dalsi ultrazvuk. dokonca vravela ze mozem mat pri sebe dvoch blizkych ludi pri porode. odkazujem vsetkym mamickam nech sa neboja a ak sa da a su nespokojne tak zmenit nemocnicu, drzim palce : )

klokan

ja som isla pred 5 rokmi rodit v BA a ked mi na prijme odtiekla plodava voda sestricky na mna zacali kricat ze co to ma znamenat?rozplakala som sa od strachu a bezmocnosti. Pri druhom porode som uz bola poucena a - drza.

klokan

Preboha baby co ste sibnute? tie vase hrozostrasne historky... do porodnice nejdes koli sestrickam ale koli tomu aby si si odtial domov priniesla svoje vytuzene babo.kaslite na ne,niektore su zakomplexovane kravy ale netreba si to vsimat a pripustat.potrebujes energiu pre babatko a nie na rozculovanie sa nad nejakou hlupanou ktora si na tebe vybija zlost. Nedajte sa !!!