Prasknuta platnička extruzia L5 S1 a SM systém skusenosti

posa

mozno akupunktura ulavi bolesti, ale problem vysunutu platnicku nezasunie, nedajboze sekvester, ked sa rozpadne v mieche, momentalne mi poskodili na rehabilitacii, ked mi natolko uvolnili svalstvo, ze s aposunula este viac, uz nikdy nepojdem riesit ulavou od bolesti, telo vie preco ztuhlo a boli, lebo riesi problem, aby sa nezhorsil, teraz okrem bolesti mam aj palenie a štipanie a uz som uplne k.o

Keita

Ako moze akupunktura pomoct v pripade vysunutej platnicky? Pripadne prasknutej? Nepoznam nikoho komu pomohla v tomto pripadne a ani v druhom co popisujem. Precitaj si o Bechterevovej chorobe, na toto ziadna akupunktura nezabera, na to je len bioliecba, choroba sa vyliecit neda, iba potlacit. Tam su zapaly oci stale. Alebo aj psoriaza.

mjanik

keita a ostatní-na chrbticové choroby je najlepšia akupunktúra.Očné zápaly niesu spôsobené chrbticou,ale pečeňou-je silná,dobre liečiteľné akupunktúrou
Keita -odkiaľ berieš také hlúposti ,že akupunktúra tu nepomôže-máš to vyskúšané alebo je to len tvoja ješitnosť vo akupunktúre?

posa

keita oči mam zapálené výnimočne už je to lepšie ja robím aj s asocialmi čiže vkuse musím dávať pozor na hygienu v kancli, gély proti baktériám atď. čiže asi som si prezrela oči mala som klasický zápal baketrialny to s tým fakt nič nemá :) robili mi magnetickú samozrejme, tam mi našli extruziu L5 S1 to bolo pred rokom a pol, teraz zrejme zhoršenie stavu keďže som 2 mesiace nanovo s bolesťami a termín na magnetickú mam až na jar, ja normálne len tak naivne dúfam, že sa to vstrebe a prejde, cvičím a keď nasetrim pôjdem na SM systém, ozón je hop, alebo trop

Keita

Zapalili oci? To byva priznak ineho ochorenia chrbtice. Robili ti CT alebo MR? Mne na CT nasli platnicku, ale na MR sakroileitidu, v NR po niekolko mesacnej konzultacii povedali, ze ten zapal sposobuje vysunuta platnicka. Ale moze to byt aj inak, vraj ma budu sledovat. Zapal oci byva druhotny priznak. Precitaj si o Bechterevovej chorobe. Nechcem ta strasit, ale moja reumatologicka si napriklad myslela, ze to mam. Na ozon idem ja 50 km, u nas ani nie je a inde drahy. Teraz na zimu sa to velmi zhorsuje, tesim sa, co ti poviem. Budem sa snazit cvicit kazdy den...od utorka infuzie a o tyzden ozon...

posa

Keita volala som do nemocnice ozón stojí 103 e, minule som bola v súkromnom rehab centre, mam za sebou 2 týždne cez poisťovňu elektro magnet, laser, rašelina... fyzio vyzeral znaly, ale tak ma po nápraval, že som sa cítila ako zdravá a na ďalší deň prišlo doslova peklo... v práci mám ukrutne bolesti 8 až 9 hodín vyslovene pre trpim a prídem tak vyčerpaná domov z bolesti, že väčšinou triaskou zaspím... v noci neviem späť mam depresie, takže asi tak.. akokeby toho bolo malo, zapálili sa mi obe oči tak tuším ma zajtra čaká pohotovosť.. na protruziu bacha určite cvic lebo skončíš ako ja... a tu stojí sm 30 e hodka skupinové cvičenie sa na začiatku neodporúča, aby si sa naučila presný pohyb

Keita

Posa netrap sa, mozme bojovat spolocne...ozon si daj napisat ako odporucanie od lekara, ja idem do TN a platim 25€. Inde stoji od 50 do 150€, v KE sa isto najde v rovnakej cene ako v TN..a SM system ma naucili zdarma, napisal mi ho doktor, chodila som do nemocnice na rehabilitacie a zaroven toto cvicenie..lana som si kupila za 25€...na nete zozenies isto aj lacnejsie pouzite, napriklad na bazos.sk...alebo modrykonik.sk...pripadne mozes skusit bez lan, alebo aj McKenzie cviky, na youtube su navody...mal by to ale aspon na zaciatok ukazat niekto...aby si vedela aj dychanie...ja mam zatial ´iba´ protruziu, niekedy ma neboli cele dni, ale niekedy sa neviem pohnut ani cm v posteli, najhorsie je vyspat sa a rano to rozchodit...ja som bola hrdinka, drevo robila s chlapmi v hore, sneh v zime odhadzovala zarovno mojim muzom, v robote som dvihala tazke veci roky a asi sa mi telicko odvdacilo...posledne roky vela pracujem za PC...uz sa stalo, uz to nevratim, mozem sa iba snazit, aby nebolo horsie a nejako sa dostat do stavu, kedy to nebude take bolestive...ako zvladas pracu?

posa

keita - asi tak, zhrnula si to cele za mňa, keby v KE operovali laserom už som tam, ale keby to hradia zdravotná, nemám peniaze na operáciu, platničku mam prasknutu 2 roky, ale to, čo prežívam od leta je na zabitie, ja už nevládzem pracovať, žiť, nemám energiu, som vyčerpaná bolesťou a neviem dokedy ešte čakať na zázrak, nevidím svetlo na konci tunela, ani peniaze na ozón ani na SM systém nemám, v tejto republike môže človek zdochnut

Keita

Nijako, akupunktura nema moc riesit taketo veci. Treba cvicit, posilnovat vnutorne svalstvo, SM system, Mckenzie cviky, nepriberat velmi, hybat sa, naucit sa skolu chrbta, napriklad neohybat chrbat pri dvihani bremien, ale ist do cupnutia a vyrovnanym chrbatom sa dvihat, sedavat na fitlopte, nehrbit sa, nevyvalovat pred TV.. Pripadne skusit protizapalove lieky, gely, infuzie od bolesti, ozonoterapiu..niekedy pomoze len operacia, bohuzial..ale to je posledna moznost a ked uz, tak skor laserova ako otvorena, ale ked niet inej pomoci..