Neviem ako dalej, koho počúvať? Čo robiť? Som stratená.

Príspevok v téme: Neviem ako dalej, koho počúvať? Čo robiť? Som stratená.
hanblivka12

Prajem pekný deň. Mám priatela niečo cez rok a pol. Začiatok vztahu bol krásny, chodili sme na výlety, do reštaurácií, skoro vôbec sme sa nehádali... a aj rodičia ho mali velmi radi. Problém je ten, že posledných pár mesiacov sa stále ohána peniazmi, ja nemám tolko čo on (zarába podstatne viac) a dáva mi to pocítiť. Naši spoloční priatelia chcú napríklad niekam ísť, ja poviem že na to nemám tak pôjdeme nabudúce a on začne nadávať, že zasa všetko bude musieť platiť on. Už na začiatku vztahu hovoril, že sa od ženy nenechá oviesť o peniaze (slušne povedané) a že sa nenechá vyciciavať. Mne to nevadilo, lebo sama som taká, že nechcem aby všetko platil muž, keď na to mám zoberiem obed aj ja, vždy mu prinesiem nejakú čokoládu, čipsy... hocičo.. delím sa. Tak to bolo na začiatku vztahu a stále je. No poslednou dobou aj keď on povie že by sme mohli niekam ísť povie nech si to zaplatím. Potom mi napríklad sluboval ako pôjdeme spolu za prácou do zahraničia, ale zrazu nechce. Tak isto to bolo aj s prácou v Česku, že aspoň sa usamostatníme, ale zasa nič. Potom povedal že kúpi byt, rodičia ho pomáhali aj hladať. Potom si to ale zasa rozmyslel. Teraz už asi 5 mesiacov plánujeme ísť sami do bytu. Stále to oddialuje , hovorí že má byt vybavený ale že ešte sa tam niečo robí, takže bude volbý asi až za mesiac. Toto hovorí zhruba 3 mesiace.Plus ešte chce nájom aj stravu na polovicu. Všetko na polovicu. Ja som tieto veci - “‘maličkosti” velmi neriešila, mám ho moc rada. Lenže teraz od rodičov denno denne počúvam aký je lakomý, že z bytu nič nebude, že on sa akosi do ničoho nemá a len slubuje a že to s ním nemá žiadnu budúcnosť. Otcovi už praskli nervy a hovoril, že som mala byť radšej “s tým druhým” čo ma chce/l. A že na tohoto sa mám vykašlať... mali ho strašne radi (tohto môjho) vždy sa na neho pýtali, chystali obed pre nás... všetko super... ale teraz na neho stále len nadávajú. Skrz peniaze, že druhí chlapi dievčatá vozia autom na výlety, rozhodujú sa - idú spoločne bývať atď. Je aj taký že skorej ho musím ja hlavne počúvať, keď niečo chcem ja, napríklad sex začne nadávať , že jemu sa nechce. Ale keď chce on to hneď musím, lebo potom ue urazený. Keď sa ho aj pýtam normálnu otázku začne hneď vrieskať a nadávať, má občas nezmyselné výbuchy hnevu na normálne otázky... hocikedy ma to aj rozplače.. ale potom je zasa dobrý. Jeho rodičia ma majú veľmi radi, vždy sú usmiati keď som u nich. Ale poslednou dobou si všímam, že už mi ani nechce dať napríklad malinovku keď majú, povie mi že nemajú a dá mi čistú vodu. (pritom viem, že tá malinovka tam je) Keď som hladná tiež vyzerá že mi moc najesť dať nechce... (keď u nich spím a som tam celý deň samozrejme že som hladná)... u nás nu nosím sladkosti, čipsy, obed, všetko... aj keď u nich obedujeme a ide mi sám od seba dať jesť naloží mi ešte menšiu porciu než dávajú škôlkarom. Ja neviem už čo si myslieť. Vážne. Doteraz som to nevnímala, ale ten nátlak zo strany mojích rodičov je strašný. Ale jednoducho mne je s ním inak dobre, sú dni keď niekam ideme a on platí napr. vstup, jedlo aj alkohol. Aj k nim domov niekedy objedná napriklad pizzu pre každého jednu. A stále sa chce maznať, hovorí že ma miluje, má ma rád... len teraz si hovorím či to len neni nejaká hra aby nebol sám... alebo ja už neviem. Či nie sú tí vypočítaví moji rodičia. Alebo či to je teda on. Nechcem nikomu krivdiť a už to, že píšem ako váham či sú tí alebo ten takí a taký mi robí strašne zle. Neni mi z toho dobre. Ja už neviem... povedzte mi prosím svoj názor na vec. Prepáčte že je to tak všelijako napísané, ale ja už mám v hlave tolko myšlienok, že neviem komu veriť a čo si myslieť. Ja ho milijem a slúbila som mu, že tu budem vždy pre neho. Nechcem o neho prísť, vie ma rozosmiať, ukludniť... ale ako hovorím, rodičia mi doploetli tým všetkým hlavu. A mám samozrejme rada aj ich. ...S je prabda že osamostatniť sa už chcem.. a byť s ním sama. Lenže nejako to nejde... tak poprosim čo si o tom myslíte vy. Ďakujem.

Almarinos

Toto je to čo ma na tých ženách zaráža "rozosmeje ma, keď som smutná.....". Toto fakt si ťukám na čelo, keď niektoré ženy trpia vo vzťaku, ale proste stačí že ma vie rozosmiať, tak zostanem pri ňom. Super.
Ja na tvojom mieste idem od neho preč.

Akonato

A k comu vznikla cela tato diskusia - chces zit s clovekom co na teba kasle a na 1.mieste vidi seba, a tebe to nevonia
Mozes prenho robit prve posledne- nikto ti nezakazuje akurat, ze aky osoh a prinos je on pre teba, to uz je diskutabilne
Laska neni to, ze ma niekto pekne oci, ale ze ho aj zaujima co ty citis, ako to citis a ci si stastna a spokojna

swistica

Spociatku je prirodzene, ze nechce, aby ho zena sklbala o peniaze. No postupne ak si zacne uvedomovat, ze ide o vazny vztah, uz to neriesi. Pri vaznom vztahu smerujucom k manzelstvu aj tak bude vsetko spolocne. V tvojom pripade momentalne o vazny vztah nejde.
PS: a jedlo by som urcite na polovicu neplatila (za predpokladu, ze zjes menej ako on, co asi hej)

hanblivka12

@ahjajjaj No na otázku “dieťa” veľmi rád neodpovedá, aj keď toto chápem, lebo predsa len je to veľmi skoro niečo také “plánovať” po roku a pol vzťahu. No.. skrátka aj tak povie, že dieťa nechce, že sa toho bojí, chce sa starať o to aby mal viac penazí a že dieťa by ho v tom brzdilo. No keď “má náladu” ,povie že si nás predstavuje s maličkým, ako leží medzi nami a aké to je zlaté. Trošku sa ale toho čo hovoríš bojím, že deti nebudem mať. Ja dieťatko určite chcem... , s bytom teda uvidíme, počkám... ale opustiť ho... na to nemám srdce. ///Napríklad bývalý partner sa so mnou rozišiel. Aj keď to bolo medzi nami už zlé, ja som to posledné slovo nedokázala povedať.///Chcela som vedieť názor ostatných, aj stále chcem... ale vo finále si hovorím, že pokial ma napríklad nepodvedie tak ho neopustím. Nedokážem to. Na to ho mám príliž rada. Milijem ho. Možno je to aj naivné, ale ja som strašná citlivka a pokial neublíži ten koho milujem mne, nedokážem to urobiť ani ja.

ahjajjaj

zober si to z toho hľadiska: každý človek má nejaké chyby. Aj Ty, aj on. Je otázka, či Ty s tou chybou dokážeš v budúcnosti žiť. Mysli na to, že budeš aj na materskej, kde budeš mať veľmi malý príjem. Rozčúli Ťa toto jeho správanie, alebo Ťa hlboko zraní? Ak Ťa len rozčúli, tak v pohode. Ak Ťy vyslovene hlboko zraní, to je už iná káva. Ďalšia vec je ten byt. Odkladá a odkladá. Tak isto bude odkladať aj to, kedy bude dieťa... až raz ujde čas... a Ty si uvedomíš, že s ním nemožno rátať. Preto mu ohľadne bytu daj tie dva mesiace. a aj preto, že ho ľúbiš.

antilooopa

Je to lakomec a život s ním bude peklo. Predstav si samu seba na materskej, ako mu účtuješ polovicu nákladov a vypočítavaš dôvody, prečo dieťa vypilo o deci sunaru viac ako zvyčajne. Toto chceš? Lebo presne tam to dospeje.

Akonato

Ked niekto zaraba znacne viac ako druha polovica a vsetko si necha vyuctovat do posledneho centu- je lakomy. Vie o tom, ze na nieco nemas vola ta tam, hoci vie, ze menej zarobis namiesto aby ta pozval alebo nevolal, robi cirkus.Ty mas menej a pravidelne mu kupujes- to znaci, ze nie si lakoma chces sa podelit, postarat sa onho aby bol stastny.Da ti cistu vodu u nich doma- neda jest.A ty sa pytas, ci maju rodicia pravdu? To je trochu hlupa otazka, ja ked chodim po navstevach dostavam take porcie vacsinou 3 chody, ze si nohavice neviem zapnut. Je sebec a lakomec a tym to hasne.Ty pises , ze nechces onho prist.Tak s nim zostan.Nezakladaj v buducnosti diskusie o tom, aka si nestastna.Na Modrom koniku je asi 300 tem- zivot s lakomcom. Vyzera to tak, ze muz ma nasetrene statisice a zena s deckami chofi bazaru kupovat a musi si od druhych peniaze poziciavat, lebo nevie utiahnut seba, decka a este muzovi vsetko napoly. .Ze kupujes mu chipsy a obed- neviem naco.Zeny, co sa spravaju ako milosrdne samaritanky vo vztahu si myslia, ze spasia svet...Vztah je o davani a prijimani.A v sexe takisto...

hanblivka12

@ahjajjaj S účtami na polovicu ja sama problém nemám. A ostatné veci- ako hovoríš, že je to o komunikácii tak... o to sa snažím, vysvetlujem mu to PRESNE ako popisuješ- “nemám na to, nejdem, nechcem aby si mi to zasa vyhadzoval na oči...” atd. ale keď mu to poviem začne nadávať, že z neho robim nejakého skrblíka, potom zasa že načo to riešim.. nadáva a tak dalej... a potom je zrazu dobrý, že už také veci hovoriť nebude.. a takto to je stále dookola.