Škodí jedenie studeného jedla?

martina.d

nemyslím si, že by to vyslovene škodilo, ale zase na druhej strane to asi neprospieva. teplé jedlo proste treba aspoň raz za deň, toho sa držím.

Tyna_Mal

Asi to nebude pre telo úplne ideálne, ale nemyslím si, že by to nejako škodilo. Každopádne to nebude dobré. Ja si ohrievam skoro všetko. Alebo aspoň na izbovú teplotu. Ani jogurty neznášam úplne studené z chladničky. Čo sa jedla týka, tak si ho radi objednávame z www.foodora.sk a ešte nikdy sa nám nestalo, že by nám ho priviezli studené. A keby náhodou áno, tak si ho ohrejem. Rozhodne nebudem jesť nič studeného :-) .

Tom14567

Tak ako už napísala Zuzi. Studene jedlo zaťažuje žalúdok a pečeň. Studene jedlo sa musí v žalúdku ohriať na 37 stupnov čo telo stojí určitú dávku energie navyše. Studene jedlo stuzuje tuky ktoré sú potom pečeňou ťažšie rozložené.

Idealne je preto jesť a piť 37 stupnove jedlo a vodu.

zuzi74

Jedlo ma ist do zaludka ani nie studene, ani nie prilis teple. Studene potraviny odoberaju telu energiu, pretazuju zaludok a slezinu. Mozes mat problem aj s crevami (bolesti, prehananie). Je potrebne jedlo primerane ohriat, pripadne horuce nechat vychladnut.
Ja osobne nejem ani nepijem studene napoje ani cez leto a uz vobec nepouzivam lad do napojov.

mate59

Ak nie je konzumované studené priamo z chladničky,ale izbovej teploty,tak nemá.Ale lepšie je niečo teplé do žalúdka,aj chuťovo to jedlo je lepšie ohriate.