Drzý kolega

Príspevok v téme: Drzý kolega
TterkaT

Nastúpila som do práce, pracujem v jednej agentúre a pracujem aj s vysokoškolsky vzdelanými ľuďmi. V práci som upozornila na veľmi neseriózne správanie kolegu a ten sa mi vysmieva, že som hlupaňa bez vzdelania (mám SŠ, on študuje VŠ). Vraj s ľuďmi ako som ja, by sa malo niečo urobiť. Neskutočný arogantný človek a to má len 23 rokov! Ako by ste reagovali? Priznám sa, dotklo sa ma to.

swistica

Napisem, co by som robila ja, aj ked neviem ci je to spravne. Ak by sa obuval do mna, prvykrat by som reagovala asi akoze nejakou ,,homornou,, odpovedou. Dalsi raz by som ho upozornila, ze si take komentare nezelam. No a ak by to neprestalo, zhromazdovala by som dokazy - mail, nahravka, svedkovia a sla s tym za sefovom. Pouzivala by som slovo mobbing - myslim,ze toho by sa i sef zlakol a musel to riesit.
Co sa tyka vysmievania klientom,na to by som ako nova pracovnicka nereagovala. Lebo nikto nema rad, ak novacikovia robia zmeny. To by som riesila az trochu neskor. Kazdopadne drzim palce.

Fagani

Ignoruj ho. Sak on na to doplati. Alebo si ho jednoducho v takej kompromitujucej situacii ked sa bude zasa takto spravat, nahraj na mobil bez toho aby o tom vedel. Budes mat dokaz.

Minule mi hovoril jeden znamy o tom ako sa chovali taky mladi doktori k pacientom na pohotovosti, ze ako si boli zapalit pred budovu tak sa normalne rozpravali stylom, ze: "doviezli taku staru pi*u" - a rehotali sa tam na tom a ze sa ich ten znamy na nieco aj slusne pytal ako tam fajcili a ze ho doslova poslali do pi*e a pytali sa: "co chces ty ko*ot?!" - takze ano, presne takto sa dokazu spravat este aj lekari v nemocnici.

TterkaT

nedajSaHujovi A potom sa čudujeme, že takýto somári sedia na miestach, kde sa rozhoduje, koho príjmeme a koho nie. Ešte sa vyjadruje o ľuďoch, čo potrebujú prácu ako o sockách. Nerozumiem, že si toto vôbec môže dovoliť... tým viac, že je tak mladý. Asi by sa mu tiež nepáčilo, keby niekto jednal s jeho otcom tak, ako on s tým pánom.

TterkaT

nedajSaHujovi: Bohužiaľ áno, dostal sa sem cez známosti. Fagan jeden. Smeje sa z ľudí, z našich klientov, ktorí potrebujú prácu. To by ste museli vidieť, mám chuť dať mu jednu po papuli, ale to by som odišla asi veľmi rýchlo. Je smutné, že dnešní mladí, samozrejme česť výnimkám, vôbec nevedia, čo je to úcta a rešpekt k druhému človeku.

TterkaT

zena : Ďakujem Ti veľmi pekne, dúfam, že zvíťazí spravodlivosť, dobro a pravda, aj keď... pochybujem. Dám vedieť ako to dopadlo.

nedajSaHujovi

Ten sebavedomy zasran sa tam urcite dostal cez znamosti a to ze studuje vysoku este nic neznamena pretoze dnes studuje vysoku kadekto a ma v hlave nasrano, pretoze vacsina z nich ani na prednasky nechodia ..
Takze nech sa s titulom ohana pred svojou babkou ale rqda by som videla na vlastne oci to jeho studium a znamky.
Nieje ten rozmaznany fagan synom nejakeho podnikatela nejakeho alebo nejakej uradnickej krysy?

Pocitacik

Ja mam gympel a v praci IT som sefoval inzinierom a magistrom a to som sa tam dostal bez znamosti. Len som mal lepsie IT vedomosti ako oni, bol som zrucnejsi, mam lepsiu anglictinu a vedel som organizovat veci. Ze ma niekto VS neznamena automaticky, ze je mudrejsi, len ze sa vie lepsie nieco nabiflit, resp. mna nikdy nebavili biflene veci, vzdy som si zapamatal z hodiny, co sme brali a nikdy som sa neucil a VS mi prisla ako strata casu, isiel som si urobit do zahranicia iba IT certifikacne skolenia, co mi dalo viac, ako hocijaka VS tu na Slovensku.