Vysoká škola- nechať či vydržať?

Príspevok v téme: Vysoká škola- nechať či vydržať?
Julja

Ahojte.
Pred troma týždňami som nastúpila na vysokú školu, celé prázdniny som sa tešila, že konečne odídem z domu a tak.
Prišla som a výšku a zistila som, že to vôbec nie je to, na čo som sa tešila. Zatiaľ ma to vôbec nechytilo a mám pocit, že to tak skoro ani nebude. Chodila som na strednú, ktorá ma nebavila a neustále som plakala, ako to chcem nechať. No dokončila som ju, kvôli rodičom.
A teraz aj keby odídem zasa neviem, čo by som robila. Chcela by som ísť do zahraničia, možno po čase si otvoriť nejaký podnik (sú to detské, nereálne sny?).
Jednoducho sa necítim na tú výšku (možno o rok alebo neskôr...ktovie).
Cítim, že chcem niečo iné, ale aj rodina ma núti zostať, aj keď nad tým viac premýšľam, čo by bolo potom...
Viete mi niekto, prosím, poradiť? Mali ste niekto aj vy také myšlienky na začiatku štúdia na výške?
Ďakujem.

Xxl398

Pocuvaj ked nechces zomriet od hladu vysku si dokonci
1.Pozri si zajtra 500 az 1000 inzeratov na pracu
Dobre platene- VS, jazyky- anglictina nemcina vodicsky preukaz a s praxou- dvere otvorene zarabat od 1000 v cistom a vyssie ak mas IT kludne 2000 az 3000€
Stredne skoly- tak ked robis v kancli 800€ v hrubom
Prace pre robotnikov- 3€ na hodinu- 10h denne robis stojis tazku pracu dostanes 100€ na tyzden za ubytko zaplatis 500€ kde je este strava oblecenie dovolenky auto kino kava konicky? Mozes robit 1000 h mesacne nebude ti to stacit...
Ak teraz odides dalsiu skolu zaplatis z vlastneho 1000€ az 2000€ semester plus zdravotne 70€ mesacne na zdravotne co mas za rok okolo 700€ plus skolne 4000€.To ma zaujima kde chces na to zobrat, ked budes za 3 eura brigadovat???
3.moznost- vykasles sa na skomu lebo si dalsi Zuckerberg, zalozis si v 20ke firmu, ktora zarobi statisice- VS k tomu nepotrebujes.Mas na to???
A o zivot mas postarane
Sama zvaz ci si doseries zivot teraz alebo az potom.Tieto analyzy by som dala povinne citat vsetkym maturantom s realnymi prikladmi ake su ceny a platy na Slovensku
Dalsia moznost, ze osud si ta vyvolil a mas povolanie syn- taticek ti vsetko zaplati, dokonca ti da vreckove- zozenie dobry flek a sponzoruje tvoje vydavky- takze starost ziadna
Do ktoreho bodu ty patris??????

swistica

ano, je dolezite aby bol clovek stastny. Preto si treba vsimnut kolko je na tomto fore tem, kde si ludia nemozu najst pracu inde ako vo vyrobe lebo nemaju VS. Tie temy na mna stastne neposobia.
Nehovorim, ze clovek musi mat VS aby mal dobru pracu, no treba mat plan co budes robit este predtym ako sa nechas vylucit zo skoly.

etneee

pozri sa, ja ti dám inú radu ako ostatní... vykašli sa na to teraz choď robiť, ak to je pre teba lepšie... mne to došlo neskoro a na výšku som sa vykašľal až po dvoch rokoch... takže som skončil tak či tak, len som nemusel zbytočne stratiť 2 roky života. ak ťa to nebaví, ak na to nemáš, tak sa nenúť jednoducho sa na to s prepáčením Vyj*b! tak ako som to spravil a nepočúvaj tie reči že budeš toho ľutovať, nie nebudeš... ja som v práci a síce nezarábam veľa ale cítim 100 krát lepšie ako keď som bol na škole. kašli na názory ostantých, kašli na motivačné sračky že musíš byť úspešná... nie nemusíš NIČ! hlavné je aby bol človek šťastný hej. ja šťastný som. nesťažujem, žijem si dobre. nepotrebujem drahé auto, nepotrebujem nič len moje koníčky a prácu, to mi dáva zmysel života

pravdajelenjedna

presne som bol na tom ako ty, skončil som s VŠ, začal robiť a začal podnikať ... no skôr či neskôr tú VŠ budeš potrebovať, čiže teraz si dorábam VŠ externe pri práci, podnikaní a priateľke :D poviem ti, nie je to žiadna sranda

swistica

Je prirodzene, ze prvy semester znasa tazko asi kazdy student.
Rozhodnutie je tvoje a urcite aj dost zalezi co vlastne studujes - ci ide odbor ktory bude mat po skonceni uplatnenie alebo o studium estetiky v kombinacii s etikou :-)
Kazdopadne ak zanechas studium a v buducnosti budes pokracovat na inom odbore, tak tento premarneny semester budes musiet zaplatit. Poplatky su dost vysoke. Dalej musis mat plan. Pretoze odist dobrovolne z VS a zaregistrovat sa na urade prace je blbost.