Vysoká škola- nechať či vydržať?

Príspevok v téme: Vysoká škola- nechať či vydržať?
Julja

Ahojte.
Pred troma týždňami som nastúpila na vysokú školu, celé prázdniny som sa tešila, že konečne odídem z domu a tak.
Prišla som a výšku a zistila som, že to vôbec nie je to, na čo som sa tešila. Zatiaľ ma to vôbec nechytilo a mám pocit, že to tak skoro ani nebude. Chodila som na strednú, ktorá ma nebavila a neustále som plakala, ako to chcem nechať. No dokončila som ju, kvôli rodičom.
A teraz aj keby odídem zasa neviem, čo by som robila. Chcela by som ísť do zahraničia, možno po čase si otvoriť nejaký podnik (sú to detské, nereálne sny?).
Jednoducho sa necítim na tú výšku (možno o rok alebo neskôr...ktovie).
Cítim, že chcem niečo iné, ale aj rodina ma núti zostať, aj keď nad tým viac premýšľam, čo by bolo potom...
Viete mi niekto, prosím, poradiť? Mali ste niekto aj vy také myšlienky na začiatku štúdia na výške?
Ďakujem.

Dano787

Kamila ani vysoka skola nieje zaruka ze budes mat super plat. Ved sa pozri kolko davaju na profesii a strankach s ponukami prace platy pre ludi s vs. Vela slovakov co ma titul musi robit v zahranici opratrovatelky . Aj umyvac riadov vo Viedni ma 1500 eur cize plat ktory vela ludi co ma VS na Slovensku nikdy neuvidi. Co tu vy pisete ze ked vies jazyky a mas titul budes mat 1000 eur. Prides do reality a budes rad za 600 v cistom. A to ti pisem ako clovek co tu vs ma ale robi na stredoskolskej pozicii lebo zarobim viac. 1000 eur a viac maju ludia co maju vysoke manazerske pozicie na SK a riaditelia . Ale vacsina ludi aj ked maju vs zarabaju biedne.

Kamila1234

A manualnu pracu budu robit stroje o par rokov. Som zvedava, co bude s ludmi, ktori kvoli robotom pridu o pracu.

Kamila1234

etneee To nikto nespochybnuje, jasne, ze bez tychto ludi by vsetko skolabovalo, ale tieto profesie su strasne slabo platene...a to je to. Ten plat nestaci na zivot. Dnes sa hra na tituly...

etneee

keby mal každý vysoké školy tak by celá spoločnosť skolabovala, lebo by vám nemal kto robiť tie podradné práce :) keby každý len sedel v kancli tak by vám nikto nedoviezol potraviny. a nemyslite si, že by tieto práce za vás robili černosi a migranti :) chcel by som vidieť ako by ste takého migranta donútili pracovať

VcielkaMaja

Kazdu chvilu sem ludia davaju prispevky ako ich nebavi zit, ze robia vo vyrobe, ze nemaju skoly a nic ine ako robota vo vyrobe pre nich nie je... este stale rozmyslas , ze nechas vysku?

samantha786

Xxl398 : Súhlasím s Tebou na 100%. Ja som žiarivým príkladom toho, ako môžeš skončiť. Mám len strednú školu, na vysokú som sa nehlásila. Skončila som za pásom, lebo u nás na Slovensku musíš mať známosti ak chceš dobrý flek niekde v kancli. Mám 28 rokov, mladosť mi ušla pomedzi prsty, flákala som sa a menila práce ako ponožky. Kvôli svojej nezodpovednosti a necieľavedomosti som skončila vo výrobe. Nemám kvalifikáciu na vôbec nič. Budúci rok si podávam prihlášku na vysokú školu a "drtím" sa jazyky. Určite školu nenechávaj, aj keď Ťa to teraz nebaví, v budúcnosti si poďakuješ, ver mi. Nechci dopadnúť ako ja. Doteraz makám vo fabrike. Ale dúfam v lepšie dni. Vzdelanie je dôležité. Ale samozrejme nie je zárukou, že budeš zarábať tisíce, musíš si veľmi dobre premyslieť, čo študovať a čo chceš v živote robiť, musíš mať cieľ a ísť za ním.

VS vs

Zijeme v strasnej dobe, v state v ktorom ak clovek nema vzdelanie nie je clovek , a horsie na tom je ze prave vzdelani ludia na nich takto hladia . |Nemas skolu nie si clovek.

swistica

Erika - preco trpis potrebou porovnavat sa s VS vzdelanymi ludmi? Neber to ako nejaky negativny komentar, naozaj ma to zaujima. Pretoze ak by si bola stotoznena so svojim dosiahnutym vzdelanim, nemala by si potrebu formulovat svoj komentar sposobom, akym si ho formulovala.

Erika01

Xxl398- ďalší čo by si bez výšky ani neskrtol;) Ja podnikám mam vlastny salón a môj plat sa možno smeje tvojmu;) koľko zarabaš?;) Ja ak mám dobrý deň tak zarobim aj 500 600€ za JEDEN deň:) a mam strednú:) ako si natom ty?:)