Byt v kontakte s bývalou laskou,ci radsej nie?

Príspevok v téme: Byt v kontakte s bývalou laskou,ci radsej nie?
Thaya

Pred 2 rokmi som,po bolestnom rozchode, prezila pekny romanik s jednym muzom. Neslo o typicky vztah, skor milenecky,ale s velkym dusevnym prepojenim, take spriaznene duse,ktore si vsetko hovoria, denne su v kontakte, hoci len telefonicky,ci cez web. Nikdy ma nemiloval ako partnerku,aj mi to povedal,ze ma ma rad,vazi si ma,no neciti tam tu vasen,chtic. Delili nas stovky km,tak po case si nasiel vztah a medzi nami to, fyzicky, skoncilo. Uz sme sa prestali stretavat, aj ked sme sa stretli,tak len kava a letme objatie...v dusevnom prepojeni sme ostali napriek tomu..denne telefonaty, pisania a rozhovory o jeho novom vztahu a problemoch. No nedavam to. Chyba mi ako muz, neraz vybuchnem a spravam sa nervozne..chcela som ostat s nim v kontakte, neviem si zivot bez tohoto kontaktu predstavit,no zaroven ma to znicuje,lebo ja ho vnimam inac,nez on mna. Chybaju mi dotyky, bozky...rozmyslala som to ,bez slova ukončiť,vsade ho bloknut,no zaroven sa toho bojim. Poradte mi.

ahjajjaj

niektoré bývalé lásky majú tendencie sa neskôr stať veľmi dobrými priateľmi, ktorí si zavolajú, keď im v živote "horí" a ten druhý si ich vypočuje. To je, že to prepojenie predošlé musí byť prítomné u oboch. Jeden nesmie čakať na druhého, aby už preboha napísal, aby sa ozval, má to jednoducho prijímať, keď má niečo, nech sa ozve, keď máš niečo Ty, ozveš sa Ty. Keď je tam túžba, jaj, nech už napíše, nech zatelefonuje, tak radšej žiaden kontakt ako takýto. Lebo sa tým živí nádej, že bude inak.

1sandra

Urcite nie, minulost patri do minulosti...to je 100krat overeny fakt, i ked vynimka potvrdzuje pravidlo, no moc by som sa k tomu neupinala.

majcino

Ak on má nový život a ty si len jeho bútľavá vŕba, kamarátka, dôverník a teba to takto trápi mala by si to nechať tak, možno ho to bude štvať, ale keď mu napíšeš vysvetlenie a hneď potom ho zablokuješ keď ťa nebude môcť kontaktovať tak to zvládnete obaja a možno sa nad tým zasmejete niekedy.

marioneta

/metrio/ to si aj ja myslim, ze je lepsie nebyt, pretoze to moze narobit dost problemov, ked clovek si pripomina neustale nejako minulost

metrio

podla mna je lepsie nebyt v kontakte. lebo ked s nou budes, tak aj tak na nu nezabudnes a budes stale spominat na to, ako vam spolu bolo. takto si potom nenajdes novy vztah!

Sima_001

Ak to "prepojenie" funguje už iba jednostranne bude lepšie to ukončiť. Môj názor je taký, že asi lepšia cesta je na rovinu mu povedať ako to je, pokiaľ je rozumný a nechce ťa trápiť tak to pochopí a ty sa časom od neho odpútaš aj keď teraz to asi znie neuveriteľne. Nikde nie je napísané, že sa váš vzťah o pár rokov či mesiacov nemôže zmeniť a budeš to aj cítiť inak ako dnes a nakoniec môžete byť aspoň kamaráti alebo zostať v takom bežnom kontakte a občas si pokecať ako starí známi bez toho, aby to jednému z vás ubližovalo. A možno jednoducho nebudete mať takúto potrebu a život pôjde ďalej.