Na tému ATEIZMU

Príspevok v téme: Na tému ATEIZMU
Finalprayer

Už ma nebaví dookola počúvať pri náboženských témach , keď sa zrazu ozve ateista a z brucha vyhlási , že on nikomu nikdy nič zlé neurobil , že on v Boha neverí , že on je ten "správny , so zdravým a triezvym rozumom nevinný ateista"...

No tak buď sú ateisti totálne nesebakritickí alebo si absolútne nechcú priznať svoju totálnu až radikálnu netolerancie akéhokoľvek náboženstva...

A svojim spôsobom sa hlásia k ideológiám ateistických totalitných režimov nacizmu a komunizmu , kôli ktorým tiež pretieklo mnoho krvi...

Takže keď mi tu nejaký ateista bude básniť o cirkevnom kresťanskom upaľovaní bosoriek, ja mu pripomeniem nacizmus a komunizmus a nespočetné množstvo zavraždených a utýraných ľudí

A už vôbec neznášam ten postoj ateistov , že sa tvária ako by nič nemali na svedomí ako neviniatka a myslia že to oni majú zdravý sedliackym rozum a pritom sú len ideologicky sfanatizovaní...

Dr House

čau trubka :)...ked je človek ateista to znamená že neverí v žiadnu vyšiu bytost v žiadne božstvo ....to že niekto bol a je priaznivcom komunizmu alebo nacizmu je jeho rozhodnutie....záleži kedy v akom časovom období žiješ....teraz si možeš vybrat byt liberalkou,demokratkou,krestanskou demokratkov a atd.......

Pag3

"Kde niet lásky, tam vynikne každá chyba", čiže tej lásky veľa niet v tomto monetárnom svete, lebo vždy sa hľadá najprv chyba, ale vieš?, nie, neviem, Vy veríte tomu a tomu a to je zlé, vieš?, nie, neviem, ani ma to nezaujíma. Sekundárne veci sa vždy dávajú do popredia, aby nastal rozkol, kto je lepší a podobne, majetky. Treba dať na svoj feeling, kde a ako to človek cíti, keď sa nevie rozhodnúť. Intuícia človeka neoklame tak často, ako si to niekto myslí.

NoTVFireTheatro

Láska, to áno, tá je podstatná, ale počet konfliktov medzi náboženstvami výrazne prevýšil tú lásku (ty ši planče (nedobré), bo ši dzivče Luteranče). Ak aplikujeme naše pacifistické náboženstvo na medzinárodnej úrovni, tak nezostane na žive ani jedna ovečka. Obranu náboženstvo toleruje, hoci sa o tom málo hovorí. Padnúť za svoju vlasť je česť, je to hrdinský čin a nie čin, ktorý treba ľutovať do konca života. Nepriateľ je vec nenávidená, ale nutná, aby sa zabudlo na staré konflikty a problémy, ale keď to tak niekto cíti, tak na čo sa pretvarovať. Len tak? Pro forma, pre zachovanie falošnej pózy??

MoneyRuleDWorld

Čiže, po pravde, v prvom rade išlo, ide a pôjde o peniaze. Ateizmus bol podľa mňa vytvorený ako "ANTInáboženský" systém, lebo v prvom rade išlo o peniaze a o zhabanie majetku ľuďom, ktorí ten majetok mali, ktorí si naň zarobili v Amerike (išli tam na šife - ship - loď v preklade). Koľkokrát bol ľuďom zhabaný v minulosti majetok (hrady, kaštiele, polia pre JRD)?? Nespočetne veľakrát. Kde nič nie je, ani čert neberie. Tak vysoko postavení politici veľmi dobre vedeli, že duchovné veci existujú, však na to mali svojich expertov. Asi to bolo myslené tak, že keď fungoval teizmus, tak bude fungovať aj ateizmus, ale filozofia bola sekundárna, prioritné boli peniaze, majetky, obohatenie sa a k tomu aj došlo, to sa aj stalo (na silu), to netreba dokazovať, za to sa netreba modliť. Možno to bolo myslené tak, že na čo je nám viera, keď duša človeka je nesmrteľná.

BezNarokov

Zivot nema zmysel. Bavte sa. Ludia su len statisticka nahoda. "Inteligentny" zivot na 1 planete z nekonecna planet. Takmer kazda hviezda ma svoje planety. V nasej galaxii je cez 100 miliard hviezd. Existuju miliardy galaxii a to vsetko len vo viditeľnom vesmire, ktory je zrejme nekonecny alebo sucastou dalsich nekonecnych vesmirov. Ale hej, nejakeho v nedokonalom ludskom mozgu vymysleneho Boha urcite zaujima ci masturbujem alebo chodim v nedelu do kostola :D

teo

Ateizmus nieje vedecký dokázaný, existuje iba v teórii , v praxi ateizmus neexistuje -
to co je za blbost?
Preco by sa mal vedecky dokazovat ateizmus? A lamem si hlavu aj nad tym -v praxi ateizmus neexistuje iba v teórii.......

finallydone

Som veriaca katolíčka, verím v Boha, zachránil mi život, doslovne...chcela som spáchať samovraždu a cez kňaza mi Boh zachránil život aj dušu:-) bez viery by som tu už nebola...