Život bez vzťahu-výhody /dlhá téma/

Príspevok v téme: Život bez vzťahu-výhody /dlhá téma/
krvnyrozbor

Chcel by som sa opýtať ľudí ktorí žijú celý život resp. väčšinu života bez partnerských vzťahov - aké výhody v takom živote vnímate, čo si myslíte že máte lepšie než tí čo majú vzťahy? Pretože my, čo sme single máme väčšinou taký ten zlozvyk že sa sústredíme len na negatíva a trápime sa zbytočne a závidíme tým čo šťastie na vzťahy majú...

Preto by som chcel túto tému orientovať hlavne na to aké najväčšie výhody si myslíte že máte ak ste single bez záväzkov.

Tak začnem ja: Mám 25 rokov a nikdy v živote som nemal vzťah. Možno preto lebo som neatraktívny (170 cm) a možno preto lebo som sa ja ani až tak veľmi nesnažil a tých pár pokusov skončilo zle a ponižujúco a preto sa už ani vzťah hľadať nesnažím. Vždy som to vnímal ako niečo zlé, ako keby som mnou bolo niečo v neporiadku. A sústredil som sa len na negatíva života v osamelosti - a tých je len pár. Zmieril som sa s tým že niekomu "láska" proste nie je súdená (dal som slovo láska do úvodzoviek lebo väčšina z tých vzťahov aj tak nie je pravá láska, len príťažlivosť a výhodné spolunažívanie)

Takže pre mňa hlavná výhoda single života ak to porovnám s tými čo majú vzťahy je:

ČAS - môžem si doslova vyhradiť čas na čo chcem a kedy chcem bez najmenšieho problému. Napríklad chodím do práce ale rozhodol som sa že už ma práca nebaví a chcem zmeniť prácu tak počas voľného času sa učím programovať lebo ma vždy bavili počítače len som nebol dostatočne sebavedomý s matematikou - teraz si konečne začínam plniť sen a najlepšie na tom je to že mám ČAS si ho plniť - môžem sa tomu venovať niekoľko hodín denne a ak chcem tak kľudne počas víkendu aj celý deň. ČAS - na spánok a toto je obrovská výhoda podľa mňa.. môžem sa venovať koníčkom, práci, závbave a ešte mi zostane vždy aspoň 8-9 hodín na spánok, čo je úžasné. Ten pocit keď sa človek poriadne vyspí a ráno sa čerstvý prebudí je na nezaplatenie.

PENIAZE: Ako jednotlivec sú moje náklady na život fakt nízke a môžem bývať aj na ubytovni a stále sú všetky moje potreby dokonale splnené. Nemusím mať starosti s hypotékou pre deti, nemusím mať dom. Náklady na nutnosti môžem zraziť na úplné minimum tým pádom ušetrím oveľa viac, čo je ešte lepšie, ušetrené peniaze môžem voľne použiť na kupovanie blbostí bez toho aby som musel brať do úvahy ženu alebo deti. Napríklad včera som si len tak z rozmaru kúpil počítačovú hru. Je to super pocit keď si doma sandete za PC, otvoríte online obchod, vytiahnete kreditku, vyberiete si nejakú blbosť, objednáte a na druhý deň si idete pre tovar v ľubovoľnom čase zájdete, a medzi tým sa ešte idete niekde najesť. A to všetko bez toho aby vás to finančne zruinovalo :)

ŽIVOTNÁ FLEXIBILITA resp. MOBILITA: Toto je jedna z ďalších výhod, ktoré som vždy prehliadal. Dostatok času a financií + nízke nároky na bývanie = môžete cestovať kedy chcete, môžete sa presťahovať ak potrebujete bez jediného problému. Cestovanie za prácou? Žiadny problém! Sťahovanie sa do inej časti mesta? Žiaden problém!

STRES: Áno, vzťahy sú veľmi stresujúce. Väčšina ľudí je šťastná len keď je na začiatku vzťahu a zamilovaná ale potom po pár rokoch už nie sú šťastní a žijú život plní stresu a napätia a ešte ak majú deti tak s pánom Bohom... Nemusím sa o nič strachovať, nemusím sa báť že mi vypadne príjem a skončím na ulici...

Takže ak to mám zhodnotiť, nakoniec môžem byť rád, že mňa vzťahy minuli - bol ušetrený veľa trápenia a bolesti. A naučil som sa vážiť si toho, čo mám a nezávidieť ostatným to čo nemám lebo nie všetko zlato čo sa blyští. Koniec koncov, ľuďom čo sú vo vzťahu vlastne ani nie je čo závidieť. Čo počujem od známych tak možno 1 zo 100 má šťastný celoživotný vzťah, inak väčšina sú to len samé útrapy, manželia si neustále sťažujú na manželky, manželky ich podvádzajú, hádajú sa... no hrúza, des. Napriek tomu sa väčšina ľudí hrnie do vzťahu s ilúziou že to budú práve oni ktorí našli toho pravého..

Jediná nevýhoda ktorú vidím v single živote je SEX. Chýba mi sex, som chlap. Nie som žiadny kasanova ani atraktívny charizmatický príťažlivý zajko, takže nemyslite si že si užívam každý týždeň s inou... to ani náhodou, to majú tak len tí singláči čo sú príťažliví. Moje pokusy dostať ženu do postele skončili vždy odmietnutím, takže kurewníkom si dovoliť byť nemôžem :D ale celkovo okrem sexu som inak v živote spokojný len som si to neuvedomoval lebo som sa sústredil na negatíva a tých nie až tak veľa v porovnaní s pozitívami...

Ako to máte vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti v tejto téme! :)

swistica

Nemal si vztah, no ides porovnavat :-)
Zivot v pare je naopak ovela lacnejsi,pretoze mas dva platy,delite sa o najomne, naklady na benzin atd.
Vztah je stresujuci mozno tak na zaciatku ked je este len vo faze balenia. Neskor naopak nadobudas istotu,ze hoci by sa nieco stalo s pracou, nejake zdravotne problemy atd. mas podporu. Dokonca ludia zijuci s niekym sa dozivaju vyssieho veku.
Cestovanie - no neviem ci je take super ist sam na dovolenku.
Cas - ked si s niekym v pare, tesis sa ze s nimtravis cas. I programovat mozete spolu.
Podla mna taketo zavery a porovnania pis az ked budes mat vyskusany single zivot i zivot v pare. Inak je to len taky vykrik do tmy.

Vranaa81

Ahoj,

Som natom podobne...vyhody su tiez toho ze clovek nema zenu...neosklbe ta..nepripravi o peniaze..atd..stejne vecine zien ide len oto ake ma muz postavenie peniazeatd..ale verim ze su aj vynimky...dnes su v mode profesionalni balici...a ked clovek ich pocuva na ake triky letia zeny pripada mi to aby muz robil zo seba sasa a blbecka..bud sam sebou..ja ti verim ze clovek na druhej strane nema dobri vizitku ak ma tvoj vek ci je starsi a nema zenu..priatelku..ono ked clovek stym nezacne od 18r..nema viacej zien sex a neziska rutinu uz sa ztoho nedostane a tie roky praxe mu budu chybat..naburaju sebavedomie vo vztahu k zenam...ja ked som bol mladsi snazil som sa a zeny ma odmietli tak som sa na ne vykaslal a neriesim to...a ako pises..ja neviem ci poznam vobec harmonicky vztah...zeny po manzelstve sa menia na nepoznanie..dostanu dieta na muza kaslu...hadky dlhy hypoteky..to nechcem.

Drzim Ti palce uzivaj si zivot s rozumom cestuj po svete chod zit inde mimo slovenska zmena mozno ti dobre bodne.