Život bez vzťahu-výhody /dlhá téma/

Príspevok v téme: Život bez vzťahu-výhody /dlhá téma/
krvnyrozbor

Chcel by som sa opýtať ľudí ktorí žijú celý život resp. väčšinu života bez partnerských vzťahov - aké výhody v takom živote vnímate, čo si myslíte že máte lepšie než tí čo majú vzťahy? Pretože my, čo sme single máme väčšinou taký ten zlozvyk že sa sústredíme len na negatíva a trápime sa zbytočne a závidíme tým čo šťastie na vzťahy majú...

Preto by som chcel túto tému orientovať hlavne na to aké najväčšie výhody si myslíte že máte ak ste single bez záväzkov.

Tak začnem ja: Mám 25 rokov a nikdy v živote som nemal vzťah. Možno preto lebo som neatraktívny (170 cm) a možno preto lebo som sa ja ani až tak veľmi nesnažil a tých pár pokusov skončilo zle a ponižujúco a preto sa už ani vzťah hľadať nesnažím. Vždy som to vnímal ako niečo zlé, ako keby som mnou bolo niečo v neporiadku. A sústredil som sa len na negatíva života v osamelosti - a tých je len pár. Zmieril som sa s tým že niekomu "láska" proste nie je súdená (dal som slovo láska do úvodzoviek lebo väčšina z tých vzťahov aj tak nie je pravá láska, len príťažlivosť a výhodné spolunažívanie)

Takže pre mňa hlavná výhoda single života ak to porovnám s tými čo majú vzťahy je:

ČAS - môžem si doslova vyhradiť čas na čo chcem a kedy chcem bez najmenšieho problému. Napríklad chodím do práce ale rozhodol som sa že už ma práca nebaví a chcem zmeniť prácu tak počas voľného času sa učím programovať lebo ma vždy bavili počítače len som nebol dostatočne sebavedomý s matematikou - teraz si konečne začínam plniť sen a najlepšie na tom je to že mám ČAS si ho plniť - môžem sa tomu venovať niekoľko hodín denne a ak chcem tak kľudne počas víkendu aj celý deň. ČAS - na spánok a toto je obrovská výhoda podľa mňa.. môžem sa venovať koníčkom, práci, závbave a ešte mi zostane vždy aspoň 8-9 hodín na spánok, čo je úžasné. Ten pocit keď sa človek poriadne vyspí a ráno sa čerstvý prebudí je na nezaplatenie.

PENIAZE: Ako jednotlivec sú moje náklady na život fakt nízke a môžem bývať aj na ubytovni a stále sú všetky moje potreby dokonale splnené. Nemusím mať starosti s hypotékou pre deti, nemusím mať dom. Náklady na nutnosti môžem zraziť na úplné minimum tým pádom ušetrím oveľa viac, čo je ešte lepšie, ušetrené peniaze môžem voľne použiť na kupovanie blbostí bez toho aby som musel brať do úvahy ženu alebo deti. Napríklad včera som si len tak z rozmaru kúpil počítačovú hru. Je to super pocit keď si doma sandete za PC, otvoríte online obchod, vytiahnete kreditku, vyberiete si nejakú blbosť, objednáte a na druhý deň si idete pre tovar v ľubovoľnom čase zájdete, a medzi tým sa ešte idete niekde najesť. A to všetko bez toho aby vás to finančne zruinovalo :)

ŽIVOTNÁ FLEXIBILITA resp. MOBILITA: Toto je jedna z ďalších výhod, ktoré som vždy prehliadal. Dostatok času a financií + nízke nároky na bývanie = môžete cestovať kedy chcete, môžete sa presťahovať ak potrebujete bez jediného problému. Cestovanie za prácou? Žiadny problém! Sťahovanie sa do inej časti mesta? Žiaden problém!

STRES: Áno, vzťahy sú veľmi stresujúce. Väčšina ľudí je šťastná len keď je na začiatku vzťahu a zamilovaná ale potom po pár rokoch už nie sú šťastní a žijú život plní stresu a napätia a ešte ak majú deti tak s pánom Bohom... Nemusím sa o nič strachovať, nemusím sa báť že mi vypadne príjem a skončím na ulici...

Takže ak to mám zhodnotiť, nakoniec môžem byť rád, že mňa vzťahy minuli - bol ušetrený veľa trápenia a bolesti. A naučil som sa vážiť si toho, čo mám a nezávidieť ostatným to čo nemám lebo nie všetko zlato čo sa blyští. Koniec koncov, ľuďom čo sú vo vzťahu vlastne ani nie je čo závidieť. Čo počujem od známych tak možno 1 zo 100 má šťastný celoživotný vzťah, inak väčšina sú to len samé útrapy, manželia si neustále sťažujú na manželky, manželky ich podvádzajú, hádajú sa... no hrúza, des. Napriek tomu sa väčšina ľudí hrnie do vzťahu s ilúziou že to budú práve oni ktorí našli toho pravého..

Jediná nevýhoda ktorú vidím v single živote je SEX. Chýba mi sex, som chlap. Nie som žiadny kasanova ani atraktívny charizmatický príťažlivý zajko, takže nemyslite si že si užívam každý týždeň s inou... to ani náhodou, to majú tak len tí singláči čo sú príťažliví. Moje pokusy dostať ženu do postele skončili vždy odmietnutím, takže kurewníkom si dovoliť byť nemôžem :D ale celkovo okrem sexu som inak v živote spokojný len som si to neuvedomoval lebo som sa sústredil na negatíva a tých nie až tak veľa v porovnaní s pozitívami...

Ako to máte vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti v tejto téme! :)

SofiaElla

erika - super príspevok a úprimné zdôvodnenie vzťahu.
Ja osobne prajem všetkým, ktorí vo vzťahu sú. ale sama moc vzťahy nevyhľadávam.
Nevyhľadávam ich preto, že už mám po tridsiatke a mnohí muži si chcú založiť rodinu. Ja ani dieťa ani rodinu nechcem - je to môj konzistentný názor, prosím, aby nebol spochybňovaný.
Žila som s pár partnermi a naozaj mi to nerobilo dobre.
Som sebecká a najradšej mám samu seba, nevidím dôvod, aby som niekoho trápila.
Baví ma baviť sa mužmi a slušne s nimi flirtovať, čo v mojich vzťahoch bol vždy problém.
Svoje dieťa by som chcela (teda moje gény), ak by ich porodil chlap. Potom by som bola veľmi spokojná.

Neo40

Autor témy, krvnyrozbor, to nie je o tom, že by ľudia vo vzťahu boli nešťastní a bez vzťahu šťastní. Neber to ako nejaký útok na seba, ale prečítaj si svoje riadky. Okrem "single" si nič nezažil, tak nemáš absolútne s čím porovnávať. Fakt, teória je nanič, reálny život je o niečom inom. Keď si vyskúšaš aj nejaký vzťah, budeš sa stretávať so ženou, bývať s ňou v jednej domácnosti, tak potom porovnávaj čo je lepšie. Prosím Ťa nebuď ako veľa tu prítomných ktorí napr. nevedia nič o sexe, napriek tomu ho odsudzujú, nevedia nič o ženách, napriek tomu ich všetky majú za chamtivé mrchy...
Ak mám hovoriť za seba, vyskúšal som si život aj single, aj stretávanie s partnerkami, aj spoločné bývanie, a najviac mi vyhovuje taký vzťah, kde mám vlastnú domácnosť, aj partnerka má vlastnú domácnosť.Máme sa radi, stretávame sa niekoľkokrát do týždňa, ale nemienim na tom meniť nič.

erika456987

Ja mam iny nazor. Zila som cast zivota sama, cast vo vztahoch. Ked som bola sama, tak co sa tyka tych veci ako cas, peniaze, flexibilita, stres a pod. ako s vymenoval, to mi pride ze bolo dost podobne, ale VZDY, proste VZDY mi nieco v tom zivote chybalo...a bola to laska. Casu mam dost aj teraz, len si treba zoradit priority, ked sa chcem niecomu novemu venovat, venujem sa, chcem ist na staz do zahranicia, dohodla som sa s partnerom, idem. Peniaze - mala som nie vysoke naklady na zivot a vela z nich sa mi vdaka partnerovi znizilo, lebo sharujeme vydavky a ide vela veci lahsie, nikdy mi nebranil vo flexibilite, uz sme vela cestovali, vela sme sa stahovali, vobec ma nestresuje, praveze vdaka konecne kvalitnemu sexualnemu zivotu a stastie, ktore pri nom zazivam nie som uz taka frustrovana a vystresovana :D

Naozaj tie veci co si vypisal, akoze da sa tym utesovat...ale neda sa to povazovat ako nejake veci co zadany nema a single clovek ich ma a uziva si....moj zivot vo vztahu je ovela kvaltnejsi ako ked som bola sama a to som si presla aj mnohymi bolestnymi udalostami, rozchodmi, citila som, ze uz nebudem schopna milovat, ale teraz som tak stastna, ze to zle z minulosti beriem len ako nutne zlo, ktorym mozno trebalo prejst a najst skutocne stastie. Drzim palce aby si ho nasiel aj ty.

vztahcoach

Kto je sám, môže si zato sám.Ak žijete v tom pocite že vzťah nemáte,tak žijete v pocite nedostatku a nikdy ho mať nebudete.Partnera si treba vytvoriť,vizualizovat si ho.Inak budete v pozícii čakateľa a nikdy sa nedočkáte.

Sloniecko

a preco beries prispevky ludi, ktori maju (alebo mozu mat) trosku odlisne nazory za pomaly osobne utoky? Ved nikto nenapisal na teba nic zle (ani ja), tak preco pises "ze ta rozoberaju"? Ved od toho je diskusia, aby sa diskutovalo. Alebo si cakal, ze vsetci maju automaticky rovnaky nazor a len ta pochvalia, ze "ano, super, presne takto to je"?
Ved ja ti praveze drzim palce a nikde som nepisal, ze tvoj nazor je zly, alebo by si nemal pravdu. V podstate v kazdom bode mas pravdu, alebo aspon aspon ciastocnu pravdu.. je to vec pohladu. Kedze ta osobne samozrejme nepoznam, tak som napisal, co si myslim- ze si myslim, ze sa snazis presvedcit seba sameho, ze takto je to najlepsie pre teba. A samozrejme moj nazor nemusi byt automaticky uplne presny, ani pravdivy, je to len nazor.
Hlavne sa nesmies urazat na podobnych nezmysloch, to robia naozaj len deti a nevyzreti jedinci.
V kazdom pripade ti prajem, aby si bol stastny, ci uz s partnerkou, alebo bez.

krvnyrozbor

Hej, možno máte pravdu. Možno sa len snažím sa presvedčiť. Ale je to zlé? Je niečo zlé na tom, že hľadám pozitíva? Je zlé že sa snažím sústrediť na to, čo ma robí šťastným mimo vzťahu? Alebo sa podľa vás mám utápať v osamelosti a trápiť sa a dúfať že raz sa mi podarí nejakú ženu zbaliť?

Túto stránku mi odporučil jeden známy, ešte nedávno. Ako si tu tak čítam témy tak si ľudia dosť často sťažujú že sú sami. Ja som len chcel poukázať na to, že nemusíte sa LEN trápiť. Samozrejme že sú negatíva samoty ale tých nie je tak veľa a nemal by byť každého životný cieľ nájsť si partnera. Len som chcel povedať, že ak sa to niekomu nepodarí tak to neznamená koniec sveta. Ja som si to donedávna myslel a prišiel som na to, že zbytočne.

Neatraktívny človek sa nemôže stať zrazu atraktívnym a niekomu je samota proste súdená. A takí ľudia by sa za to nemali hanbiť ani sa kvôli tomu trápiť a nájsť šťastie v iných veciach než v partnerskej láske. Samozrejme že dá sa na sebe popracovať alebo znížiť nároky ale to neznamená že to musí robiť každý.

Ja som túto tému založil pre single ľudí, ale namiesto toho sa tu najviac ozývajú ľudia, ktorí tu rozoberajú mňa a píšu ako si vymýšľam a že vzťahy nie sú zlé. Väčšina vzťahov, ktoré ja poznám zlé sú... a moja skúsenosť je proste moja skúsenosť a to že sa niečo podarilo vám neznamená že sa to automaticky musí podariť aj mne alebo ostatným.

Usain Bolt dokáže behať rýchlosťou okolo 40 km/h... Prečo to nedokážete aj vy??? Veď on to dokázal!

Sloniecko

vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody, to je fakt. Ty si tu vymenoval ale brutalne vela vyhod, ale mne to pride skor tak, ze sa snazis presvedcit (hlavne sam seba), ze bez vztahu ti je vlastne o moc lepsie ako vo vztahu. Ja osobne si neviem predstavit, ze by som bol sam, bez priatelky. Tu vobec nejde len o ten sex, ako si ho spominal (myslis si, ze vo vztahu ide len o to?). Aj tak keby sa ti naskytla sanca na nejaky vztah, ihned by si donho skocil hlavicku. Darmo budes presviedcat vsetkych naokolo. Ako to uz bolo napisane, clovek je spolocensky tvor.
Ale urcite to nevzdavaj. Si mlady. To, ze si doteraz nemal stastie este nic neznamena. Lasku spozna clovek vacsinou ked to ani necaka.. aj ja som to tak mal.