Život bez vzťahu-výhody /dlhá téma/

Príspevok v téme: Život bez vzťahu-výhody /dlhá téma/
krvnyrozbor

Chcel by som sa opýtať ľudí ktorí žijú celý život resp. väčšinu života bez partnerských vzťahov - aké výhody v takom živote vnímate, čo si myslíte že máte lepšie než tí čo majú vzťahy? Pretože my, čo sme single máme väčšinou taký ten zlozvyk že sa sústredíme len na negatíva a trápime sa zbytočne a závidíme tým čo šťastie na vzťahy majú...

Preto by som chcel túto tému orientovať hlavne na to aké najväčšie výhody si myslíte že máte ak ste single bez záväzkov.

Tak začnem ja: Mám 25 rokov a nikdy v živote som nemal vzťah. Možno preto lebo som neatraktívny (170 cm) a možno preto lebo som sa ja ani až tak veľmi nesnažil a tých pár pokusov skončilo zle a ponižujúco a preto sa už ani vzťah hľadať nesnažím. Vždy som to vnímal ako niečo zlé, ako keby som mnou bolo niečo v neporiadku. A sústredil som sa len na negatíva života v osamelosti - a tých je len pár. Zmieril som sa s tým že niekomu "láska" proste nie je súdená (dal som slovo láska do úvodzoviek lebo väčšina z tých vzťahov aj tak nie je pravá láska, len príťažlivosť a výhodné spolunažívanie)

Takže pre mňa hlavná výhoda single života ak to porovnám s tými čo majú vzťahy je:

ČAS - môžem si doslova vyhradiť čas na čo chcem a kedy chcem bez najmenšieho problému. Napríklad chodím do práce ale rozhodol som sa že už ma práca nebaví a chcem zmeniť prácu tak počas voľného času sa učím programovať lebo ma vždy bavili počítače len som nebol dostatočne sebavedomý s matematikou - teraz si konečne začínam plniť sen a najlepšie na tom je to že mám ČAS si ho plniť - môžem sa tomu venovať niekoľko hodín denne a ak chcem tak kľudne počas víkendu aj celý deň. ČAS - na spánok a toto je obrovská výhoda podľa mňa.. môžem sa venovať koníčkom, práci, závbave a ešte mi zostane vždy aspoň 8-9 hodín na spánok, čo je úžasné. Ten pocit keď sa človek poriadne vyspí a ráno sa čerstvý prebudí je na nezaplatenie.

PENIAZE: Ako jednotlivec sú moje náklady na život fakt nízke a môžem bývať aj na ubytovni a stále sú všetky moje potreby dokonale splnené. Nemusím mať starosti s hypotékou pre deti, nemusím mať dom. Náklady na nutnosti môžem zraziť na úplné minimum tým pádom ušetrím oveľa viac, čo je ešte lepšie, ušetrené peniaze môžem voľne použiť na kupovanie blbostí bez toho aby som musel brať do úvahy ženu alebo deti. Napríklad včera som si len tak z rozmaru kúpil počítačovú hru. Je to super pocit keď si doma sandete za PC, otvoríte online obchod, vytiahnete kreditku, vyberiete si nejakú blbosť, objednáte a na druhý deň si idete pre tovar v ľubovoľnom čase zájdete, a medzi tým sa ešte idete niekde najesť. A to všetko bez toho aby vás to finančne zruinovalo :)

ŽIVOTNÁ FLEXIBILITA resp. MOBILITA: Toto je jedna z ďalších výhod, ktoré som vždy prehliadal. Dostatok času a financií + nízke nároky na bývanie = môžete cestovať kedy chcete, môžete sa presťahovať ak potrebujete bez jediného problému. Cestovanie za prácou? Žiadny problém! Sťahovanie sa do inej časti mesta? Žiaden problém!

STRES: Áno, vzťahy sú veľmi stresujúce. Väčšina ľudí je šťastná len keď je na začiatku vzťahu a zamilovaná ale potom po pár rokoch už nie sú šťastní a žijú život plní stresu a napätia a ešte ak majú deti tak s pánom Bohom... Nemusím sa o nič strachovať, nemusím sa báť že mi vypadne príjem a skončím na ulici...

Takže ak to mám zhodnotiť, nakoniec môžem byť rád, že mňa vzťahy minuli - bol ušetrený veľa trápenia a bolesti. A naučil som sa vážiť si toho, čo mám a nezávidieť ostatným to čo nemám lebo nie všetko zlato čo sa blyští. Koniec koncov, ľuďom čo sú vo vzťahu vlastne ani nie je čo závidieť. Čo počujem od známych tak možno 1 zo 100 má šťastný celoživotný vzťah, inak väčšina sú to len samé útrapy, manželia si neustále sťažujú na manželky, manželky ich podvádzajú, hádajú sa... no hrúza, des. Napriek tomu sa väčšina ľudí hrnie do vzťahu s ilúziou že to budú práve oni ktorí našli toho pravého..

Jediná nevýhoda ktorú vidím v single živote je SEX. Chýba mi sex, som chlap. Nie som žiadny kasanova ani atraktívny charizmatický príťažlivý zajko, takže nemyslite si že si užívam každý týždeň s inou... to ani náhodou, to majú tak len tí singláči čo sú príťažliví. Moje pokusy dostať ženu do postele skončili vždy odmietnutím, takže kurewníkom si dovoliť byť nemôžem :D ale celkovo okrem sexu som inak v živote spokojný len som si to neuvedomoval lebo som sa sústredil na negatíva a tých nie až tak veľa v porovnaní s pozitívami...

Ako to máte vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti v tejto téme! :)

Glero

A dôvod prečo to riešiš? Pretože ťa to trápy, ak by ťa to netrápilo tak o tom príspevok nezaložíš. Byť milovaný, milovať, mať okolo seba ľudí, spoločnosť sú naše pudy. A potreba a pud je veľký rozdiel. Potreba je niečo z vlastnej vôle, ale taký pud neovplyvníš. A rozmýšľal si niekedy prečo ťa to trápy ? Pretože nežiješ plnohodnotný život.

Ja o baby núdzu nemám, ale keď už vidím že baba ide na peniaze, a nie je podľa mojej predstavy nehrniem sa do toho. Načo by bude vzťah v ktorom nebudem šťastný.. Ale nechápem prečo beriete ako povinosť to, že musí každý mať životného partnera. Niekto možno nechce prežiť život s jednou ženou, aj keď si myslím že založiť si rodinu je krásne.
Ale keď si predstavím že dnešné baby raz budú matky, tak mi je zle, prepáčte ale zle.. Hovorím o 17-23 ročných babách ktoré majú život v štýle, idem von, opijem sa, nejakému dám, a koniec. Raz sa dieťa prihodí či sa to páči alebo nie.

Chihuahua

naivny, vsetko presne tak :-)
Clovek je spolocensky tvor, samemu je smutno.
A najmä v starobe to na cloveka zacne doliehat, samota. Najkrajsie je vidiet babku dedka ako su stale spolu prezili spolu zivot a maju sa stale radi..spajaju ich dobre aj zle zazitky a spolocne deti a v dochodku mozu chodit spolu na dovolenky..znie to ako z filmu, ale je vela takych ludi a to je zmysel zivota ( sam skoncis mozno niekde v starobinci..) lebo laska nie krasa ani sex ani bozky, to pominie..je to starostlivost.

naivny

čas, peniaze a stres
Čas: je krajší, ak ho strávim s ľuďmi, ktorých mám rád. Až si raz založím rodinu, budem mať rád moju ženu aj deti.
Peniaze: a na čo ich mám minúť, ak nie na ľudí, ktorých mám alebo budem mať rád?
Stres: no práve, ak ho mám aj teraz, je to práve rodina, ktorej môžem povedať, z čoho som rozčúlený a snažia sa mi pomôcť. Ak budem mať vlastnú rodinu, aj tam je normálne, že si budeme navzájom pomáhať.
cestovanie: samému sa mi ani nechce
Nižšie náklady na bývanie a tak: ani nie, lebo je iné, keď si kupujem jedlo, a iné, keď sa doma pripraví, navarí a tak. Navyše sa náklady na bývanie delia na dvoch, takže každý prispieva svojou polovicou, tým pádom ma to vyjde menej. Žena, kým nie sú malé deti, alebo nie je tehotná, by mala tiež pracovať a prispievať do rozpočtu.

Zenac123

Čo myslíš, koľko sme toho sexu mali? Vo vzťahu 0, v manželstve to tiež za veľa nestojí, resp. pre ženy sú iné priority. Veľký bacha si dávaj na veriace, to aby si nebol sklamaný. Kúp si umelú v. a máš po starostiach.

Libertz

preco nejdu? Lebo niesom ziadny "alfasamec", extrovert co je viditelny vsade, prave naopak som introvert, je minimum moznosti nazivo, nevyzeram zrovna dobre. A ani sa moc neprejavujem ked tak.. Je malo chalanov po ktorych zenske realne idu same od seba.

Monika1984

swistica/je pravda ze autor nema vyskusane zit vo dvojici, ale napr cestovanie sama-je nieco uzastne milujem to

Libertz

ja mam 24 so vztahmi som natom podobne. Uprimne si vsak myslim ze to co si tu vymenoval.. ze sa snazis sa len utvrdit v tom ze je to vlastne v pohode, ze si sa s tym zmieril a ze uz ani neskusas. A tak sa umelo snazis najst vyhody kde sa da... Taktiez mi pride ze ty jedine co od vztahu ocakavas je mrdanie.. ze to je to jedine co ti realne chyba inak si spokojny. To naozaj mozes ist aj do bordelu... ja to chapem, predsa ked si zdravy chalan... ale to neni naozaj ani zdaleka jedine, pride mi to povrchne. V dnesnom svete je to tazke, no ked to vzdas a nebudes nic robit, naozaj sa nic nezmeni ani za dalsich 5 rokov. Je normalne ze nam to chyba akoze vztah a veci s tym spojene ked ani nevieme ake to je. Aspon si to vyskusat. Treba skusat roznymi sposobmi ale zaroven aj treba ratat ze clovek narazi aj jednak na normalne bezne odmietnutia ci uz tak alebo tak, ale aj na totalne spiny co nemaju davku zakladov medziludskej slusnosti, pricom si clovek predtym myslel neco ineho. Ze zrazu zmena chapes. Ja skor idem nato poslednu dobu ze nehladam ani vztah ale len skusam spoznavat zeny (aj ked vacsinou cez internet, nazivo mam malicko moznosti)...

Ednapi

Aj sex mozes mat, hovoris ze mas nenakladny zivot a vela usetris, no tak to vraz do prostitutok, ma to velke vyhody, nikdy ti nebude nic vycitat, nebude sa ta pytat kde si bol a kedy dojdes domov, neda ti zoznam co nakupit, atd. Aj tak nemas pre koho setrit, nikto po tebe dedit nebude, nikomu nebudes musiet kupovat topanocky a platit skolu.