Je zlé nemať kariérne ambície?

Príspevok v téme: Je zlé nemať kariérne ambície?
anetka_Ba

Taká otázka na zamyslenie, keďže v poslednom čase ma dosť ľudí zaskočilo.
Je to zlé nemať pracovné ambície, nemať záujem o budovanie kariéry? Ja mám 29 rokov, ale nikdy som po kariére netúžila, nemám potrebu niekomu niečo dokazovať a ani sama sebe. Som spokojná a šťastná so svojou celkom obyčajnou, praobyčajnou prácou. Som spokojná s pracovnou dobou od-do, víkendy voľné. Mám veľa mimopracovných aktivít, ktoré ma nabíjajú energiou a robia ma šťastnou. Ľudia mi ale dávajú najavo, že je to zlé nemať ambície niečo v živote dosiahnuť. Ja rešpektujem každého, aj ženy-karieristky, ale tie, bohužiaľ, nerešpektujú mňa.
Dá sa nejak reagovať na ich útoky?

olivka1987

Nie je, každý máme iné priority :) Nikto potrebuje stále stúpať v práci aby mal pocit, že sa jeho život niekam posúva a pre niekoho je zase dôležitejší život doma, to ako trávi svoj voľný čas a s kým ho trávi

sienna

Ja som od Teba starsia cely zivot som robila prace ako operatorka vo vyrobe, predavacka, dokladanie tovaru, upratovacka, chyzna, momentalne pracujem ako postova dorucovatelka. Teda z pohladu ludi som neuspesna. Pre mna praca vzdy znamenala len to, ze idem na par hodin z domu na nejake miesto, kde svoj drahocenny cas premenim na peniaze, ktore mi posluzia na zaplatenie najmu, pripadne hypoteky, na kupu jedla a dalsich veci a samozrejme nejake peniaze navyse, ktore si odlozim a za ktore mozem ist napriklad na dovolenku. Nic viac, nic menej. A mam sa dobre, nic mi nechyba, mam co jest, mam strechu nad hlavou, mozem si kupit oblecenie, topanky aj kabelku a takisto chodime aj s manzelom k moru a na hory, cez vikendy chodime po hradoch a zamkoch, spoznavame krasy Slovenska a Ceska. Alebo ideme na vikend do Pariza, dnes najdes letenky neskutocne lacne a tiez ubytovanie. Spoznavame svet, cestujeme a pritom tisice nezarabame a ani karieru nemame. Vsetko je to v Tvojej hlave. A na margo tych, ktori maju potrebu Ta urazat..vies, odpoved je jednoducha: Nie su stastni. To je cele. Uzivaj si zivot, ved sme tu tak kratko. A neries druhych ludi, nestoja za to, ver mi.

in blossom

A vies preco utocia? Lebo su nespokojni. Maju v hlave tisickrat naprogramovane, ze musis robit karieru a musis, musis, stokrat opakovana loz sa stane pravdou a teraz to tlacia aj tebe. Nemozu vystat, ze niekto je proste spokojny tak ako je, tak sa ta snazia silou mocou presvedcit, ze nemozes byt takto spokojna a blabla. Ja som zazila rozne veci v zivote a mam iny pohlad na svet, takze sa na tom len smejem, ked si v tom rochnia, aka je dolezita kariera. Nie je a unika im to, co je naozaj podstatne. Mna to nevie rozhodit, ked ma niekto presviedca aka mam byt, aka nemam... Proste si aj tak spravim po svojom a dovidenia.

Magdalenka23

Píšeš, že si spokojná a šťastná v živote. Tak nerieš druhých ľudí, pravdepodobne oni sú tí nespokojní a nešťastní keď majú potrebu Ťa riešiť. Ja mám v činžiaku tiež takú babu, mladá karieristka, pracuje nonstop a do mňa vždy rada vŕta, ona vie, že ja pracujem vo fabrike tak vždy keď sa stretneme nahodí tému práca a rozpráva o sebe v superlatívoch a dáva mi najavo, ako ma ľutuje. No mňa nerozhádže, keďže ja som tiež spokojná, ona je tá nespokojná a preto rýpe. Okrem práce a peňazí totiž nič iné nemá.

in blossom

Co to je nieco dosiahnut? Ked sa z niekoho stane teamleader? To uz je len "uspech".
Poviem ti to na priklade, mam velmi dobru kamaratku, ktora sa v praci stara o autisticke deti. Vyzaruje z nej neskutocny pokoj a dobro. Ja stale hovorim, ze svet potrebuje viac takych ludi ako ona, nie tych "uspesnych", potom by tu konecne bolo pekne miesto.
Ja uz tiez nemam karierne ambicie. Vobec ma to nezaujima, pre mna je praca proste prostriedok, co plati ucty, absolutne nic viac. Viac je pre mna byt stastna a spokojna.