Je zlé nemať kariérne ambície?

Príspevok v téme: Je zlé nemať kariérne ambície?
anetka_Ba

Taká otázka na zamyslenie, keďže v poslednom čase ma dosť ľudí zaskočilo.
Je to zlé nemať pracovné ambície, nemať záujem o budovanie kariéry? Ja mám 29 rokov, ale nikdy som po kariére netúžila, nemám potrebu niekomu niečo dokazovať a ani sama sebe. Som spokojná a šťastná so svojou celkom obyčajnou, praobyčajnou prácou. Som spokojná s pracovnou dobou od-do, víkendy voľné. Mám veľa mimopracovných aktivít, ktoré ma nabíjajú energiou a robia ma šťastnou. Ľudia mi ale dávajú najavo, že je to zlé nemať ambície niečo v živote dosiahnuť. Ja rešpektujem každého, aj ženy-karieristky, ale tie, bohužiaľ, nerešpektujú mňa.
Dá sa nejak reagovať na ich útoky?

Chihuahua

Ved ty si si uz sama odpovedala, si stastna.
Taketo reci ludi su len provokacia a ziarlivost. Staci sa lepsie pozriet na ich privatne zivoty, ci su stastni oni. Pretoze ten, kto spokojny je, nepotrebuje kritizovat, ohovarat a robit akokolvek zle. A kto tak robi, je sam nestastny. Staraj sa len o seba, nenadarmo sa vravu, ze kazdy je strojcom svojho stastia.

642

"Karierne ambicie" su len "moda" odpozerana z filmov. Vacsina ludi na vyssisch miestach nezvlada ani zakladnu pracu. ale potrebuju karierne rast a mat pocit. ze su nieco viac ako ostatni. Vedenia firiem a aj politika su tu tak plne nekompetentnych, neschopnych ludi, ktori sa tam dostali vselijako, len nie tak, ze robili vynimocne dobre pracu na zakladnych postoch.

slniecko011

Janka265 to je hlúposť. Vysoká škola Ti nezaručí, že budeš rozprávkovo zarábať a ak už študovať toľké roky, tak určite niečo, čo má význam. Mám veľa spolužiačok z SŠ, ktoré študovali VŠ a aj tak skončili za pásom, prípadne ako recepčné, veľa z nich odišlo do zahraničia, jedna začínala ako čašníčka, dnes je už manažérka. Takže dá sa aj bez vysokej školy žiť a aj slušne zarábať. Všetko je to o šikovnosti.

Janka265

Ahoj nieje to zlé ale ide o to že bez poriadnej vš a dobrého odboru to dnes nikam nedotiahnes a obycajne profesie su na Slovensku velmi zle platene. Preto je tu problem najst zamestnancov na uplne najzakladnejsie profesie. Dnes je aj obycajny zivot strasne drahy a ked nemas poriadny plat a dobry odbor naozaj nespravis nic. Ver mi viem o com pisem. Ludia by aj radi robili nieco menej narocne ale koli drahym uverom a drahemu zivotu musia ist na vysoke skoly a venuju sa kariere. Clovek co dnes na sk nema vysoku sa len málokedy dostane v praci k dobremu platu a ked sa aj dostane odmaka si to tu tak ze si znici za tie roky v tazkej praci zdravie .

pravdajelenjedna

Toto presne zažívam aj ja, ale namiesto kamarátov od rodiny ... môj brat a rodičia úspešní, zarábajú 5 ciferné čísla a mne nadávali, keď som si vybral školu akú som si vybral a že to nemá takú budúcnosť a že mám ísť v ich šľapajách. Ja som si vybral cestu pomáhať ľuďom a aj keby zarábam 500€ by som to robil, lebo ma baví pomáhať ľuďom ... len moja rodina to nechápe :) Už sa im aj poslednou dobou vyhýbam lebo ma už zosmiešňujú aj pred cudzími ... proste si žijem svoj svet a robí mi dobre, keď dokážem pomôcť ľuďom alebo len tak obetujem voľný čas a idem napríklad zbierať smeti do prírody, vtedy len krútia hlavou že či mi šibe

Linda1227

Nie. Nic zle na tom nie je, kazdy mame ine plany, ciele, sny a tuzby. Ked si spokojna, neries kto co hovori a nenechaj sa do nicoho nutit.

Medea

Kašli na ľudí hlavne ze si ty duševné spokojná. Ide o tvoje pocity. Niekedy sa mi tak zdá aspoň mne že je to provokácia. A tiež ma odmalička s niekym porovnávali. A co kto dokázal.

Salamistka

Nie je to zle absolutne. A preco by to aj malo byt zle? To je ako keby vacsina ludi mala rada cervenu farbu ale ty ako jedina oranzovu. A teraz by to malo byt zle lebo mas rada oranzovu farbu? Nie. Vsetko su to bludy a riadne bludy. A ti ludia, co ta za to urazaju, nie su sami stastni lebo sa zenu za karierou nie kvoli sebe ale kvoli tlaku okolia a dnesnej spolocnosti. By ma zaujimalo, ci ich to vobec bavi a ci by radsej nerobili nieco ine z coho by mali vacsiu radost v zivote, oni maju v hlave asi iba to, ze "ved co si pomyslia ostatni"...

Proste je dnes taka doba ked to ludom tlacia do hlav vsetky media, socialne siete plne motivacnych citatov zo "sveta bohatych", zidealizovanych fotiek mnoho krat klamlivych, vsade pretlacana iba krasa, peniaze, ako byt co najkrajsia a aku vsetku kozmetiku si musis kupit aby si bola taka krasna, ake oblecenie si musis kupit, ako mas zarabat velke peniaze, same navody ako si mas najst lasku svojho zivota, aka mas byt partnerka, milenka, matka, kamaratka, ako mas zdravo jest, ako nemas mat celulitidu, ako mas mat tehlicky na bruchu, ako "musis" svoj "progres" neustale dokumentovat fotkami na socialnych sietach, ako si na dovolenke, ake mas nove auto, seba ako si sa od vcerajska zmenila aby nikto nezabudol ako vyzeras, ake mas nove nechty, ako si sa zasnubila, ako papas zdravy salatik, ako citas knihu, aki ste s kamaratmi stastni a vysmiaty a zabavate sa vecer pri pohariku. Do toho stresy, ci budes mat dost lajkov a ako docielit aby si ich mala co najviac a bla bla blaa...

Od vsadial sa ti do usi tlaci aka mas byt talentovana a mas sa prihlasit do Ceskoslovensko ma talent a ze ti najlepsi a najviac stastni ludia su ti, ktorych pozna cely svet a su bohaty, krasny, talentovany, uspesny, maju najlepsie auto, najlepsi barak, chodia na najlepsie dovolenky a maju toho najlepsieho partnera, ktory im dal ten najkrajsi prsten s diamantom na svete a ste najstastnejsi na svete.

Je to vsetko iba klam a pozlatko. A ludia si to ani neuvedomuju, len podvedome vnimaju, ze proste "musia" byt taki a vsetko toto splnat.

A dovolim si aj napriek tomu co som napisala, pridat jeden moj oblubeny citat:

Vranaa81

Netuzit po kariere nieje zle len tento svet nas klame a media ze ludia ktori niesu vysoko karierne su zufaly neuspsni atd...v Prahe som cital u psychologov v ordinackach su hlavne karieristiki...ze vraj uspesne bohate krasne zeny...vsetko maju okrem lasky...niesu tam ani predavacky ani casnicky atd..lenze tieto zeny chcu od seba este vecie kapacity...a tak im zivot prejde...v cakani na ideal atd..nedali sancu obycajnym muzom.