Gel lak

Príspevok v téme: Gel lak
NikA-28

Ahojte,chcela by som si začať doma robiť nechty s gel lakom, nakoľko tie obyčajné mi držia tak 1-2 dni a na manikúru každé 2 týždne 15€ nemám. Začala som si po internete hľadať o tom niečo viac a v podstate aj chápem postup, ale problém je, že si neviem vybrať značku. Pozerala som stránku naninails a zapáčili sa mi tie one step gel laky...čo na to hovoríte? Drží to? Alebo si mám radšej kúpiť normálne base - farbený - top? Čítala som dosť recenzií o tom, že to vôbec nedrží, ale aj také, že to drží super, tak teraz neviem...

A ešte by ma zaujímal názor na gel laky z aliexpressu? Tá cena je tam zlomok z tej, čo u nás, ale bojím sa, či nebudú nejaké veľmi škodlivé a podobne.

Budem fakt rada za každú radu ohľadom výberu. Našla som aj veľa tých sád na začiatok, ale to sa vôbec neoplatí, keď som si vyskladala tie veci sama a aj viac, tak to vyšlo lacnejšie. Preto o tých sadách ani nepremýšľam, čiže mi nemusíte o nich písať. :)))

NikA-28

Noooo rozhodla som sa, že si kúpim normálne z nejakej slovenskej stránky buď set alebo si to poskladám sama, ešte si idem zistiť, že ktoré vyjde lacnejšie a budem robiť najprv sebe a ak mi to pôjde, možno skúsim mamke a tak a potom kamoškám za nejakú malú cenu :)) aj tak ja sama tie laky určite neminiem, kým by vyschli alebo čo, tak sa aspoň spotrebujú

Len teda premýšľam, ktorú značku, ale tie naninails sa mi veľmi nepáčia, dosť som o tom čítala, že to ženám nedržalo, tak asi idem skúsiť ten Silcare prvý, je to lacnejšie a bude to menej mrzieť, ak mi nesadnú...potom z tých drahších mi kamoška odporúča Sally Hansen alebo už potom fakt drahé Orly, čo vraj držia perfektne aj 3 týždne, akurát, že jeden gel lak 20€ :D

sinka

z ali by som to neskusala, kamoska mi jeden odporucala, aj niekde mam zapisane jaka znacka, len to musim ist pohladat :)

dadka235

Tak závisí od toho, či to budete len sebe robiť. Keby ste zohnali 4 kamošky a urobili im nechty po 10 € alebo 8 kamosiek a po 5 €, že sa učíte, máte to späť :D

NikA-28

Ahaaa, no to mi nenapadlo :D a neviem no, pozerala som ten rajnechtov a nasla som aj take laky Sally Hansen, co netreba v lampe vytvrdzovat, vraj drzia rovnako dlho...tak neviem uz, ci teda risknut este taky jeden drahsi lak alebo fakt uz skusit investovat do tych uv gel lakov...co som si tak poskladala veci tak 40€ s tym, ze 4 farby mam, co je uz kus viac € naraz pre mna ako chudobnu studentku :D ale na nechty som zatazena, cize veeelmi uz premyslam, ze fakt by som si daco take kupila

dadka235

Moja sesterka objednáva z RajNechtov, tam ste pozerali? A viem, že využíva pri objednávkach zľavové kódy alebo cashback cez ktorý sa jej určitá časť zaplatených peňazí vráti. Poslala mi aj link na ten portál www.kodino.com. Ja som to začala používať v iných obchodoch. A AliExpress neviem či by som riskovala, čo sa týka kozmetiky všeobecne. A hlavne musíš na to čakať mesiac niekedy aj viac.

Gloriaa12

"ta" prezradilo, základ nášho slovníka :D
Tak ti držím palce aby si našla značku s ktorou budeš spokojná :))

NikA-28

Áno som, prečo? :D

A hej, no rozhodla som sa, že tie laky si kúpim zo sk, asi tú značku Silcare a lampu skúsim najprv z ali a uvidím potom, či si nechám abo čo...ale mohol by tu niekto napísať skúsenosť s našimi značkami, prosíííím

Gloriaa12

jeej že ty si z východu? :D (len tak btw)
Mne obyčajný lak na nechty vydrží minimálne tyzden čo sa mi začne takto šuchať na krajoch, aj teraz mam z lidla za euro a ošuchaný kraj po tyzdni
Moja rada len znie, žiaden lak z aliexpresu fakt fakt nie radšej investovať do kvalitnejších ako kupovať odtiaľ, moja osobná skúsenosť je že je to humus len toľko k tomu :D

NikA-28

Ta co ja viem, ja som tiez poskusala uz kopu aj rychloschnucich lakov aj tie kvapky na rychle schnutie, ale aj tak ono sa to navonok vysusi, lenze akonahle idem nieco robit, uz su otlacene tie laky...nehovoriac o tom, ze sa mi zacnu na dalsi den uz na okrajoch olupovat. Taze ja uz som 100% rozhodnuta, ze chcem uv gel lak, len potrebujem pomoc so znackoou.

Gloriaa12

Z toho si nic nerob to sa vzdy stane aj mne ze nepockam dostatocne dlho :D
Ale existuju aj rychloschnuce laky za 60 sekund alebo tak nejak, tie som mala tiez z avonu alebo oriflame ... sice to vyzera ako keby som bola avon lady ze ich tak propagujem ale ja mam z tych firiem skoro vsetky laky a som spokojna aj s kvalitou :))