Byť priemerný nie je zlé!

Príspevok v téme: Byť priemerný nie je zlé!
pppiiiter

Podľa môjho osobného názoru, nie je nič zlé na tom byť priemerný. Mať priemerný obyčajný život...

To len naša západná kultúra, ktorá glorifikuje "úspech" tlačí ľuďom do hláv bludy že musíte byť stále najlepší, stále sa snažiť, makať na 120% aj na úkor fyzického/mentálneho zdravia... doslova sa zničiť a to všetko len preto aby ste si mohli kupovať predražené nepotrebné produkty, ktoré ani nepotrebujete a ani vás neurobia šťastnými. Na tom je postavený kapitalizmus - na koznume, na peniazoch, na statuse, na prestíži. Už od malička nás rodičia učia vzhliadať k úspešným dobre zarábajúcim ľuďom čo majú drahé autá a chcú po nás to isté, chcú aby sme chodili na vysoké školy aby sme sa "mali dobre".. aby sme mali veľa peňazí...

Ale prečo? Prečo by som mal naháňať peniaze?

Prečo by som mal mať veľké ambície?

Prečo je zlé ak nechcem byť riaditeľ planéty?

Prečo je zlé ak mi stačí ku šťastiu málo?

Prečo je zlé že sa sústredím viac na šťastie ako na peniaze/status/úspech?

Prečo je zlé že mi stačí 15 ročné auto a nechcem žiadneho nového Mercedesa?

Prečo je zlé že mi stačí obyčajný televízor a nechcem 8K ultra televízor za x tisíc eur?

Prečo je zlé, že mi stačí normálny byt v okolí mesta a nechcem si postaviť obrovský palác za milióny?

Prečo je zlé, že som šťastný v pracovnej pozícii tam kde som a nechcem sa hnať za "kariérnym postupom"?

PREČ JE ZLÉ, ŽE SOM V ŽIVOTE SPOKOJNÝ A NESNAŽÍM SA MAŤ STÁLE VIAC?
--------------------------------------------
Áno, podľa spoločnosti som lúzer, nula, úbožiak, pretože som neuspel, pretože nemám dobré auto, pretože nemám "dobrú prácu". No a čo? Pravdepodobne som šťastnejší než väčšina z tých, čo majú autá a domy a dobré práce a stále im nie je dosť a stále sú nešťastní lebo oni majú len novú KIU ale chceli by nový Opel Insignia bi Turbo :D A tí čo majú ten nový Opel sú nešťastní lebo by chceli nejaké BMWčko :D A potom som tu ja, Fabiou s ktorou som spokojný pokiaľ jazdí tak jazdí, a nebudem si kupovať iné auto pokiaľ dobre slúži :) A hádajte kto je z týchto troch ľudí najšťastnejší?

Podľa mňa život by mal byť o určitej rovnováhe... mať čas aj pre seba a nie v kuse na sebe makať 14 hodín denne aby ste si mohli kúpiť nového Opel-a :D Prečo sa hnať za majetkom? Hlavné je byť šťastný a vyrovnaný v živote. A prečo úspešní nadávajú na priemerných a ponižujú ich? Lebo sú nešťastní a závidia nám, že dokážeme byť šťastní aj z mála. To je "skill" ktorý chýba tým ultra šikovným úspešným borcom :)
Zdar a nenechte sa zahltiť týmito bludmi, ktoré do vás spoločnosť tlačí :) Ja som na to došiel až v dospelosti, lebo rodičia do mňa tlačili rovnaké bludy, takže ak budete mať/máte deti, nespravte tú istú chybu ako moji rodičia.

petroinneta

ono ak si spokojný, nie si lúzer. Pretože si nadpriemerný vo svojej spokojnosti a na tú tí úspešní, dobre zarábajúci a prevážajúci sa v luxusných autách nemajú.
Proste si špička.
Byť priemerným a byť pritom spokojný je špička. Mať ukradnuté, čo si myslia ostatní, mať svoj osobný pocit spokojnosti so životom, s kariérom, materiálnym zabezpečením, platom, prácou.

Jozko 53

Presne moja filozofia zivota. Bude záležat len od TEBA , či si ju dokazes udržat a nepodlahnes tlaku okolia a vycitkam, ze nemas toto, ci tamto. A budes v ovela vecsej zivotnej pohode.

daniela555

Jjkkkkk zrejme si vôbec nepochopil, čo tým myslel. Skôr mu je ľúto, že v dnešnej dobe sa tak veľmi hľadí na také veci, ktoré spomínal. Keď nemáš napísať nič pekné, nepíš radšej nič, buď inteligentný a odpusti si hlúpe, nič nehovoriace komentáre.

bia-tia

Taká je bohužiaľ doba, v chorej dobe to žijeme. Veď si pozrite instagram Plačkovej, Kucherenko a podobných "celebrít", koľko obdivovateľov majú. Pritom nie sú žiadnym prínosom pre spoločnosť. Pretŕčajú sa na luxusných dovolenkách, celé preplastikované, viac vyzlečené ako oblečené, všade samé značky, ešte aj svoje deti oblečú do značiek, čomu rozumiem, veď inak by nemali sledovanosť. Ale musím uznať, že sú šikovné. Pretože oni zarábajú obrovské peniaze na prízemnosti a hlúposti ľudí. Toto svet chce, toto ľudia chcú - holé zadky, prsia, max 20 ročné. Hodnoty, skutočné hodnoty sú nahradené nemorálnosťou a zvrátenosťou a ak sa niekto odváži byť človekom so skutočnými hodnotami a morálkou, je nepochopený a odmietnutý. Toto sa ukazuje ľuďom denno-denne, keď to nemáš, tak si nula, si niktoš a spodina. Pritom si neuvedomujú, že šťastný môžeme byť aj bez tých vecí, ktoré propagujú.

24rocnychalan

Perfektná úvaha! Každý by mal hľadať hlavne to šťastie, ktoré spomínaš. Ak sa pritom niekomu podarí byť úspešný a bohatý, je to pre neho len veľké plus. Tlak a očakávania spoločnosti sú vysoké a nás to pohltilo a stalo sa to našou prioritou. Každý chce dokázať sám sebe a druhým, že je lepší, že má lepšie auto, krajší dom, väčšieho koňa... Sme ako vlky, ktoré sa bijú o miesto na výslní. A keď sa tam dostaneme, tak zistíme, že je to všetko naozaj pekné, čo sme dosiahli...ale čo teraz?

Nehovorím, že netreba byť snaživý a nebojovať..alebo keď sa naskytnú dobré príležitosti tak sa ich nechopiť. Ale rozhodne by od toho nemalo závisieť naše šťastie - potom nás neúspech môže poznačiť mentálne aj fyzicky.

in blossom

Uplne s tebou suhlasim. Citim to rovnako, som strasne unavena zo vsetkych tych premotivovanych karieristov. Na konci dna aj tak na tom nezalezi ;-) Nepotrebujem ku stastiu znackove handry, kabelky, ked aj tie normalne su pekne a kvalitne. Znacky potrebuju neznackovi ludia, aby si nieco dokazovali. Pre mna je milionkrat viac ist do lesa ako ist na nejaku trapnu party, kde sa pretekaju, kto ma co drahsie na sebe. A pritom pozries na tych ludi a vidis, ze stastni nie su. Aj ked sa snazia klamat samych seba a vytvaraju okolo seba iluziu stastia. Ich energia hovori nieco ine ako ich usta.
Nemyslim si, ze si priemerny, podla mna sme prisli do stadia, ze priemerni su prave vsetci ti dravi, premotivovani, po znackach a fejkovej krase baziaci otroci, uz ich je tak vela, ze nie su vynimocni, ale naopak su vsetci rovnaki :-)