Ako zrusit zdravotne poistenie?

Príspevok v téme: Ako zrusit zdravotne poistenie?
MonaO

Dobrý deň,
Chcela by som poprosiť o radu. Viem, že v Česku sa dá zrušiť vš. zdravotné tak že poviete že cestujete z Česka a rovno v poisťovni vám ponúknu cestovné poistenie napríklad vo výške 120 €. To je skvelé pretože u nás sa to nedá ak cestujete vo všetkých krajinách a ešte aj členských krajinách EU čo sú takmer všetky. Tak isto je to skvelé pretože u nás sa od budúceho roka bude platiť mesačne až 70€ čo mi príde veľa. Tak isto veľa cestujem po EU takže nestíham chodiť na úrad prace. Vlastne pracujem cez zimu v zahraničí a potom za našetrené peniaze v lete cestujem. Ale som zdravá a nikdy nenavštevujem nemocnice. Aj keby sa také niečo stalo odmietam dnešné chemické zdravotníctvo a lieky ked tak alternatívnu medicínu, ktorú mi nik nepreplatí. Takže to čo chcem povedať je že ako si zrušiť zdravotné poistenie, ked ho nechcem podporovať z hladiska finančného aj môjho názoru o modernej medicíne...
Poznáte nejaké riešenie prosím?

swistica

Podla mna sa zdravotne poistenie v nasom state zrusit neda. Celkovo je vsak podla mna vysoke. Ak zoberieme, ze samoplatca plati cca 60 eur mesacne, tak ak by si ich odkladal na casy choroby, bol by na tom vyhodnejsie. Skontrolujte si na e-zdravi, kolko poistovna plati lekarom. Ja som 20 eur nepresiahla ani raz - a to beriem i to,ze som mala uraz, rehabilitacie atd. Poistenie ma vyznam az pri vylozene zavaznych ochoreniach, len tam zial zase narazame na problem, ze poistovne ich nechcu hradit, treba ziadat vynimky a dotahovat sa s nimi. Proste cele zle. Lekar pracuje a poistovnicky kolos zaraba.

SlovenskoHnus

Zase idu dvihat zdravotne? To nie je normalne, ja som na sk odhlasena zo ZP, zijem a pracujem v zahranici ale na sk este mam trvaly pobyt. Neplatila by som tam uz ani cent, to je vrchol ze vsetko ide hore, len platy maju ludia tak nizke, ze sa z toho neda zit. Hanba statu. Ja som tiez zdrava ako ryba, u lekara som bola naposledy ako male dieta, lieky neberiem a ak by som nahodou ochorela na rakovinu, urcite by som sa neliecila chemoterapiou.

Defcon

Hned ako sa odstahujes, alebo sa zamestnas v cudzine.
Potrebujes potvrdenie z policie o odovzdani obcianskeho a odhlasku z trvaleho bydliska.
Druha varianta zas vyzaduje potvrdenie ze si poistena v cudzine.
Alebo si akoze myslis, ze nebudes vobec zdravotne poistena ale budes mat trvaly pobyt na sk ????
Asi nechapes ceny za zdravotnu starostlivost.

Humorl1

Poistenie sa neda asi najskor zrusit, lebo moderna medecina je viac preferovana ako alternativna, cize poistovna ti nepreplati liecbu u nejakeho sarlatana, pardon alt. liecitela. Skor sa viac pripoistuj ako odpoistuj. Moj kamos raz isiel do Rakuska a pochvalil sa tym na soc.sietach, o dva mesiace stupli v danej krajine ziv. positky o 40 percent. Ale mali pravdu, vsak to strach na neho co i len popatrec/pozriet:-)